الحاق چندین فروند یکان شناور به تجهیزات نداجا در سال آینده
الحاق چندین فروند یکان شناور به تجهیزات نداجا در سال آینده

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در سال آینده با الحاق چندین فروند یکان شناور سطحی و زیرسطحی شاهد افزایش توان تجهیزاتی نداجا خواهیم بود. به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش عصر امروز در مراسم گردهمایی فرماندهان ارشد قرارگاه مقدم و ناوگان جنوب این نیرو در […]

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در سال آینده با الحاق چندین فروند یکان شناور سطحی و زیرسطحی شاهد افزایش توان تجهیزاتی نداجا خواهیم بود.

به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش عصر امروز در مراسم گردهمایی فرماندهان ارشد قرارگاه مقدم و ناوگان جنوب این نیرو در بندرعباس اظهار داشت: برابر تدابیر و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر شب حمله ای فکر کردن و لزوم آمادگی لحظه ای برای مقابله با تهدیدات، هر یکان نظامی باید در وهله اول نسبت به آموزش و آمادگی نیروی انسانی، تجهیزات و زیرساخت ها اطمینان خاطر داشته باشد تا در مقاطع زمانی حساس عکس العمل لازم را نشان دهد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: فرمانده باید در زمان صلح، آمادگی کامل را کسب تا در شرایط بحران و سخت و در زمان جنگ تصمیمات صحیح و بموقع را اتخاذ کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عادی شدن وجود مشکلات و نواقص برای یکان های تجهیزات محور را مانند سمّ مهلک توصیف کرد و گفت: توصیه اکید من به فرماندهان این است که هرگز دچار روزمرگی و عادت کردن به وجود مشکل و نقیصه در یکان تحت امرشان نشوند بلکه در نهایت تلاش و مجاهدت در راستای مرتفع ساختن معایب و نواقص گام بردارند.

دریادار خانزادی در ادامه کسب تجربه از پیشکسوتان و عبرت از وقایع گذشته را مهمترین نکته برای کارکنان، مدیران و فرماندهان جوان برشمرد و گفت: نیروی دریایی ارتش به معنای واقعی کلمه یک نیروی تجهیزات محور است بر همین اساس استفاده از علم و دانش در راهبری یک یکان دریایی بسیار مهم و ضروری بوده و همه ما مکلفیم در مسیر ارتقاء دانش و به روز رسانی معلومات خود بکوشیم.

وی خدمت در یکان شناور را از مصادیق کار گروهی عنوان کرد و اذعان داشت: همه مجموعه باید مانند یک چرخ دنده با هم حرکت کنند و لازمه این حرکت، متمرکز کردن توان و انرژی در راستای یک هدف واحد و شناخت این هدف است تا با هم افزایی تمام موانع پشت سر گذاشته شود.

فرمانده نداجا گفت: دریا یک محیط چند بعدی است و در آن با تجهیزات بسیار پیشرفته و سطح فناوری بالا، در عین حال یک محدوده بسیار وسیع مواجهیم اما ذکر این نکته ضروری است که در این مواجهه و در این عرصه خطیر، صرفا داشتن تجهیزات کافی نبوده و نیروی انسانی متخصص و متعهد گره گشا خواهد بود. بنابراین همه ما بایستی نسبت به فراهم آوردن زمینه برای تربیت نسل آینده نیروی دریایی ارتش از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

دریادار خانزادی در پایان با اشاره به اهمیت موقعیت ژئوپولیتیکی کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران یک بازیگر مستقل در منطقه است و نیروی دریایی راهبردی ارتش هم به عنوان دست بلند دیپلماسی دفاعی کشور می تواند نقش ویژه ای ایفا کند که مظهر بارز این نقش، همایش بین المللی فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IONS) اوایل اردیبهشت سال آینده به میزبانی کشورمان است.