بازار سهام آسیا با تجسس خودرویی آمریکا افت کرد
بازار سهام آسیا با تجسس خودرویی آمریکا افت کرد

روز پنج‌شنبه، پس از این که دولت آمریکا با به راه انداختن یک تجسس امنیت ملی در مورد خودروهای وارداتی، نگرانی از وضع تعرفه‌های جدید را بالا برد، سهام آسیایی افت کرد. نیکی ۲۲۵ ژاپن با افت سنگین سهام خودروسازان، ۱.۲۵ درصد سقوط کرد و باعث عمیق‌تر شدن سقوط بیش از ۲۷۰ واحدی خود، در […]

روز پنج‌شنبه، پس از این که دولت آمریکا با به راه انداختن یک تجسس امنیت ملی در مورد خودروهای وارداتی، نگرانی از وضع تعرفه‌های جدید را بالا برد، سهام آسیایی افت کرد.

نیکی ۲۲۵ ژاپن با افت سنگین سهام خودروسازان، ۱.۲۵ درصد سقوط کرد و باعث عمیق‌تر شدن سقوط بیش از ۲۷۰ واحدی خود، در روز گذشته شد.

کوسپی کره‌جنوبی سودهای اوایل امروز خود را از دست داد و در نهایت ۰.۳۵ درصد پایین آمد.

شاخص گسترده شرکت‌های سازنده خودرو و سازندگان قطعات خودروی ام‌اس‌سی‌آی ۰.۹ درصد افت کرد. شاخص تجهیزات حمل‌ونقلِ تاپیکس توکیو هم ۲.۶ درصد سقوط کرد.

شاخص سهام استرالیا، اس‌اندپی/ای‌اس‌اکس ۲۰۰ هم ۰.۲ درصد افت کرد.

سهام چین بالا و پایین شدند و در محدوده خط تراز باقی ماندند. شاخص هانگ‌سنگ ۰.۰۷ درصد رشد کرد و کامپوزیت شانگهای اندکی از خط تراز پایین‌تر رفت. سهام شرکت‌های بزرگ چین، سی‌اس‌آی ۳۰۰ هم ۰.۱ درصد پایین آمد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، در معاملات عصرگاهی آسیا، ۰.۱۵ درصد رشد کرد.

اداره تجارت آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد که تحت بند ۲۳۲ قانون توسعه تجارت ۱۹۶۲، یک تحقیق امنیت ملی برای بررسی واردات خودرو و کامیون انجام می‌دهد. این حرکت می‌تواند تعرفه‌هایی مشابه آن‌چه بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع شد را به همراه داشته باشد.

روز پنج‌شنبه، وزارت تجارت چین اعلام کرد که این کشور برای کاهش مازاد تجاری چین با آمریکا حد معینی تعریف نکرده است و امیدوار است آمریکا به زودی اقداماتی را که در طول مذاکرات تجاری وعده داده است را عملی کند.

نرخ سود اوراق خزانه‌داری آمریکا به پایین ۳ درصد بازگشت و به ۲.۹۸۲۵ درصد رسید. این درحالی است که روز گذشته اوراق ۱۰ ساله آمریکا با سود ۳.۰۰۳ درصدی ارائه می‌شدند.

در بازار ارز یورو ۰.۱ درصد بالا آمد و به نرخ ۱.۱۷۰۹ دلار رسید و شاخص دلار در برابر ۶ ارز برتر جهان ۰.۲ درصد افت کرد و به ۹۳.۸۳۹ واحد رسید.

دلار در برابر ین ۰.۶ درصد عقب نشست و به نرخ ۱۰۹.۴۴ رسید.