اولویت ما باید توسعه حمل و نقل عمومی باشد
اولویت ما باید توسعه حمل و نقل عمومی باشد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مهمترین اولویت حوزه حمل و نقل، توسعه حمل ونقل عمومی است که تاثیر مستقیمی بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک دارد.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد محسن هاشمی در ابتدای جلسه امروز گفت: در ابتدای سال سوم مسئولیت شورای پنجم قرار داریم و به دلیل آنکه در جلسه قبل، عمدتا به گزارش عملکرد دوسال نخست پرداخته شد در این جلسه، به محورهای فعالیت دوسال پیش رو اشاره می کنم.

وی ادامه داد: شهروندان و افکار عمومی، حساب و کارنامه شورا و شهرداری را یکجا قضاوت می کنند و بسیاری برای تغییر در وضعیت و عملکرد شهرداری، به لیست امید رای دادند، پس اگرچه شورای شهر نمی تواند در امور اجرایی دخالت کند، اما مردم انتظار دارند با نظارت موثر در حل معضلات و بهبود خدمات شهری نقش خود را ایفا کند.

رئیس شورای شهر تهران، تصریح کرد: در حوزه خدمات شهری، اقدامات ستادی و نظارتی انجام شده باید در حوزه عمل تاثیر عینی در نظافت و پسماند داشته باشد. همچنین در حوزه شهرسازی، باید از ابزارهای خود برای هدایت ومدیریت فرایند ساخت وساز مانند کمیسیون ماده پنج، شوراهای معماری و طرح تفصیلی برای تامین سرانه های هفتگانه عمومی مورد نیاز مردم که در بسیاری از مناطق تهران کمتر از حد استاندارد و جهت دهی به توسعه شهری براساس سیستم حمل ونقل عمومی استفاده کرد.

وی ادامه داد: در حوزه مالی و اقتصادی، با وجود اصلاحات ملایم انجام شده، بایست مطابق با مصوبه شورا، تعیین تکلیف اموال و املاک شهرداری که در اختیار دیگران است و اصلاحات ساختار منابع انسانی و هزینه ای شهری باید شتاب بیشتری بگیرد.

هاشمی اعلام کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی، می توان با استفاده از ظرفیت بزرگ زیرساختهای فرهنگی شهرداری، در ایجاد رونق و نشاط در حوزه فرهنگ و هنر، تحرک اجتماعی و امور خیریه و درامد پایدار برای مدیریت شهری استفاده کنیم. همچنین در حوزه عمرانی، تکمیل پروژه های، نیمه تمام و راکد که با اعتبارات محدود می توان آنها را به بهره برداری رساند، در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت حوزه حمل و نقل ، توسعه حمل ونقل عمومی است که تاثیر مستقیمی بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک دارد، تصریح کرد: بایستی با تامین ناوگان و تجهیزات جهشی درظرفیت حمل ونقل مترو واتوبوسرانی ایجاد شود. همچنین در موضوعات مربوط به نظارت و بازرسی عملکرد شهرداری نیز، انتظار شهروندان برای رسیدگی به معضلات و گره های بورکراتیک و کاستی های عملکرد شهرداری های مناطق وسازمان ها ، برآورده گردد.

هاشمی گفت: در مجموع باید بدانیم که شهروندان تهرانی، اگر نتیجه مشارکت بی نظیر خود در انتخابات شوراهای سال ۹۶، در ایجاد تحول عملکرد مدیریت شهری را نبینید، این موضوع بر مشارکت آنها در انتخابات سالجاری مجلس و انتخابات دوره آینده شوراها تاثیرگذار است،

  • منبع خبر : مهر