چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • بررسی بودجه سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    بررسی بودجه سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰

    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره بررسی بودجه سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ گفت: بودجه سال ۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت غلتان بررسی می‌شود، به این معنا که اگرچه برنامه بودجه دوسال با یکدیگر بررسی می‌شود اما عددی که برای ۱۴۰۰ تصویب خواهد شد، بودجه مصوب دولت نیست.

اعتراض به قطع یارانه ۲۱ مهر ۱۳۹۸

اعتراض به قطع یارانه

اینکه برخی معتقدند یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی حقی است که باید گرفته شود و از سویی دیگر عدم تمایل برای رفتن در لیست پردرآمدها و تبعات آن، از اهم دلایلی است که موجب شده افراد با گردش مالی میلیاردی هم به قطع یارانه اعتراض کنند.

اعلام نرخ تسعیر ارز در شبکه بانکی ۲۱ مهر ۱۳۹۸
براساس اعلام بانک مرکزی؛

اعلام نرخ تسعیر ارز در شبکه بانکی

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک، موسسات اعتباری غیربانکی و بانک مشترک ایران ـ ونزوئلا اعلام کرد: پیرو بخشنامه شماره ٩٢٨٤٧/٩٨ مورخ ۱۳۹۸.۳.۲۲ موضوع ابلاغ نرخ و نحوه تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی در شبکه بانکی کشور در […]

تعیین تکلیف بیمه زائران اربعین ۲۱ مهر ۱۳۹۸

تعیین تکلیف بیمه زائران اربعین

سانحه پیش‌آمده برای دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی اربعین، تعیین تکلیف پوشش بیمه‌ای آسیب‌دیدگان و جان‌باختگان حوادث اربعین را بیش از پیش ضروری ساخت.

اجاره‌دهندگان حساب‌های بانکی بدانند ۲۰ مهر ۱۳۹۸

اجاره‌دهندگان حساب‌های بانکی بدانند

مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی گفت: بانک مرکزی متعهد است که اطلاعات حساب‌هایی با گردش مالی بالای ۵ میلیارد تومان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد.

سقف بیمه شخص ثالث ۱۸۰ میلیون ۱۷ مهر ۱۳۹۸
مدیر کل امور حقوقی بیمه مرکزی:

سقف بیمه شخص ثالث ۱۸۰ میلیون

مدیر کل امور حقوقی بیمه مرکزی گفت: بیمه سقف پرداخت خسارت ماشین با مبلغ ۱۸۰ میلیون در نظر گرفته است.

ادغام بانک های نیروهای مسلح ۱۷ مهر ۱۳۹۸
تا آذرماه:

ادغام بانک های نیروهای مسلح

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

اصلاح نظام بانکی در بانک‌های دولتی ۱۶ مهر ۱۳۹۸

اصلاح نظام بانکی در بانک‌های دولتی

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به جلسه پنجشنبه گذشته با مدیران عامل بانک‌ها، از آغاز اصلاح نظام بانکی در بانک‌های دولتی خبر داد.

ربا قانونی می‌شود ۱۴ مهر ۱۳۹۸

ربا قانونی می‌شود

در حالی کمیسیون اقتصادی مجلس طرح جامع بانکداری اسلامی را برای تصویب در دستورکار مجلس قرار داده‌است که یک اقتصاددان معتقد است که این قانون نه تنها مشکل ربا را از سیستم بانکی حل نمی کند بلکه با قانونی کردن سود علی‌الحساب باعث تشدید مشکلات در رابطه با حذف ربا می‌شود.

۳۱ میلیارد تومان یارانه آزاد شد ۱۴ مهر ۱۳۹۸

۳۱ میلیارد تومان یارانه آزاد شد

با حذف ۷۰۰ هزار نفر یارانه‌بگیر،حدود ۳۱ میلیارد تومان از هزینه پرداخت یارانه در ماه در شروع غربالگری کم شد؛ رقمی که در قیاس با هزینه چند هزار میلیاردی یارانه نقدی در ماه قابل توجه نیست ولی می‌تواند شروعی برای توقف سنت غلط پرداخت یارانه همگانی باشد.

از رمز دوم پویا استفاده کنید ۱۴ مهر ۱۳۹۸

از رمز دوم پویا استفاده کنید

بانک مرکزی از مردم خواست تا ضمن توجه به اعتبار درگاههای مورد استفاده در فضای مجازی، از رمز دوم پویا که توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری ارایه می‌شود، استفاده نمایند.