بازتاب گسترده مواضع ضدآمریکایی رهبر معظم انقلاب در پاکستان
بازتاب گسترده مواضع ضدآمریکایی رهبر معظم انقلاب در پاکستان
رسانه‌های بزرگ پاکستانی در صفحات اول خود با پرداختن به سخنان ضدآمریکایی رهبر معظم انقلاب قدرت سیاسی ایشان را تحسین کردند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بزرگ‌ترین رسانه‌های پاکستانی در صفحات نخست خود به مواضع اخیر رهبری در قبال ارتباط با آمریکا اشاره کرده آن را نشانه قدرت جمهوری اسلامی ایران دانستند.

داون نیوز

داون نیوز در این خصوص نوشت: رهبر معظم انقلاب پیشنهاد مذاکره آمریکا را یک فریب و حیله جدید دانست.

این رسانه با انتشار عکسی از سخنرانی اخیر آیت الله خامنه‌ای تأکید کرد: تا زمانی که ایرانی‌ها اسلحه در دست دارند آمریکا جرات نزدیک شدن به مرزهایشان را ندارد.

جیو تی‌وی دیگر رسانه‌ای بود که به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخته نوشت؛ رهبر ایران با قدرت اعلام کرد: آمریکا مرکز تمام جنگ‌ها و سرکوب‌های بی‌رحمانه زمان ما است.

این رسانه تأکید کرد: آیت الله خامنه‌ای به آمریکایی‌ها هشدار داد که هرگز نمی‌توانند عزت و اقتدار مردم ایران را از آنها بگیرند.

خبرگزاری وقت نیوز نیز در صفحه اول خود نوشت: رهبر ایران با شجاعت سخنان اخیر ترامپ را مشتی ادعای بی‌اساس و غیر قابل عمل دانست.

این خبرگزاری تصریح کرد: آیت الله خامنه‌ای حامی عزت مردم ایران است و تأکید ایشان بر حفظ اقتدار ملی در سایه مقاومت است.

جناح نیوز هم ضمن درج تیتری با همین مضمون اعلام کرد: ایران زیر بار فشارهای جدید آمریکا نخواهد رفت و رهبر ایران توجهی به تهدیدات ترامپ نکرد.

برخی دیگر از خبرگزاری‌های پاکستانی مانند اکسپرس نیوز، ای‌.آر‌.وای. نیوز و… هم به‌صورت ویژه به تنش‌های اخیر میان ایران و آمریکا پرداخته‌اند.

مردم پاکستان حضور آمریکا را در منطقه تهدیدآمیز توصیف می‌کنند و پس از جوانان ایرانی اولین کسانی بودند که به سفارت آمریکا در کشورشان حمله کرده و آن را لانه جاسوسی دانسته‌اند.