دمشق: با ایران و روسیه بر سر جزئیات نشست توافق کردیم
دمشق: با ایران و روسیه بر سر جزئیات نشست توافق کردیم

رئیس هیات دمشق در مذاکرات آستانه اعلام کرد، با دو هیات روس و ایرانی جزئیات دستورالعمل نهمین دور از مذاکرات آستانه که امروز برگزار می‌شود را بررسی کرده‌اند.  به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار جعفری، رئیس هیات دمشق در مذاکرات آستانه گفت: در دو دیدار جداگانه با هیات‌های روسیه و ایران مسایلی چون […]

رئیس هیات دمشق در مذاکرات آستانه اعلام کرد، با دو هیات روس و ایرانی جزئیات دستورالعمل نهمین دور از مذاکرات آستانه که امروز برگزار می‌شود را بررسی کرده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار جعفری، رئیس هیات دمشق در مذاکرات آستانه گفت: در دو دیدار جداگانه با هیات‌های روسیه و ایران مسایلی چون ادامه روند مبارزه با تروریسم در راستای اجرای توافق‌های صورت گرفته در مذاکرات آستانه و تحقق خواست مشترک هر سه طرف برای ریشه‌کن کردن تمام انواع تروریسم از سوریه را بررسی کردیم. همچنین درباره هدف دور آتی مذاکرات آستانه و نتایج مورد نظر برای آن بحث و گفتگو کردیم.

جعفری تاکید کرد: مذاکرات دوجانبه با دو کشور روسیه و ایران را دنبال خواهیم کرد و رایزنی‌های دیگری از سوی آن دو طرف با ترکیه و دیگر شرکت‌کنندگان برای دستیابی به ساختار نهایی بیانیه پایانی نشست ادامه خواهد یافت.

هیات دولت سوریه به ریاست بشار جعفری روز دوشنبه در شهر آستانه با هیات ایرانی نشست داشت. در این نشست دستورالعمل نهمین دور مذاکرات آستانه، ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها میان دو طرف، نقض قوانین و منشورهای بین‌المللی و برخی بندهای توافقنامه‌های آستانه از سوی ترکیه و ادامه حمایت‌های این کشور از تروریسم بررسی شدند.

همچنین هیات دمشق دیداری با هیات روس به ریاست الکساندر لاورنتیو، فرستاده رئیس‌جمهور روسیه به سوریه داشت. هیات روسیه روز دوشنبه با هیات ایرانی نشستی داشت.

علاوه بر این دو هیات روسیه و ایران نیز نشست‌های جداگانه‌ای با هیات ترکیه داشتند.

نشست رسمی آستانه امروز(سه‌شنبه) برگزار خواهد شد و در پایان آن بیانیه پایانی قرائت خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود مناطق کاهش تنش و مساله نقض حقوق بشر در سوریه در صدر موضوعات مورد بحث بوده و نشست دوم کار گروه ویژه پرونده زندانیان برگزار خواهد شد.