دانش آموزان باید یاد بگیرند کنار یکدیگر زندگی کنند
دانش آموزان باید یاد بگیرند کنار یکدیگر زندگی کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی گویم فعالیت های فردی ارزشی ندارد اما آنچه ارزشش بالاست این است که یاد بگیریم در کنار یکدیگر زندگی کنیم، ورزش کنیم و درس بخوانیم. سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح پنجمین المپیاد درون مدرسه ای که صبح امروز برگزار شد، گفت: این مراسم امروز […]

وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی گویم فعالیت های فردی ارزشی ندارد اما آنچه ارزشش بالاست این است که یاد بگیریم در کنار یکدیگر زندگی کنیم، ورزش کنیم و درس بخوانیم.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح پنجمین المپیاد درون مدرسه ای که صبح امروز برگزار شد، گفت: این مراسم امروز در این مدرسه به صورت نمادین برگزار می شود و المپیاد در سراسر کشور در حال برگزاری است. به همه مربیان که با نبود امکانات و فضای کافی تلاش می کنند تا سلامت جسمانی دانش آموزان تامین شود. ما مشکل در زمینه ورزش خصوصا در بخش دختران زیاد داریم

وی ادامه داد: یکی از سیاست های ما در حال حاضر این است که اختیارات و شایستگی های مدارس افزایش پیدا کند و خلاقیتها در مدارس به کار گرفته شود تا آینده دانش آموزان تامین شود. زمانی توانمندی والدین و محیط می تواند به کار گرفته سود

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: این هفته هفته پیوند اولیا و مربیان است. والدین شما ظرفیت عظیمی دارند که باید همسو با مدرسه به کار گرفته شود تا فضای شادی برای شما دانش آموزان ایجاد شود.

وی اظهار کرد: المپیادهای درون مدرسه ای یکی از این تفویض اختیارات است. یک گام جدی برای این موضوع است که توانمندی های مدرسه برای فعالیت های دانش آموزان به کار گرفته شود.

بطحایی خطاب به دانش آموزان حاضر در مراسم گفت: بچه ها ما در مدارسمان یک اشکالی داشتیم و هنوز داریم و آن اینکه رقابت های فردی جدی تر از رقابت گروهی شده و باید آن را برعکس کنیم. نمی گویم فعالیت های فردی ارزشی ندارد اما آنچه ارزشش بالاست این است که یاد بگیریم با هم چگونه کار کنیم. ماهیت المپیادهای درون مدرسه ای هم تاکید بر آن است. باید یاد بگیریم با هم زندگی کنیم، ورزش کنیم و درس بخوانیم.

وی در انتها بیان کرد: در این المپیاد همه دانش آموزان باید مشارکت کنند. همه دانش آموزان در زمینه ای نخبه هستند و وظیفه معلم است که ببینند کدام دانش آموز در چه زمینه ای نخبه است. باید همه دانش آموزان تشویق شوند. نباید المپیاد درون مدرسه ای به گونه ای باشد که در نهایت چند نفر از یک مدرسه در آن شرکت کنند. بلکه باید همه دانش آموزان به صورت گروهی در آن شرکت کنند.