بازداشت ورزشکار مشهور توسط پلیس
بازداشت ورزشکار مشهور توسط پلیس
رئیس پلیس تهران بزرگ از بازداشت ورزشکار مشهور توسط پلیس خبر داد و گفت: برای برخورد با بحث دوردور و مزاحمتهای خیابانی هر شب برخورد داریم و اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهیم.

بازداشت ورزشکار مشهور توسط پلیس/ برخورد مستمر با مزاحمتهای خیابانی

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، سردار حسین رحیمی در برنامه تلویزیونی در تشریح وضعیت امنیت پایتخت در نیمه نخست سال ۹۸، اظهار کرد: با افزایش حدود ۳۰ درصدی ترافیک در روزهای نخست مهر تلاش کردیم مردم روزهای سختی را طی نکنند، در بحث سوانح ترافیکی با ۴۰ کاهش کشته در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو شدیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ از بازداشت ورزشکار مشهور توسط پلیس خبر داد و گفت: برای برخورد با بحث دوردور و مزاحمتهای خیابانی هر شب برخورد داریم و اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهیم.

رشد پنج درصدی کشف جرایم در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اضافه شدن هلی‌شات به مجموعه پلیس راهور برای کنترل ترافیک پایتخت، ادامه داد: در حوزه برخورد با مجرمان طرحهای متعددی با نگاه آفندی در طول سال اجرا می‌شود و محصول تلاشهای پلیس، رساندن کشف جرایم از ۶۵ درصد در نیمه نخست سال گذشته به ۷۰ درصد در نیمه نخست سال جاری است همچنین در طول ۶ ماهه نخست امسال افزایش دو درصدی وقوع سرقت را داشتیم.

پلیس تخلف واحدهای صنفی متخلف را برنمی‌تابد

این مقام انتظامی با بیان اینکه تهران مکان امنی برای اوباش نخواهد بود، از حمایت پلیس از واحدهای صنفی قانون‌مدار خبر داد و گفت: تخلف را در واحدهای صنفی برنمی‌تابیم.

وی با اشاره به کشف ۱۲ تن در نیمه نخست سال جاری در پایتخت، تصریح کرد: این کشفیات حدود ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

فرآیند بازپروی معتادان متجاهر دچار ایراد و خدشه است

رحیمی درباره رهاسازی معتادان متجاهر و حضور این افراد در سطح شهر، خاطرنشان کرد: فرآیند بازپروری و نگهداری معتادان دچار ایراد و خدشه است، سه ماه بازپروی برای یک معتاد کافی نیست، در تلاشیم تا این زمان بالا برود، مسئولان دست‌اندرکار در این زمینه باید تلاش کنند، این معتادان باید حرفه‌ بیاموزند، حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران داریم، باید علاوه بر سم‌زدایی برای اشتغال و بازگرداندن آنها به سطح جامعه بیندیشیم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستاوردهای پلیس فتا تهران بزرگ برای تامین امنیت فضای مجازی، یادآور شد: بارها گفتیم بسیاری از مجرمان به سمت فضای مجازی کوچ کردند، در نیمه نخست امسال شاهد افزایش ۱۳۰ درصدی وقوع جرایم در فضای مجازی در پایتخت بودیم، البته ۲۱۸ درصد افزایش کشف در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم.

تشکیل واحد رصد فضای مجازی در پلیسهای تخصصی

این مقام انتظامی افزود: ۶۷ درصد پرونده‌های تشکیل شده در فضای مجازی در بازه مذکور مربوط به موارد اقتصادی، ۱۷ درصد اخلاقی و ۱۶ درصد اجتماعی است، پلیس فتا با قدرت در حال فعالیت است همچنین واحد رصد فضای مجازی در پلیس آگاهی، موادمخدر و امنیت  فاتب تشکیل شده است.

وی با اشاره به حاشیه‌ساز شدن چندین اتفاق پیش‌آمده برای پلیس پایتخت، متذکر شد: تمام اقدامات پلیس آفندی و مقتدرانه است، هیچ سازمانی به اندازه پلیس در منظر مردم نیست، طبیعتاً وظیفه ما به عنوان مسئول، حمایت همه‌جانبه از ماموران انتظامی است.

رحیمی با بیان اینکه به هیچ عنوان از این مسیر کوتاه نمی‌آییم، عنوان داشت: برخورد مقتدرانه پلیس با مجرمان، زمینه‌ساز امنیت برای آحاد جامعه است.

فرمانده انتظامی پایتخت درباره فعالیت برخی از دشمنان در فضای مجازی برای زیرپا بردن هنجارهای اجتماعی و تجاوز کردن به قانون حجاب و زیرپا گذاشتن حجاب نیز یادآور شد: قطعاً افرادی که این قبیل موارد را از داخل به آن طرف منتقل می‌کنند، مجرم هستند، در همین رابطه دستگیری و برخوردهایی داشتیم و با اشراف و توانمندی افسران پلیس فتا اقدامات اثرگذاری صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: برای برخورد با بحث دوردور و مزاحمتهای خیابانی هر شب برخورد داریم و اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهیم، افرادی هستند با خودروهای لوکس مشکلات ایجاد می‌کنند که با آنها برخورد انجام می‌شود.

این مقام انتظامی با اشاره به برقراری روزانه ۳۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰، گفت: حدود ۱۰ تا ۱۳ هزار تماس عملیاتی می‌شود.

رحیمی درباره برخورد پلیس با تخلفات افراد مشهور نیز گفت: روز گذشته یک ورزشکار و تعدادی متخلف را بازداشت کردیم که وی هنوز بازداشت است، ممکن است حرفهایی زده شود اما اینگونه نیست که تخلف افراد مشهور با سایر افراد فرقی برای پلیس فرقی داشته باشد.

رسیدگی به ۳۶ پرونده کلان اقتصادی توسط پلیس تهران بزرگ

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به برخورد نیروی انتظامی با مفاسد اقتصادی در تهران بزرگ، متذکر شد: ۳۶ پرونده کلان اقتصادی توسط پلیس تهران بزرگ رسیدگی شده و در حال رسیدگی است. در سال گذشته اقدامات بزرگی همچون برخورد با سلطان سکه، دلالان ارز و متخلفان حوزه کاغذ انجام دادیم، امروز آثاری از دلالان ارزی دیده نمی‌شود.

به گفته وی، پلیس همزمان با برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و سارقان خرد با جرایم کلان نیز برخورد می‌کنیم.

رحیمی درباره چرایی تولید برخی خودروها با وجود اعلام عدم ایمنی آنها توسط پلیس، یادآور شد: زمانیکه مجوزهای دیگر از جمله محیط‌زیست، استاندارد، وزارت صنعت برای آنها صادر می‌شود، چه باید کرد؟ جایگاه خودروسازان بالاتر از وضعیت موجود است، باید تلاش فزاینده‌ای کنند و حرکت جهادی در بخش خودرو انجام شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران پویا