ایران با شکست ۵ بر یک قرقیزستان به فینال کافا صعود کرد
ایران با شکست ۵ بر یک قرقیزستان به فینال کافا صعود کرد
تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در تورنمت کافا ۵ بر یک قرقیزستان را شکست داد و به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در تورنمت کافا ۵ بر یک قرقیزستان را شکست داد و به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

به گزارش صبح اقتصاد تیم ملی فوتبال  ایران در جریان دومین دیدار خود در مسابقات کافا، عصر امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه دولن اومورزاکوف بیشکک به مصاف قرقیزستان رفت که این دیدار با نتیجه ۵ بر یک به سود ایران به پایان رسید.

برای ایران در این دیدار طارمی (در دقایق ۳۴، ۳۹ و ۵۶) و سردار آزمون (در  دقایق ۶۵ و ۷۹) گلزنی کردند.

تیم‌ملی در فینال رقابت‌های کافا باید با ازبکستان دیدار کند.

موقعیت‌های حساس نیمه نخست:

در دقیقه ۱۰، بعد از خطای مدافع قرقیزستان روی طارمی، ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه حریف شد اما با بی دقتی بازیکنان ایران این فرصت از دست رفت.

در دقیقه ۱۶، روی ارسال علیرضا جهانبخش فرصت خوبی برای مرتضی پورعلی‌گنجی ایجاد شد اما ضربه سر این بازیکن با دخالت بازیکنان قرقیزستان راهی کرنر شد.

گل برای ایران: در دقیقه ۳۴، روی پاس در عمق علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی به توپ رسید و با بیرون پای راست دروازه را باز کرد.

گل برای ایران: در دقیقه ۳۹، بعد از خطای مدافع قرقیزستان بر روی ترابی، داور نقطه پنالتی را نشان داد و در ادامه طارمی با استفاده از این فرصت گل دوم ایران را به ثمر رساند.

موقیت‌های حساس نیمه دوم

گل برای قرقیزستان: در دقیقه ۵۳، میرلان مورزائف درون محوطه جریمه ایران به توپ رسید و بعداز عبور از پورعلی‌گنجی با یک شوت بیرون  پا دروازه بیرانوند را هدف قرار داد و اولین گل قرقیزستان را به ثمر رساند.

گل برای ایران: در دقیقه ۵۶، روی کار خوب محمد محبی و پاس در عرض این بازیکن، مهدی طارمی در محوطه شش قدم به توپ رسید و توانست سومین گل خود و ایران را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۱، روی یک کار ترکیبی مهدی طارمی درون محوطه جریمه قرقیزستان به توپ رسید اما نتوانست از این فرصت استفاده کند و توپ او راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۲، مهدی ترابی پشت محوطه جریمه قرقیزستان صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست دروازه را هدف قرار داد اما توپ او بعد از برخورد با تیرک عمودی دروازه راهی اوت  شد.

گل برای ایران: در دقیقه ۶۵، سردار آزمون روی پاس ترابی درون محوطه جریمه حریف به توپ رسید و در ادامه بعد از حرکت در عرض، با یک شوت پای راست دروازه قرقیزستان را باز کرد.

در دقیقه ۶۸، ایران پشت محوطه جریمه قرقیزستان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که در ادامه رضاییان قصد داشت با یک ضربه پای راست دروازه را باز کند اما با واکنش دروازه‌بان حریف توپ به گل تبدیل نشد.

گل برای ایران: در دقیقه ۷۹، روی یک حرکت خوب، سردار آزمون درون محوطه جریمه قرقیزستان صاحب توپ شد و در ادامه با پای راست دومین گل خود و پنجمین گل ایران را به ثمر رساند.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، سید مجید حسینی، روزبه چشمی، سید محمد کریمی (۶۲  احسان حاج‌صفی)، امید نورافکن، علیرضا جهانبخش (۵۲ محمد محبی)، مهدی ترابی، رضا اسدی (۶۲ سردار آزمون) و مهدی طارمی (۷۵ وحید امیری).

ترکیب قرقیزستان: آنتون کوچنکوف، والری کیچین، خریستین براوزمن، میرلان مورزائف، عادلژون عبدالرحمانوف، سویونتبک مامیرالیف، گولژیگیت آلیکولوف، کیرت ژیرگابلک، اربل آتابائف، آتا ژوماشف و آلیموردون شوکوروف.

  • منبع خبر : ایسنا