اقدام آمریکا در رابطه با سپاه، فاقد اعتبار حقوقی است
اقدام آمریکا در رابطه با سپاه، فاقد اعتبار حقوقی است

دادستان کل کشور در واکنش به اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: این اقدام از لحاظ حقوقی فاقد اعتبار و کاملا محکوم است و امیدواریم که سر عقل بیایند.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از آسایشگاه جانبازان ثارالله که به مناسبت ولادت حضرت عباس (ع) و روز جانباز صورت گرفت، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امروز به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس، جانباز بزرگ نهضت مقدس حضرت امام حسین (ع) توفیقی پیش آمد تا از این مرکز درمانی بازدید کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه خاطرنشان کرد: ما زمانی که خدمت این عزیزان می آییم طبیعتاً انرژی می‌گیریم و از طرف دیگر احساس می‌کنیم وظیفه و مسئولیتمان با دیدن جانبازان بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه داریم که از این پاسداران عزیز و از این جانبازان حمایت کنیم، گفت: درخواست‌های آن‌ها را تا آنجایی که جزو حیطه وظایف و مسئولیت‌های ما است انشاءالله دنبال می‌کنیم و بخش‌هایی که مربوط به حوزه‌های کاری دیگران و مدیران است به آن عزیزان منتقل خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، بیان کرد: دشمنی آمریکا یک امر جدیدی نیست و از قبل از انقلاب و در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب وجود داشته و ما این دشمنی را در صحنه‌های مختلف از جمله حمایت از منافقین و گروه‌های تروریستی و حمایت از صدام و ساقط کردن هواپیمای مسافری و بمباران کردن مناطق مسکونی شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: امروز هم به اعتراف خودشان داعش را بوجود آوردند ولی سپاه پاسداران در مقابل جنایاتی که داعش در منطقه انجام داد، ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه سپاه پاسداران افتخاری بزرگ برای این کشور و ملت است، گفت: طبیعی است که یک عنصر سخیف و نابخردی مثل ترامپ این نهاد مقدسی که پیشتاز مبارزه با تروریسم بوده است را نمی‌تواند یک سازمان تروریستی معرفی کند و انتظاری جز این از جریانی که امروز حاکمیت آمریکا را بر عهده دارد و خصوصاً ترامپ و اطرافیانش، نداریم.

هیات وزیران با طرح تغییر ساعات اداری کارمندان در هفته اول مهر ماه موافقت کردند
بخوانید

دادستان کل کشور اذعان کرد: آن‌ها بدانند با این حرکت نابخردانه ای که داشتند قطعاً اعتبار، ارزش و اقتدار سپاه بیش از پیش خواهد شد و همین امر موجب می‌شود که وحدت ملی ما در برابر جریاناتی که به دنبال تضعیف اقتدار سپاه بوده و هستند بیشتر شود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به تأثیرگذاری سپاه در مقابله با جریان تکفیری و تروریستی که آمریکا به وجود آورده است، بیان کرد: امروز در این مرکز عزیزانی را مشاهده کردم که سال‌های سال است روی تخت افتاده‌اند و آقای ترامپ باید بیاید و ببیند که محصول کار او و اسلاف او چه بوده است که حالا امروز این عزیزان را به عنوان جریان و سازمان تروریستی معرفی می‌کند و ما افتخارمان بر این است که خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است که جریان مقدس سپاه را این گونه معرفی می‌کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود اذعان کرد: این اقدام از لحاظ حقوقی فاقد اعتبار و کاملاً محکوم است و امیدواریم که سر عقل بیایند و بفهمند که راه اشتباهی را طی می‌کنند.

  • منبع خبر : مهر