اول مردم آمریکا بعد خارجی‌ها
اول مردم آمریکا بعد خارجی‌ها
ترامپ امروز (سه‌شنبه) قرار است دستوری اجرایی را امضا و تایید کند که نخست آمریکایی‌ها باید واکسن کرونا را تزریق کنند و سپس این واکسن در سایر کشورها توزیع شود.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست کاخ سفید با عنوان “عملیات پُر سرعت” قرار است دستور اجرایی را درباره تسریع در روند تحویل واکسن کروناویروس امضا کند.”اول مردم آمریکا بعد خارجی‌ها”

یکی از مقام‌های ارشد دولتی واشنگتن گفت:‌ این دستور اجرایی بر دریافت واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها و توزیع مناسب و سریع آن در بین مردم کشور تاکید دارد و پس از آنکه مردم آمریکا این واکسن را دریافت کردند، در بین سایر کشورها توزیع خواهد شد.

این دستور اجرایی همچنین چارچوب کاری را برای آژانس‌های دولتی آمریکا به منظور همکاری در کمک‌رسانی به سایر کشورها در ایمن سازی پس از واکسینه شدن مردم آمریکا در نظر گرفته است.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت: وقتی که مطمئن شدیم می‌توانیم تمامی نیازهای مربوط به تامین واکسن را برای مردم کشورمان تامین کنیم،‌ سپس برای سایر کشورها نیز این واکسن تامین می‌شود.”اول مردم آمریکا بعد خارجی‌ها”

ترامپ در نشست امروز سخنرانی می‌کند و قصد دارد تا درباره موفقیت دولت در ساخت واکسن صحبت کرده و به افرادی که در این روند دخیل هستند، تبریک گوید.

ترامپ بابت ساخت این واکسن مقابله با کروناویروس اعتباری برای خود دست و پا کرده است.

واکسن‌های تولید شده توسط کمپانی‌های داروسای “فایزر” و “مدرنا” ۹۵ درصد موفقیت داشته‌اند. همچنین اخبار مثبت درباره ساخت این واکسن‌ها با وخیم‌تر شدن اوضاع پاندمی کرونا منتشر شده است. کرونا ویروس در آمریکا قریب به ۱۵ میلیون شهروند این کشور را مبتلا کرده و بیش از ۲۸۰ هزار تن نیز در ایالات متحده در نتیجه ابتلا به آن جان باخته‌اند.”اول مردم آمریکا بعد خارجی‌ها”

  • منبع خبر : ایسنا