امیدواری به صعود امیدهای ایران به المپیک با عنایتی
امیدواری به صعود امیدهای ایران به المپیک با عنایتی
بازیکن سابق تیم ملی ایران می‌گوید حضور عنایتی در تیم ملی امید این امیدواری را به پیشکسوتان فوتبال داده که می‌تواند در المپیک نیز موفق عمل کند.

بازیکن سابق تیم ملی ایران می‌گوید حضور عنایتی در تیم ملی امید این امیدواری را به پیشکسوتان فوتبال داده که می‌تواند در المپیک نیز موفق عمل کند.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال نوجوانان ایران با هدایت حسین عبدی هفته گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا توانست به نیمه نهایی راه یابد ولی در این مرحله با قبول شکست برابر ژاپن از رسیدن به دیدار نهایی بازماند اما توانست سهمیه جام جهانی نوجوانان را به دست بیاورد.

ابراهیم تقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد تیم ملی فوتبال نوجوانان در جام ملت‌های آسیا و کسب سهمیه جام جهانی، اظهار کرد: کسب سهمیه جام جهانی نشان داد که حسین عبدی در تیم نوجوانان بد کار نکرده و برای موفقیت این تیم تلاش زیادی انجام داده است. هر چند در فوتبال پایه از ژاپن و کره جنوبی خیلی عقب هستیم اما حضور در جام ملت‌های آسیا فرصت خوبی بود تا کادر فنی با شناسایی نقاط ضعف بازیکنان آنها را برای جام جهانی آماده کند.

وی گفت: باید بپذیریم که ژاپن در فوتبال پایه رشد و پیشرفت خیلی خوبی داشته و ساختار فوتبال آنها از هر جهت متفاوت از سایر تیم‌های آسیاست. متاسفانه ما رشد زیادی در فوتبال پایه نداشتیم و برای موفقیت در این رده سنی به امکانات بهتری نیاز داریم. در حال حاضر تنها استادیوم آزادی را در تهران داریم که کافی نیست، وقتی ساختار خوب داشته باشیم مسیر پیشرفت نیز هموار می‌شود. البته فدراسیون فوتبال در خصوص فوتبال پایه نقش مهمی دارد.

صعود به جام جهانی کار بزرگی بود

بازیکن سابق استقلال و ذوب آهن در ارزیابی از عملکرد حسین عبدی، تصریح کرد: وی و افرادی همانند دوستی مهر که پیش از این هدایت تیم پایه را بر عهده داشت در شکل‌گیری تیم‌های پایه تا به امروز عملکرد موفقی داشتند. به اعتقاد من راهیابی به جام جهانی کار بزرگی است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد تا در جام نیز عملکرد موفقی داشته باشیم.

تقی‌پور با بیان این که بازیکنان پایه به جز یادگیری تکنیک و تاکتیک باید از نظر مهارت‌های روانی نیز آماده شرکت در رویدادهای مهم باشند، خاطرنشان کرد: یک مربی موفق باید بداند که چطور از نظر بعد روانی با بازیکنان این رده سنی کار کند که تحمل اردوهای طولانی مدت را داشته باشند و تمرینات را به درستی انجام دهند. تنها یادگیری تکنیک و تاکتیک در ساختن یک بازیکن حرفه‌ای تعیین کننده نیست بلکه از نظر بعد روانی باید بازیکن آماده شرکت در مسابقات باشد.

امیدواری به صعود امیدهای ایران به المپیک با عنایتی

ایرانی‌ها دست کمی از ژاپن و کره ندارند

وی ادامه داد: بازیکنان ما دست کمی از فوتبالیست‌های ژاپن و کره جنوبی ندارند. بازیکنان خوبی داریم که اگر سرمایه‌گذاری خوبی روی آنها صورت بگیرد و رها نشوند. ما می‌توانیم در فوتبال پایه پیشرفت خوبی داشته باشیم. متاسفانه یکسری از بازیکنان در همین رده سنی پس از این که موفقیتی کسب می‌کنند، فوتبال را کنار می‌گذارنند و به همان نتایج بسنده می‌کنند. در حالی که این‌گونه موفقیت‌ها باید سکوی پرتابی باشد برای راهیابی به رده‌های بالاتر و سپس تیم ملی بزرگسالان. مربی باید از نظر بعد روانی این خودباوری را در بازیکن ایجاد کند که این گونه موفقیت‌ها باید سکوی پرتابی برای موفقیت‌های بعدی باشد.

همچنین تیم ملی فوتبال امید بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی با هدایت رضا عنایتی راهی مسابقات زیر ۲۳ سال غرب آسیا شد و در دیدار نهایی با شکست در پنالتی‌ها مغلوب عراق شد.

عنایتی می‌تواند در المپیک هم با تیمش موفق شود

این پیشکسوت فوتبال در پایان در ارزیابی از عملکرد رضا عنایتی در تیم ملی امید، گفت: او مربی خوبی است که در سطح باشگاهی نیز مربیگری کرده و اکنون بازیکنان خوبی در اختیار دارد. با حضور او در تیم ملی امید، طلسم چند ساله شکست تا به یک مربی جوان اعتماد کنیم. او این امیدواری را به پیشکسوتان فوتبال داده که می‌تواند در المپیک نیز موفق عمل کند و دور از انتظار نیست. ما بازیکنان خوبی در این رده سنی به ویژه در خط دفاع داریم که اگر باشگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند که در اختیار تیم ملی امید قرار بگیرند قطعا با حضور رضا عنایتی می‌توانیم به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم.