انتقاد معاون دادستان تهران از توزیع ناعادلانه و اختفای گوشت در برخی مراکز
انتقاد معاون دادستان تهران از توزیع ناعادلانه و اختفای گوشت در برخی مراکز
سیدجواد ذبیح‌زاده گفت: اصلاً چیزی به‌نام کمبود گوشت نداریم بلکه این عدم‌نظارت و توزیع نامناسب کالاهای اساسی است که مشکلاتی را به‌وجود آورده است.

سیدجواد ذبیح‌زاده معاون دادستان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، درباره جمع‌بندی برگزاری گشت‌ مشترک با تعزیرات استان تهران درخصوص نظارت بر عرضه کالاهای اساسی اظهار کرد: عمده بازدیدها در روزهای گذشته روی عرضه گوشت در مراکز توزیع متمرکز بوده و متأسفانه در دو مرکز آخر که حضور داشتیم، با مشکل عدم‌نظارت و مهم‌تر از آن توزیع ناصحیح گوشت روبه‌رو شدیم.

وی ادامه داد: آنچه تأسف بیشتری را ایجاد می‌کند این است که یکی از این مراکز خودش متولی توزیع گوشت بود که حقیقتاً این کار قابل پذیرش نبود و نشان می‌دهد که ما در نظارت بسیار ضعیف هستیم و همین عدم‌نظارت، اسباب توزیع ناصحیح و غیرعادلانه کالاهای اساسی از جمله گوشت را فراهم کرده و مردم را در رنج و مشقت قرار داده است.

ذبیح‌زاده درباره اینکه با توجه به گشت‌هایی که در هفته گذشته از مراکز مختلف داشته است، چه برآوردی از حجم گوشت‌های توزیع‌نشده داشته است گفت: با توجه به بازدیدهایی که در روزهای گذشته داشتیم، باید به این نکته توجه کرد که حدود ۲۵۰ مرکز توزیع گوشت در تهران داریم و اگر قرار باشد تمام این مراکز به این مقدار اختفای گوشت داشته باشند، قطعاً حجم گوشتی که از مسیر عرضه به مردم خارج می‌شود، حجم قابل توجهی را در بر می‌گیرد.

معاون  دادستان تهران تأکید کرد: اصلاً چیزی به‌نام کمبود گوشت نداریم بلکه این عدم‌نظارت و توزیع نامناسب کالاهای اساسی است که مشکلاتی را به‌وجود آورده است.

امید شهرآبادی، قاضی شعبه ۴۱ تعزیرات حکومتی استان تهران نیز که در این گشت، معاون دادستان تهران را همراهی می‌کرد، درباره ورود دادستانی به موضوع نظارت بر بازار و مقابله با گرانفروشی کالاهای اساسی اظهار کرد: باید از دادستانی تهران بابت ورود به این موضوع تشکر کرد. هرجا که دستگاه‌های اجرایی، حاکمیتی و نظارتی کنار و نزدیک هم قرار گرفتند، شک نکنید که نتایج بهتری رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: اگر این رویه ادامه پیدا کند و رسانه‌ها نیز به‌کمک بیایند، قطعاً تخلفات به‌میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.