اکران مردمی فیلم اخیر حاتمی کیا بسیار متفاوت با سایر فیلمها بود
اکران مردمی فیلم اخیر حاتمی کیا بسیار متفاوت با سایر فیلمها بود

روز گذشته در پردیس کوروش شاهد صحنه هایی بودم که تماما تحت عنوان اکران مردمی فیلم اخیر ابراهیم حاتمی کیا برگزار شد.  از ساعاتی پیش از این نمایش تاسف بار گوینده پردیس کوروش با سبکی لاله زار گونه مردم را به این رخداد نوید میداد که حاضرین محترم پردیس کوروش امشب اکران مردمی فیلم سینمایی […]

روز گذشته در پردیس کوروش شاهد صحنه هایی بودم که تماما تحت عنوان اکران مردمی فیلم اخیر ابراهیم حاتمی کیا برگزار شد.

 از ساعاتی پیش از این نمایش تاسف بار گوینده پردیس کوروش با سبکی لاله زار گونه مردم را به این رخداد نوید میداد که حاضرین محترم پردیس کوروش امشب اکران مردمی فیلم سینمایی «به وقت شام» بسیار متفاوت برگزار می‌شود!

و این اکران با حضور بازیگر نقش داعشی سوار بر اسب در مجموعه ای آغاز شد که زنان و کودکان با چهره های وحشت زده و جیغ و فریاد های بی امان نظم کل پردیس را بهم ریخته بودند. چند کودک گریه می کردند و خانم جوانی از هوش رفت.
طبقه همکف را با اصطبل اشتباه گرفته بودند اما در ادامه چند بازیگر با هیئت داعشی و مسلح در طبقات دیگر به راه افتاده و با همان لحن وحشی های داعشی جملاتی را با خشم بیان می‌کردند و این سیرک فرهنگی هنری ادامه داشت.سوالم از برگزار کنندگان این نمایش وحشیانه این است: اگر فیلم چند میلیاردی شما با اقبال عمومی پیش بینی شده شما مواجه نشده است آیا به هر ایده‌ی خامی باید تن داد؟ ایجاد رعب و وحشت در جامعه ای که بحران های اقتصادی اش مردم را ناتوان ساخته آیا جز تخلف چیز دیگری است؟

آقای حاتمی کیا ما شما را هنوز با «آژانس شیشه ای» دوست داریم. مگر نه اینکه داعشیان با انتشار ویدئو های ترسناکشان به هدف واقعی که ایجاد رعب و وحشت بود نرسیدند؟ شما دنباله رو چه چیزی هستید؟
مغز متفکر این سیرک مسخره کدام مدیر تبلیغات و رسانه بوده است؟ پاسخ مردم وحشت زده را به درگاه خداوند چه خواهید داد؟
فروش فیلم به چه قیمتی میسر خواهد بود؟ البته اگر در پی این ایده، افزایش فروشی وجود داشته باشد!
آیا ترساندن مردم گناه نیست؟ اینجا ایران است و ما بارها ایمان داشته ایم که در کشوری امن زندگی می کنیم. سردار قاسم سلیمانی قهرمان این روزهای اکثریت جامعه ماست چون تلاش هایش در جهت امنیت منطقه قابل رویت و تحسین است.

این حرکت تخلف در تبلیغات است. شما را به خدا به مردم آسیب دیده این سرزمین رحم کنید. ما هنوز هم دوست داریم با «آژانس شیشه ای» اشک بریزیم اما چهره وحشت زده مردمی را که برای تفریح در یک مکان عمومی آمده‌اند نبینیم.