باران و مه‌گرفتگی در جاده چالوس/ترافیک سنگین در هراز
باران و مه‌گرفتگی در جاده چالوس/ترافیک سنگین در هراز
مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بروز ترافیک سنگین در مسیر جنوب به شمال محور هراز در برخی مقاطع، گفت: در مقاطع نارنجستان تا سه راهی چلاو شاهد بروز ترافیک هستیم.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد ایمان محرابی‌نیا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی راه‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱۹۲ دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌های کشور، میزان تردد خودرو را ثبت می‌کند.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در حال حاضر ترافیک سنگین در جاده کرج-چالوس مسیر جنوب به شمال مقاطع بیلقان، وینه‌، تونل کندوان، پل زنگوله و مرزن‌آباد مشاهده می‌شود و مه‌گرفتگی هم در ارتفاعات مشهود است.

وی با اشاره به بروز ترافیک سنگین در محور هراز مسیر جنوب به شمال در برخی مقاطع، افزود: در مقاطع نارنجستان تا سه راهی چلاو شاهد بروز ترافیک هستیم و مداخلات جوی خاصی مشاهده نمی‌شود.

محرابی‌نیا افزود: هم‌اکنون همچنین طبق اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-رشت در مقاطع عوارضی امامزاده هاشم و رودبار مشاهده می‌شود و در مسیر باران می‌بارد.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها همچنین از بروز ترافیک سنگین در محور تهران-بومهن محدوده جاجرود تردد روان در مسیر رفت و برگشت محور فیروزکوه به همراه بارش باران در این جاده خبر داد.

‌وی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ‌در آزادراه تهران-کرج-قزوین برخی مقاطع ترافیک سنگین مشاهده می‌شود که در این‌باره می‌توان به محدوده‌های پل کلاک، گرمدره، ساسانی و پلیس راه مهرشهر اشاره کرد.

محرابی‌نیا اضافه کرد: در حال حاضر در جاده‌‌های استان مازندران بارش باران مشاهده می‌شود و در ارتفاعات نیز مه‌گرفتگی مشهود است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه ‌روز گذشته، طبق اطلاعات ۲۱۹۲ دستگاه تردد‌شمار ‌‌نسبت به روز قبل ۱٫۸ درصد کاهش‌ نشان می‌دهد.‌

محرابی‌نیا اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته در ‌آزادراه کرج – تهران و آزادراه قزوین-کرج بیشترین تردد ثبت شد.

‌محدودیت‌ ترافیکی جاده‌ها روز ‌شنبه ۹ شهریور ‌

وی بیان کرد: از ساعت ۱۲ امروز تردد موتور‌سیکلت تا ساعت ۶  روز شنبه ۹ شهریور از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و جاده تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز جمعه هشتم شهریور تا ساعت ‌۲ بامداد روز شنبه ۹ شهریور از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است، ‌با اعلام ‌پلیس راه در جاده، تردد خودرو از ساعت ۱۷ روز جمعه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ‌از مرزن‌آباد به سمت کرج ‌یک طرفه است؛ همچنین در محور کندوان‌ تردد‌ تریلر و کامیون‌ کماکان ممنوع است.

به گفته محرابی‌نیا‌ در جاده ‌هراز تردد‌ وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ روز جمعه هفته جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع است؛ با اعلام پلیس راه در جاده، ‌تردد‌از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز جمعه از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء ‌یک طرفه خواهد شد؛ همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است و تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ فردا و نیز ‌از ساعت ۶  تا ۲۴ روز‌های پنجشنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

  • منبع خبر : فارس