امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا / اخذ مجوز استخدام ۷هزار نیروی جدید
امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا / اخذ مجوز استخدام ۷هزار نیروی جدید
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی از اخذ مجوز استخدام ۷هزار نیروی جدید خبر داد و در عین حال گفت: با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، برای افرادی که طی ماه‌های گذشته در مواجهه مستقیم با کرونا بودند، امتیازاتی قائل شدیم.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد دکتر سید کامل تقوی‌نژاد در نشست ویدیوکنفرانسی با خبرنگاران ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام ماه محرم و در عین حال تبریک روز پزشک و تشکر از زحمات مجاهدانه پزشکان، گفت: با تلاش‌هایی که همکاران حوزه سلامت برای ارتقاء نظام بهداشت و درمان در کشور انجام دادند، موفق شدیم در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم حدود ۳۶ هزار تخت را در قالب طرح احداث، تکمیل و توسعه تخت‌های بیمارستانی و طرح تحول سلامت به بهره‌برداری برسانیم که از این میزان هتلینگ حدود ۵۸۵ بیمارستان فعال، ارتقا یافته است که سه میلیون متر مربع را شامل می‌شود. همچنین بهره‌برداری از ۷۴۸۰ پروژه بهداشتی با زیربنای یک میلیون و ۱۷۰ هزار متر مربع و بازسازی حدود ۱۷ هزار واحد بهداشتی فرسوده را داشتیم.”امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

بهره برداری از ۱۹۲۱ پروژه بهداشتی و درمانی از هفته دولت تا پایان دولت دوازدهم

وی افزود: خوشبختانه پویشی در دست انجام است که در قالب آن ۱۹۲۱ پروژه از آغاز هفته دولت تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید. در این پویش ابتدا در همین هفته ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی به نام ۱۶۴ شهید مدافع سلامت آغاز به کار خواهند کرد. بعد از هفته دولت تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰، که به عنوان سالگرد تثبیت جمهوری اسلامی ایران است، ۱۴۰۰ پروژه در اقصی نقاط کشور به بهره‌برداری خواهد رسید. در عین حال بعد از ۱۲ فروردین تا پایان دولت، ۳۵۷ پروژه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. این پروژه‌ها اعتبار ۱۶ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده، ۸ هزار میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز این پروژه‌ها در دستور کار است که بخش عمده آن تامین شده است.

جذب ۱۰هزار نیروی تازه نفس تا پایان خرداد امسال

تقوی‌نژاد ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که سعی کردیم علاوه ‌بر اقدامات عمرانی و تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت، توجه به همکاران و پرسنل و تقویت نیروی انسانی مورد نیاز مراکز درمانی کشور بود. بر این اساس نتیجه آزمونی که در آبان ماه سال گذشته برگزار شد، در اسفند اعلام شد و حدود ۱۰ هزار نفر از نیروهای تازه نفس در رشته‌های مختلف که ۴۵۰۰ نفر از آنها پرستار بودند، تا پایان خرداد در مراکز مختلف به کار گرفته شدند. علاوه بر این مجوز به کارگیری ۲۲۸۴ نفر را طی دو هفته گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کردیم و داوطلبین ثبت نام خود را انجام دادند و در روزهای آتی در آزمونی که به طور مستقیم از طریق دانشگاها انجام می‌شود، شرکت می‌کنند.

وی افزود: در عین حال ۳ هزار نفر از باقی‌مانده افرادی که در آزمون آبان سال گذشته ثبت نام کردند و نمرات بعدی بعد از قبول شدگان را احراز کردند، با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی هماهنگ کردیم و در آینده نزدیک در خدمت مردم خواهند بود.”امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

اخذ مجوز استخدام ۷هزار نیروی جدید

تقوی‌نژاد با بیان اینکه مجوز به کارگیری و استخدام ۷ هزار نفر نیرو را از سازمان برنامه و بودجه دریافت کردیم، گفت: این افراد طی آزمونی که بعدا اعلام خواهد شد، در خدمت نظام سلامت خواهند بود. قولی را که وزیر بهداشت در دیدار با مقام معظم رهبری به پرستاران دادند، مبنی‌بر جداسازی کارانه از اضافه کار، محقق شد و از ۲۷.۵ درصد جزء‌ فنی بیمارستان‌ها، کارانه را از اضافه کار جدا کردیم و از اسفند ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

اقدام برای ترمیم وضعیت حقوق و معیشت پرسنل مراکز بهداشتی و درمانی

همچنین برای ترمیم وضعیت معیشت و پرداختی به همکاران، ۵۰ درصد به فوق‌العاده‌های فصل هشتم قانون نظام هماهنگی پرداخت اضافه شده است که در این زمینه دو اقدام انجام شد؛ اول بحث ارتقاء معیشت همکاران و حقوق آنها بوده است و دوم و اساسی این بود که نیروهایی که در بین بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی فعالیت می‌کنند، نیروهای رسمی، پیمانی، طرحی و شرکتی در دریافت اختلاف داشتند، اما دغدغه همکاران برطرف و حقوق این همکاران به هم نزدیک شد.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

امتیاز وزارت بهداشت برای کادر بهداشتی و درمانی کرونا

تقوی‌نژاد افزود: اقدام دیگری که طی روزهای اخیر انجام شد، این بود که با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای توسعه مدیریت و سرمایه  انسانی، برای افرادی که طی ماه‌های گذشته در مواجهه مستقیم با کرونا بودند امتیازاتی قائل شدیم. به طوری که برای کسانی که در این عرصه فعالیت کردند، به ازای هر ماه فعالیت ۲ امتیاز برای استخدام‌های آتی انجام شده است. سقف این امتیازات ۲۰ امتیاز خواهد بود و تا ۱۰ ماه افرادی که فعالیت کردند، ۲۰ امتیاز را به خود اختصاص می‌دهند.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

وی ادامه داد: بحث پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران نیز انجام شد. اقدام مهم ما این بود که میزان مطالبات کارانه پرستاران و پزشکان را از ۲۴ ماه به زیر ۱۰ماه کاهش دادیم که هم از نظر تامین اعتبار و هم از نظر هماهنگی با سازمان‌های بیمه‌گر و تقویت وضعیت درآمدی بیمارستان‌ها این اتفاقات افتاد.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

توسعه دو برابری تختهای ویژه در بیمارستانها

تقوی‌نژاد همچنین گفت: خوشبختانه ۳۷۰ بخش ویژه ایجاد شده که به مردم نوید می‌دهیم که با این توسعه، تخت‌های ویژه در کشور دو برابر شد. اگر اتفاقات مهمی را در زمینه کنترل بیماری در بیمارستان‌ها شاهدیم، بخشی از آن‌ها به آماده بودن زیرساخت‌ها بازمی‌گردد. همچنین ۲۶۲ بلوک زایمانی ایجاد شده است. به نوعی باید گفت کمتر شهری در کشور وجود دارد که بلوک‌های زایمانی در آن‌ها بازسازی نشده باشد. همچنین ۱۸۳ کلینیک ویژه را در این مدت به بهره‌برداری رساندیم تا خدمات سرپایی توسعه یابد. حدود ۱۰۰ طرح اورژانس و ۹۷ مرکز بیماری‌های خاص و سرطان در کشور راه‌اندازی شده است.

کاهش نرخ فرسودگی تختهای بیمارستانی

وی تاکید کرد: باید توجه کرد که ۳۶ هزار تختی که توسعه دادیم، بازسازی کردیم و راه اندازی کردیم، یک‌سوم تخت‌های موجود در کشور هستند. نکته بسیار مهم این است که علاوه بر توسعه این تخت‌ها، نرخ فرسودگی را از ۵۷ درصد به ۴۳ درصد کاهش دادیم.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

بیمارستانهایی که تا ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند

تقوی‌نژاد ادامه داد: در پویش راه سلامت تاکنون ۹۶ بیمارستان به بهره‌برداری می‌رسد که حدود ۱۱ هزار ۳۵۵ تخت هستند که حدود یک میلیون و ۲۰۳ هزار مترمربع در قالب توسعه و احداث تخت‌های درمانی تا پایان سال جاری خواهد بود و بعد از آن هم ۲۳ پروژه با ظرفیت ۲۷۹۸ تخت و ۳۰۰ هزار متر مربع داریم که در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید. از ابتدای سال ۱۳۹۴ با الگوی طراحی و رویکردهای معماری اسلامی توانستیم طرح احداث کلینیک‌های ویژه را در دستور کار قرار دهیم که حدود ۵۰ پروژه با ۱۲۰ هزار مترمربع تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۲۴ پروژه هم با زیربنای ۶۷۰۰ مترمربع در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد. ۱۴۸ تخت نیز در حوزه بلوک‌های زایمانی تا پایان سال جاری اضافه می‌شود و ۹ پروژه دیگر در این حوزه که شامل ۷۰ تخت هستند، در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

۲۰ پروژه برای بیماران خاص و مبتلا به سرطان

وی گفت: در زمینه احداث مراکز خاص و سرطان در کشور ۲۰ پروژه در دستور کار هستند که شامل ۳۶ تخت با زیربنای ۱۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع که تا پایان سال و شش پروژه دیگر با ۴۲ تخت و زیربنای ۴۶۰۰ مترمربع در این حوزه در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد. هدف هم این بوده که تشخیص اولیه، ارجاع بیمار به سطوح بالاتر و… انجام شود. در حوزه طرح بهسازی و توسعه اورژانس‌های کشور نیز با هدف ارتقاء کیفیت، افزایش ظرفیت بخش اورژانس و… انجام می‌شود، ۵۸ پروژه را داریم که با ظرفیت ۱۲۸۰ تخت در دستور کار است. تکمیل و بهره برداری ۳۱ پروژه از این پروژه‌ها در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

تقوی‌نژاد گفت: خوشبختانه برای تکمیل و توسعه فضاهای بهداشتی و ارتقاء سرانه آن‌ها از ۴۴ متر به ۷۵ متر در ۱۰۰۰ نفر جمعیت را برنامه ریزی کردیم. حدود ۹۹۴پروژه با زیربنای ۳۷۴ هزار مترمربع تا پایان سال جاری و ۵۶۰ پروژه نیز با زیربنای ۳۰۵ هزار مترمربع در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیمارستان سازی در نقاط مختلف کشور

وی ادامه داد: نکته دیگر بحث گسترش عدالت در تامین نیازهای بهداشتی و درمانی مردم در اقصی نقاط کشور است. تعداد بیمارستان‌هایی که قبل از انقلاب وجود داشته بسیار کم بوده است. اکنون ۹۶ هزار تخت را در سال ۱۳۹۲ داشتیم و ۱۲۶ هزار تخت را هم تا پایان مرداد ماه امسال خواهیم داشت. یکی از دلایل پراکندگی این تخت‌ها این است که دولت بیمارستان‌سازی را در نقاط مختلف کشور در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه از همه کسانی که در حوزه سلامت فعالیت کردند، تشکر می کنم، گفت: علاوه بر کسانی که به صورت مستقیم در این حوزه فعالیت می‌کنند، تلاشگرانی هم در پشت صحنه در زمینه تدارکات، تامین دارو و تجهیزات و… و. فعالیت می‌کنند. بخش عمده شهدای سلامت هم در بخش‌های اداری و و… فعالیت می‌کردند. در عین حال یکی از بحث‌های جدی این است که در مواجهه با کرونا با توجه به راهبردهای مختلفی که وجود داشت، ما رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک و به کارگیری پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار داشتیم، اما باید بحث آماده‌سازی و تجهیز بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی و تقویت زیرساخت‌ها را هم مورد نظر قرار دهیم.

۲۸هزار تخت نقاهتگاهی کرونا

تقوی نژاد افزود: در روزهایی که شاهد کرونا بودیم، ۲۸ هزار تخت با کمک ارتش، سپاه، هلال احمر و… به عنوان تخت‌های نقاهتگاهی به ظرفیت‌های ما اضافه شده است. البته با رعایت و همراهی مردم و تلاش شبانه روزی همکاران‌مان نیاز آنچنانی به استفاده از آن‌ها پیدا نکردیم. نکته اساسی این است که مسئولان بخش سلامت و ستاد کرونا در استان‌ها خیال‌شان راحت بود که ظرفیت وجود دارد. ما ۸۰ هزار مرکز را آماده داشتیم تا در صورت افزایش بیماران بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستانها

وی با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان را برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها برای ۲۸۴ مرکز درمانی با حدود ۷۵۰۰۰ تخت در اختیار دانشگاه‌ها قرار دادیم، گفت: استفاده بسیار خوبی برای افزایش تخت‌های ویژه که حدود ۲۴۰۰ تخت است، در دستور کار قرار دادیم. مساله مهم دیگر تامین تجهیزات مراکز درمانی بود که حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در این زمینه برای ۷۸ پروژه در اختیار قرار گرفت. همچنین حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین وسایل و تجهیزات حفاظت فردی در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی اختصاص دهیم که بخشی برای دپو و بخشی هم در اختیار همکاران قرار گرفت.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

ابلاغ مجوز تمدید استفاده از نیروهای طرحی

تقوی‌نژاد تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا موفق شدیم ۱۰ هزار نفر نیروی انسانی را اضافه کنیم. از نیمه دوم سال گذشته تاکنون مجوز به کارگیری ۲۲ هزار و ۲۸۴ نیرو را به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کردیم. مجوز برای تمدید نیروهای طرحی هم به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. انگیزه‌های مختلف از جمله پاداش‌هایی در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت. برآوردی دقیق از میزان نیروی انسانی مورد نیازمان را نیز به دستگاه‌های مربوطه اعلام کردیم. ما برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای توسعه بخش‌های بهداشتی و درمانی به ۴۴ هزار نیروی انسانی جدید نیاز داریم که این موضوع در حال پیگیری است.

وام ۵۰ میلیون دلاری از بانک جهانی

وی همچنین گفت: موفقیت جمهوری اسلامی در زمینه اخذ وام ۵۰ میلیون دلاری از بانک جهانی نیز اقدام بسیار خوبی بود که از کسانی که در این زمینه کمک کردند، تشکر می‌کنم.

تخصیص تنها ۳۰ درصد از اعتبار یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی

تقوی‌نژاد با بیان اینکه بر اثر تعطیلی بخش‌های معمولی در بیمارستان‌ها، درآمد اختصاصی آن‌ها تا ۷۰ درصد کاهش یافت، گفت: اگر در دی ماه سال قبل ۱۲۰۰ میلیارد تومان درآمد را در یک ماه داشتیم این میزان در اسفند به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است. باید از عنایت ویژه مقام معظم رهبری تشکر کنیم که با پرداخت یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی موافقت کردند که ۳۰ درصدش در اختیار ما قرار گرفته و انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی کمک کنند که مابقی اعتبار را دریافت کنیم. زیرا تجهیزات بیمارستان‌ها را از این محل باید تامین کنیم.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز طرح‌های بیمارستانی که باید تا پایان همین دولت به بهره‌برداری برسد، از محل همین اعتبارات در نظر گرفته شده است. همچنین برای تامین لوازم مورد نیاز حفاظت فردی، حل مسائل سرمایشی برخی بیمارستان‌ها در نقاط گرمسیری و… به این اعتبارات نیاز داریم. در عین حال با توجه به کاهش درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها، اعتبار بیمارستان‌ها صرف تقویت زیرساخت‌ها و حقوق پرسنل قراردادی و شرکتی می‌شود و وقتی درآمد کاهش می‌یابد، در این زمینه مشکلاتی ایجاد می‌شود.

اعتبار هدفمندی یارانه ها هنوز به وزارت بهداشت نرسیده است

تقوی‌نژاد گفت: اعتبارات دیگری هم در قانون پیش‌بینی شده، از جمله هدفمندی یارانه‌ها و ارزش افزوده که در ارزش افزوده ۳۰ درصد از اعتباری که باید در چهار ماه در اختیارمان قرار می‌گرفت، ابلاغ شده است، اما در هدفمندی هنوز اعتباری به وزارت بهداشت ابلاغ نشده است که امیدوارم در ماه‌های آینده این اعتبار را دریافت کنیم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در ادامه در پاسخ به سوالی درباره یک میلیارد یورویی که قرار بود در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، گفت: حدود ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل یک میلیارد یورو دریافت کردیم. ۲۰۰ میلیون یورو دیگر نیز اجازه داده شده که ریال آن از طرف بانک مرکزی تامین شود. البته درخواست شده که بقیه اعتبار یک جا در اختیار قرار بگیرد که رییس جمهوری نیز دستور داده‌اند. انتظار داریم این موضوع محقق شود. در عین حال ۱۱ برنامه اساسی با سازمان برنامه و بودجه تفاهم شد که در زمینه حفاظت فردی در بخش درمان، بهداشت، توسعه بیمارستان‌ها، تجهیزات مورد نیاز در بخش درمان و…  است.

ماجرای کارانه ۳۸هزار تومانی برای پرستاران!

تقوی‌نژاد افزود: در عین حال در سه مرحله اعتباراتی برای پرستاران دریافت شده است که این اعتبارات در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفت. برخی گزارش‌های غیررسمی دریافت کردیم مبنی بر پرداخت ۳۸ هزار تومان برای کارانه پرستاران که اتفاق افتاده را تقبیح کردیم. این کم لطفی بود. پرستاری که جان خودش را به خطر انداخته نباید این میزان کارانه دریافت کند. در این زمینه بخشنامه‌ای ابلاغ و   کارگروهی تشکیل شده تا کنترل شود و تبعیض و بی عدالتی اتفاق نیفتد. با این تبعیض و بی عدالتی مخالفیم و با آن برخورد خواهیم کرد. البته اضافه کار از کارانه جدا شده و وضعیت حقوق پرسنل ۵۰ درصد ترمیم شده است. سال گذشته همین موقع به یکی از استان‌ها سفر کردم که گفتند ۲۴ ماه کارانه طلب دارند. این میزان در حال حاضر به طور متوسط به کمتر از ۱۰ ماه کاهش یافته است. البته باید به روز شود.

وضعیت قراردادهای ۸۹ روزه

تقوی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پرستاران با قرارداد ۸۹ روزه، گفت: این موضوع یک مجوز ویژه بود که در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی با توجه به تعداد بیماران و ازدحامی که ایجاد شد، انجام شد. این مجوز مقطعی بود و قرار بود افرادی که داوطلب هستند و حتی بازنشسته‌ها مراجعه کنند. منتها مشکلی که وجود داشت این بود که برخورد یکسان با این موضوع در دانشگاه‌ها انجام نشد. به عنوان مثال در دانشگاهی با این موضوع مواجه شدیم که تعداد این افراد که ۸۹ روزه به کارگیری شدند، حتی از تعداد بیماران کرونایی استان بیشتر شد. بنابراین این موضوع مدیریت نشد. با رایزنی‌های انجام شده، تعداد بسیار کمی از دانشگاه‌ها تا دو هفته قبل هم مشکل داشتند که یکی از این استان‌ها گیلان بود. تعداد زیادی از مردم گیلان به ویروس کرونا مبتلا شده بودند. بر همین اساس مجبور شدند این نیروها را به کار بگیرند. از محل اعتبارات در اختیار برای بیماری کرونا، بالاترین اعتبار به استان گیلان پرداخت شد. در شرایطی که ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طور مستقیم از سوی سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه‌ها داده شد که ۲۰۰ میلیارد تومان از این میزان به گیلان داده شد. عمده این موارد تعیین تکلیف شد و جلسه‌ای با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشتیم و تصمیم‌هایی اتخاذ شد. تعداد اندکی از این پرستاران تعیین تکلیف نشده بودند که باز هم پیگیری می‌کنیم.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

اصلاح نظام پرداخت پرستاران

تقوی‌نژاد ادامه داد: درآمدهای بیمارستانی یا جزء فنی است و یا حرفه‌ای. جزء حرفه‌ای باید به پزشک و پرستار برسد. پزشک به عنوان نقطه اصلی ایجاد درآمد و پرستار به عنوان شخصی که بیشترین خدمات را ارائه می‌کند، دارای منافع مشترک هستند. هر میزان که به درآمد پرستار اضافه شود، باید از درآمد سایر بخش‌ها کم شود. علاقه‌ای نداریم که بین این دو قشر مشکلی پیش بیاید. باید توجه کرد که درخواست اصلی پرستاران، تغییر نظام پرداخت قاصدک بود که اصلاح شده است که مهمترین پیامد آن تفکیک اضافه کار از کارانه بود که انجام شد. بقیه بخش‌های نظام پرداخت پرستاران هم در حال اصلاح است. طرحی را در این زمینه تهیه کردیم که در سه استان به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود و حتی نظام نرم افزاری پرداخت هم تغییر خواهد کرد و نرم افزار دیگری جایگزین قاصدک می‌شود. امیدواریم با این تغییر بخش عمده‌ای از مطالبات پرستاران رفع شود.“امتیاز وزارت بهداشت برای کادر درگیر کرونا”

معاون وزیر بهداشت گفت: این طرح‌ها بار مالی خاص خودشان را دارند که در این زمینه با سازمان برنامه و بودجه هم صحبت شده است. امسال حدود ۸۵۰۰ میلیارد تومان بار مالی افزایش حقوق بوده است. با توجه به این‌که اعتبارات در سال گذشته تصویب شده و دولت نمی‌تواند بیش از ۱۱۰ درصد تخصیص به دستگاه‌ها دهد، باید پیشنهاداتی در این زمینه برای سال آینده تنظیم شود.

  • منبع خبر : ایسنا