افتتاح ۵۲۴ خانه هلال احمر در سراسر کشور
افتتاح ۵۲۴ خانه هلال احمر در سراسر کشور
۵۲۴ خانه هلال احمر و ۴۱ پروژه عمرانی شامل ۱۹ پایگاه امداد و نجات و ۲۲ پروژه اداری و درمانی امروز (سه شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری به طور همزمان در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

۵۲۴ خانه هلال احمر و ۴۱ پروژه عمرانی شامل ۱۹ پایگاه امداد و نجات و ۲۲ پروژه اداری و درمانی امروز (سه شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری به طور همزمان در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صبح اقتصاد، محمد مخبر در آیین افتتاح پروژه های امدادی و عمرانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با قدردانی از خدمات صد ساله هلال احمر در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان، تاکید کرد: ایثار، از خودگذشتگی، شجاعت، جهاد و دستگیری در بحران ها و حوادث و بلایای طبیعی از مهمترین ویژگی های داوطلبان و امدادگران برای خدمت به تمام طبقات و آحاد جامعه است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تلاشگران و جهادگران جمعیت هلال احمر همواره در هر حادثه و بلایای طبیعی در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در هر شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خدمات خود را به مردم ارائه می دهد که قطعاً چنین خدمتی اجری ویژه در نزد پروردگار متعال دارد.

مخبر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را سازمانی با قابلیت خدمت رسانی و کمک به مردم در همه ابعاد مختلف از جمله درمانی، خدماتی، امدادی دانست و ادامه داد: در زمان حوادث هر دستگاه و سازمانی مامور به انجام یک وظیفه مشخص است، اما این جمعیت هلال احمر است که از لحظات آغازین بروز حوادث تا هر موقع که نیاز باشد، تمام خدمات موردنیاز را در اختیار مردم و آسیب دیدگان قرار می دهد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کارکرد و نقش این سازمان تحت یک نظام دینی و جهادی، متفاوت با سایر سازمان های امدادی در اقصی نقاط جهان است و همین روحیه و فرهنگ دینی و نوع دوستی است که این سازمان را در زمره بهترین سازمان های امدادی دنیا قرار داده است.

وی با تجلیل از نقش پررنگ و خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه به ویژه در حادثه زلزله ترکیه و سوریه و همچنین سایر کشورهای همسایه، تاکید کرد: در سفر اخیر به کشور ترکیه مسئولان کشورهای منطقه بدون استثنا از نقش هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تجلیل و قدردانی کردند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ایام اربعین حسینی افزود: نقش آفرینی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی به خوبی برای آحاد جامعه تبیین نشده است و امسال هم با توجه به شرایط آب و هوایی، رسیدگی به زائران در داخل و خارج از کشور با سختی هایی همراه است که باید در این زمینه آمادگی و برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

مخبر همچنین به تفاوت نوع حوادث در کنار حوادث طبیعی اشاره و تصریح کرد: ماهیت حوادث در جهان در سالهای گذشته به تناسب تغییرات جوامع و پیشرفت علم و فناوری تغییر کرده است و باید کشور برای بروز هر گونه حادثه آمادگی های لازم را پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: دولت موظف است جمعیت هلال احمر را پیش از وقوع حوادث و با رویکرد دانش پژوهی و آینده نگری تقویت کند و تمهیدات، تجهیزات و پشتیبانی لازم را در اختیار این سازمان خدوم قرار دهد.

  • منبع خبر : ایسنا