اوسمار: کامبک امشب در تاریخ لیگ به یادگار می‌ماند/ پرسپولیس زیر نظر من شجاع و جنگنده است
اوسمار: کامبک امشب در تاریخ لیگ به یادگار می‌ماند/ پرسپولیس زیر نظر من شجاع و جنگنده است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران به یادگار خواهد ماند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران به یادگار خواهد ماند.

به گزارش صبح اقتصاد، اوسمار ویرا پس از برتری باورنکردنی تیمش مقابل استقلال خوزستان با نتیجه ۴ بر ۳ در ورزشگاه آزادی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر و رسیدن به صدر جدول، اظهار کرد: بازی امروز در تاریخ لیگ برتر به یادگار خواهد ماند، کم اتفاق می‌افتد که یک دیدار را سه بر صفر عقب باشید و در نهایت با برتری چهار بر سه رقابت خود را پایان دهید و ممکن است سالی یکبار این اتفاق رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه نیمه اول دیدار مقابل استقلال خوزستان خیلی برای تیمش سخت بود، گفت: می‌دانستیم که آن‌ها توپ‌های مستقیم ارسال می‌کنند و همین اتفاق هم رخ داد. معمولا توپ‌های اول را می‌زدند و توپ‌های دوم را صاحب می‌شدند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه خیلی سخت بود که در دقایق اول گل بخورند و یک موقعیت صد در صد را از دست بدهند، در عین حال گل دوم و سوم را نیز دریافت کنند، عنوان کرد: با این نتیجه به رختکن رفتیم و تصمیم گرفتیم یک تیم باشیم و به بازی برگردیم. شاید قول برد ندهم اما همواره پرسپولیس را شجاع و جنگنده خواهید دید.

اوسمار با اشاره به اینکه فوتبال گاها روی خوب خودش را نشان می‌دهد، گفت: اگر قصد داریم کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران بیشتر باشد باید به تیم‌های کشورهای اطراف نیز نگاه کنیم. تیم‌های کشورهای حاشیه ایران با ۲۷ بازیکن بزرگسال که حدود ۱۰ نفر آن‌ها خارجی هستند، بسته می‌شوند در حالی که ما در فوتبال ایران با ۱۹ بازیکن بزرگسال تیم می‌بندیم. اگر قصد داریم شاهد لیگ بهتری باشیم باید در برخی قوانین تجدیدنظر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قهرمانی در دست پرسپولیس است، اظهار کرد: ما باید تمامی بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر بگذاریم، منتظر یک اشتباه حریف بودیم تا امتیاز از دست بدهد که این اتفاق رخ داد و توانستیم پیروز میدان شویم. تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا انشاءالله پیروز و قهرمان شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: تماشاگرانی که در نیمه اول بطری و شیشه به درون زمین پرتاب کردند متوجه شدند که اشتباه کرده‌اند و نباید این کار را می‌کردند. به بازیکنان گفتم برخی مواقع ممکن است با استراتژی، تاکتیک و تکنیک به نتیجه نرسید و پیروزی به قلب شما باز می‌گردد و وقتی کمک هواداران را هم دارید خیلی جلو خواهید رفت. در ایران وقتی تیم‌ها گل می‌زنند و جلو می‌افتند، عقب می‌روند و بسته بازی می‌کنند که در ورزشگاه آزادی شرایط سخت‌تر است و تیم‌ها دفاع می‌کنند و نمی‌توان به آن‌ها گل زد که خداراشکر با تشویق هواداران و انرژی که به بازیکنان دادند، توانستیم به برتری برسیم.

اوسمار بیان کرد: می‌خواهم از دوستان و برادران آرژانتینی‌مان یک ضرب المثل نقل کنم؛ آن‌ها می‌گویند جایی که با پا و قدم نمی‌توانی بروی، قلبت تو را آن جا خواهد رساند. امروز نیز برای ما اینگونه بود. در نیمه دوم با بازیکنانی که به میدان آوردیم شرایط را تغییر دادیم. خدابنده‌لو و وحید امیری با توپ خیلی خوب کار می‌کردند و عبدالکریم و دانیال نیز از کناره‌ها خیلی خوب حرکت کردند و توانستیم نتیجه را تغییر دهیم.

وی در مورد اعتراض تماشاگران و فضای تیم در رختکن بین دو نیمه، توضیح داد: به هواداران حق می‌دهم و ما درون زمین ناراحت بودیم و حتی ناراحتی ما بیشتر بود. در رختکن از نظر روحی باید بازیکنان تغییر می‌کردند و به آن ها روحیه می‌دادیم و در عین حال باید تاکتیک را تغییر می‌دادیم و هجومی تر بازی می‌کردیم که خداراشکر این اتفاق افتاد و موقعیت‌های زیادی خلق کردیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص مصدومیت علیرضا بیرانوند و پنهان کردن این مسئله، تصریح کرد: شاید وقتی یک دروازه‌بان گل می‌خورد از این حرف‌ها بزنند اما اگر به یاد داشته باشید بازی مقابل هوادار علیرضا بیرانوند عامل پیروزی تیم ما بود و خیلی کمک کرد. شاید مثل قبل صد در صد آماده نباشد اما آماده بازی کردن است و دوست دارد به تیم کمک کند.

  • منبع خبر : ایسنا