آمریکا از تلاش‌ها برای بازسازی مناطق آزاد شده در عراق و توسعه اقتصادی در این کشور حمایت می‌کند
آمریکا از تلاش‌ها برای بازسازی مناطق آزاد شده در عراق و توسعه اقتصادی در این کشور حمایت می‌کند

نخست وزیر عراق تاکید کرد، بغداد به دنبال تسریع در پرداخت حقوق کارمندان دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش دولت اربیل و بازگشایی گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها در اقلیم کردستان عراق است.  به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه میزبان برهم صالح، رئیس ائتلاف دموکراسی […]

نخست وزیر عراق تاکید کرد، بغداد به دنبال تسریع در پرداخت حقوق کارمندان دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش دولت اربیل و بازگشایی گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها در اقلیم کردستان عراق است.

 به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه میزبان برهم صالح، رئیس ائتلاف دموکراسی و عدالت بود.

در این دیدار درباره تحولات سیاسی عراق و حل مشکلات موجود میان بغداد و اربیل بحث و گفت‌وگو و بر لزوم حل این مشکلات مطابق با قانون اساسی عراق تاکید شد.

 

العبادی در این دیدار بار دیگر بر قصد بغداد برای تسریع در روند پرداخت حقوق کارمندان اقلیم اربیل به ویژه کارمندان دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش در چارچوب توافق‌های به دست آمده میان دو طرف و نیز بازگشایی گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌ها تاکید کرد.

روابط اربیل و بغداد پس از زمان برگزار همه‌پرسی استقلال اربیل در ۲۵ سپتامبر گذشته دچار تنش شده است.

همچنین وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از سفر دو روزه جان سلیوان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به عراق و دیدار او با العبادی خبر داد.

طبق این بیانیه، سلیوان العبادی را به ادامه رایزنی‌ها با نیچروان بارزانی، ‌نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و قباد طالبانی، معاون وی جهت دستیابی به توافق‌هایی درخصوص پرداخت حقوق کارمندان و بازگشایی فرودگاه‌های بین‌المللی و ازسرگیری پروازها از این فرودگاه‌ها در چارچوب قانون اساسی عراق دعوت کرد.

سلیوان ضمن بررسی راه‌های تقویت روابط دو کشور تاکید کرد: آمریکا از تلاش‌ها برای بازسازی مناطق آزاد شده در عراق و توسعه اقتصادی در این کشور حمایت می‌کند.