اصلاح لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی
اصلاح لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اعاده شده از شورای نگهبان را اصلاح کردند.

، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را برای تامین نظر شورای نگهبان با ۱۵۱ رای موافق، ۵ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از ۲۰۱ نماینده حاضر اصلاح کردند.

شورای نگهبان در ایراد به این لایحه بیان کرده بود اطلاق اعطای تابعیت نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد خلاف شرع و اصل ۳ قانون اساسی است همچنین اطلاق اعطای پروانه اقامت به پدر نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد خلاف موازین شرع و مغایر بند ۵ اصل ۳ قانون اساسی است.

نمایندگان در اصلاحیه خود مقرر کردند: فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان خارجی غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند، قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات به تابعیت ایران در می آیندم.

دولت نسبت به نوسازی مسکن مهر زلزله زدگان اهتمام ویژه ای داشته باشد
بخوانید
  • منبع خبر : فارس