حزب «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه شکست خورد
حزب «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه شکست خورد

حزب «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه در مقابل حزب محافظه کار شکست خورد. به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب «جمهوری به پیش» به ریاست «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه شکست خورد. بر این اساس در این انتخابات حزب محافظه کار «جمهوری خواهان» به ریاست «لوران ووکیه» دو کرسی دیگر […]

حزب «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه در مقابل حزب محافظه کار شکست خورد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب «جمهوری به پیش» به ریاست «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه شکست خورد.

بر این اساس در این انتخابات حزب محافظه کار «جمهوری خواهان» به ریاست «لوران ووکیه» دو کرسی دیگر از پارلمان را به دست آورد که این امر جایگاه این حزب را بیش از گذشته تقویت کرد.

با اعلام نتایج انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه، مشخص شد که دو نامزد مورد حمایت ماکرون در مقابل رقبای خود از حزب جمهوری خواه متحمل شکست شده اند.

هر چند حزب ماکرون همچنان ۳۰۹ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی پارلمان را همچنان در اختیار دارد، اما میزان محبوبیت وی و حزب متبوعش از زمان آغاز به کارش در الیزه کاهش یافته است.

ووکیه در بیانیه ای اعلام کرد این نتایج، مجازاتی برای دولت از سوی شهروندان فرانسوی است. وی افزایش مالیات طبقه متوسط و مستمری بگیران و افزایش بی سابقه مهاجرت و جنایت را از جمله دلایل بی اعتمادی به دولت ماکرون عنوان کرد.