اگر من برنده ۲۰۲۰ شوم، سختگیرانه‌تر با پکن توافق می‌کنم
اگر من برنده ۲۰۲۰ شوم، سختگیرانه‌تر با پکن توافق می‌کنم
رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد: اگر من برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شوم، سختگیرانه‌تر با پکن توافق می‌کنم.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر حملات لفظی خود علیه چین را تکرار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت:چین دارد بد عمل می کند؛ بدترین (عملکرد) در ۲۷ ‌سال اخیر. چین قرار بود الان خرید محصولات کشاورزی ما را آغاز کند؛ اما هیچ نشانه ای از انجام دادن این کار توسط آنها دیده نمی شود.

وی ادامه داد: مشکل چین همین جاست. اقتصاد ما در ۳ سال اخیر، به مراتب بزرگتر از اقتصاد چین شده است! تیم من، هم اکنون سرگرم مذاکره با آنها است؛ اما آنها همیشه، توافق را در پایان به نفع خود تغییر می دهند. آنها احتمالا باید منتظر برگزاری انتخابات ما (ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰) باشند و ببینند که آیا یکی از دموکرات ها مانند جو بایدن خواب آلود، روی کار می آید. آن زمان می توانند، مثل ۳۰ سال گذشته، به توافق بزرگی برسند و سرکیسه کردن آمریکا را حتی بهتر و بیشتر از قبل ادامه دهند.

ترامپ تهدید کرد: با وجود این، مشکل انتظار کشیدن آنها این است که اگر من پیروز شوم، توافقی که به آن خواهند رسید به مراتب سختگیرانه تر از چیزی است که اکنون بر سر آن مذاکره می کنیم یا اینکه اصلا دیگر توافقی در کار نخواهد بود.

  • منبع خبر : مهر