اشتغالزایی فرمانده ندارد
اشتغالزایی فرمانده ندارد
معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفت: دستگاه‌های مختلف به‌صورت موازی، هم در سیاستگذاری، هم اجرا و هم رصدِ برنامه‌های اشتغال کار می‌کنند و وحدت رویه‌ای و فرماندهی وجود ندارد.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفت: دستگاه‌های مختلف به‌صورت موازی، هم در سیاستگذاری، هم اجرا و هم رصدِ برنامه‌های اشتغال کار می‌کنند و وحدت رویه‌ای و فرماندهی وجود ندارد.

عیسی منصوری با بیان این مطلب افزود: امر اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است و کشور به جایی نیاز دارد که همه برنامه‌ها توسط آن به‌صورت قاعده‌مند و منسجم اجرا و رصد شود که شورای عالی اشتغال کار می‌تواند این وظیفه را عهده‌دار شود.

این مسئول گفت: بودجه و منابع مسئله ما است ولی قبل از آن و فی‌الحال مسئله ما وحدت رویه و فرماندهی واحد در بازار کار و ایجاد اشتغال است و من معتقدم با همین اوضاع می‌توانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم به‌شرطی که وحدت رویه داشته باشیم.

معاون توسعه اشتغال وزارت کار با بیان این‌که براساس برنامه ششم توسعه سالانه حدود ۸۵۰ هزار شغل باید ایجاد شود گفت: عملاً به‌طور متوسط ۵۵۰ هزار شغل ایجاد شده که این فاصله باعث شده که اشتغال‌های ایجادشده ملموس نباشد.

عیسی منصوری با ابراز این‌که تطابق آموزش‌های مهارتی و آموزش عالی با نیازهای بازار کشور کم است گفت: این فقدان تطابق در سطح ملی و شهرستان‌ها خیلی زیاد است که میزان آن احصا شده و به مراکز آموزشی اعلام شده تا برنامه‌های آموزش مهارتی مناسب برای جبران این عدم تطابق تهیه و اجرا شود.

معاون توسعه اشتغال وزارت کار همچنین با اشاره به این‌که سامانه شغلی ایرانیان، نظام تأمین مالی و… همه ابزارهای سیاستگذاری صحیح و کامل در حوزه اشتغال هستند گفت: در سامانه اطلاعات شغلی ایرانیان برای همه افرادی که در سن کار هستند (۱۵ تا ۶۵ سال) شناسنامه شغلی خواهیم داشت و این سامانه ابزاری است برای دسترسی به آمار دقیق شاغلان و بی‌کاران.

  • منبع خبر : اقتصاد انلاین