ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد
ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد
فدراسیون فوتبال برای برگزاری جام ملت‌ های آسیا در سال ۲۰۲۷ تمام ورزشگاه های خود اعم مجموعه‌های ناقص و دچار بحران را هم معرفی کرده است.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد فدراسیون فوتبال در حال تکمیل مدارک خود برای میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ است. این فدراسیون اخیرا اسامی ورزشگاه‌های خود برای میزبانی این رقابت‌ها اعلام کرده که نام حدود ۲۰ ورزشگاه دیده می‌شود که برخی از آن‌ها در شرایط کنونی فاقد استانداردهای لازم برای میزبانی لیگ برتر ایران هستند.”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

در هر حال فدراسیون فوتبال امیدوار است در این فرآیند، وضعیت برخی از این ورزشگاه‌ها بهبود یابد و این کنفدراسیون میزبانی جام ملت‌ها را در سال ۲۰۲۷ به جای قطر، عربستان و هند به ایران واگذار کند.

نگاهی به اسامی این ورزشگاه‌ها حاکی از برگزاری مسابقات لیگ برتر در ۶ ورزشگاه است؛ ورزشگاه‌هایی که در بهترین حالت قابل قیاس با استادیوم‌های قطری نیستند و برخی از آن‌ها مشکلات بسیار زیادی در روزهای بارانی دارند.”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

اما سایر ورزشگاه‌ها در بهترین شرایط، مناسب برگزاری مسابقات لیگ برتر هم نیستند و سال‌ها از زمان برگزاری یک مسابقه رسمی در برخی از آن‌ها گذشته است؛ استادیوم‌هایی مانند المپیک کیش، باهنر کرمان، ثامن الائمه مشهد، تختی تهران که بودجه لازم برای بهبود کیفیت چمن این ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

هنوز مشخص نیست فدراسیون فوتبال برای برگزاری این رقابت‌ها قصد و برنامه‌های برای ساخت و ساز ورزشگاه جدید با همکاری و مشارکت دولت و تیم‌های فوتبال دارد یا خیر اما با این اوضاع نباید امیدوار به برگزاری بزرگترین فستیوال ورزشی آسیا باشند.”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

اسامی ورزشگاه‌های ایران برای معرفی به AFC برای درخواست میزبانی جام ملت‌های آسیا:

۱ – نقش جهان اصفهان

۲ – فولاد شهر اصفهان

۳ – فولاد آرنا اهواز

۴ – غدیر اهواز

۵ – یادگار امام (ره) تبریز”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

۶ – آزادی تهران

۷ – تختی تهران

۸ – پارس شیراز

۹ – مس رفسنجان

۱۰ – شهید باهنر کرمان”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

۱۱ – شهدای مس کرمان

۱۲ – المپیک کیش

۱۳ – انقلاب کرج

۱۴ – امام رضا (ع) مشهد

۱۵ – ثامن الائمه مشهد”ایران ورزشگاه‌هایش را برای جام ملت‌ها معرفی کرد”

  • منبع خبر : ایسنا