بحث مذاکرات ثانویه مورد ادعای آمریکا کاملاً باطل و پوچ است
بحث مذاکرات ثانویه مورد ادعای آمریکا کاملاً باطل و پوچ است

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با رد ادعای مذاکرات ثانویه توسط ایالات‌متحده آمریکا گفت: بحث مذاکرات ثانویه مورد ادعای آمریکا کاملاً باطل و پوچ است چرا که آمریکا بدعهدی و دروغ‌های خود را در همین مسئله برجام به‌خوبی نشان داده است.  آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در تجمع بزرگ حوزه‌های علمیه استان قم در […]

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با رد ادعای مذاکرات ثانویه توسط ایالات‌متحده آمریکا گفت: بحث مذاکرات ثانویه مورد ادعای آمریکا کاملاً باطل و پوچ است چرا که آمریکا بدعهدی و دروغ‌های خود را در همین مسئله برجام به‌خوبی نشان داده است.

 آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در تجمع بزرگ حوزه‌های علمیه استان قم در محکومیت سخنان ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا و حمایت از سپاه پاسداران انقلاب که  در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده ایالات‌متحده در برابر اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با این تجمع انقلابی برای همیشه توسط حوزه‌های علمیه محکوم می‌شود و حوزه‌‌های علمیه با تجمع امروز اعلام می‌دارند که تا آخرین قطره خون با استکبار جهانی مقابله می‌کند.

وی با تأکید بر مهم‌ترین دلایل دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ایران افزود: بغض و کینه ایالات‌متحده از برپایی یک حاکمیت دینی در منطقه است که خداوند به‌پاس استقامت مردم به آن‌ها هدیه داده است و مشکل اصلی  آمریکا با ما نیز مسئله هسته‌ای، حقوق و بشر و تروریست نیست چرا که آن‌ها در همه این‌ها سرآمد هستند و مشکل اصلی آن‌ها حاکمیت اسلام است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ظاهر سخنان ترامپ افترا و دروغ بود اما باطن سخنان وی از  غرور، تکبر و طغیان نشأت گرفته بود و مبارزه با طاغوت هدف کلی تمام انبیا بوده و تجمع امروز حوزویان نیز در امتداد راه انبیا الهی است و با استمداد از راه امام راحل با تمام طاغوت‌های دنیا مبارزه خواهد کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم ادامه داد: جمهوری‌خواه،  دموکرات، کنگره، سنا و حتی اتحادیه اروپا هم، هم‌کفو هستند و قابل‌ اعتماد نیستند و اگر اتحادیه اروپا قرار باشد بین ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند قطعاً طرف آمریکا را خواهد گرفت و برخی مسئولان سعی نکنند مردم را این بار در دام اتحادیه اروپا بیندازند.

وی تأکید کرد: علت شعارهای مرگ بر آمریکا توسط مردم ایران به خاطر جنایت‌های وحشیانه این کشور در یمن، سوریه، عراق و غیره است و فلسفه مرگ بر دولت‌های ستمکار ریشه‌های قرآنی دارد و شعارهای مرگ بر آمریکا تجلی اصلی مقابله با دشمنان الهی است چرا که یزید و شمر زمان همین دولت آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ در سخنان اخیر چندین مداخله بی‌مورد کرد که باید دقیقاً در جامعه تبیین شود نکته اول توان موشکی ایران بود که دستور الهی است و باید توان و قوه نظامی خود را تا می‌توانیم تقویت کنیم اما ایران هرگز سراغ سلاح اتمی نمی‌رود که آن‌هم صرفاً به خاطر باورهای دینی این ملت است و از امثال آمریکا بیمی ندارد.

امام‌جمعه تهران عنوان کرد: خبرهای خوشنود کننده می‌رسد که اقدامات ایران در برابر تحرکات آمریکا به ثانیه هم نخواهد رسید همچنین ایران پای هر بازرسی را که به مراکز دفاعی و نظامی ایران برسد را خواهد شکست چرا که مراکز نظامی در حکم ناموس یک ملت است و انسان با غیرت اجازه چنین امری را هرگز نمی‌دهد.

آیت‌الله خاتمی با رد ادعای مذاکرات ثانویه توسط ایالات‌متحده آمریکا گفت: بحث مذاکرات ثانویه مورد ادعای آمریکا کاملاً باطل و پوچ است چرا که آمریکا بدعهدی و دروغ‌های خود را در همین مسئله برجام به‌خوبی نشان داده است.

وی  ادامه داد: دیکتاتورترین دولت دنیا، آمریکاست و همین آمریکا حامی اصلی تمام نظام‌های دیکتاتور مانند عربستان است و امروز مصداق واقعی مرگ بر دیکتاتور مرگ بر آمریکاست.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سپاه امروز مظهر عزت و افتخار ملت است و به فرموده امام راحل اگر سپاه نبود انقلاب نبود و امروز وفاق ملی در عرصه حمایت از سپاه به وجود آمده که بسیار ارزشمند است و حوزویان از این سربازهای مخلص امام حسین(ع) همواره حمایت می‌کند.

وی با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) تأکید کرد: خدا دشمنان ملت ایران را از احمقان قرار داده و فردی مانند ترامپ سبب شده تا تمام ملت ایران با هر سلیقه و مذهبی یک‌صدا طنین مرگ بر آمریکا سر دهند.

وی ادامه داد: به گفته متخصصین روانشناسی آمریکا ترامپ یک بیمار روانی است و ترامپ هم مشتاق است تا او را دیوانه بخوانند که سبب ترس و عدم پیش‌بینی اقدامات او شود اما اگر این گاو دیوانه بخواهد به ایران نزدیک شود ملت ایران شاخ این گاو را خواهد شکست.

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: نسخه نجات و پیروزی ملت  فرهنگ عاشورا و شعار هیهات من الذله است و ملت ایران تا فرهنگ عاشورا و رهبری عاشورایی دارد و تا خط امام راحل را دنبال می‌کند هرگز روی ذلت را نخواهد دید و آن‌هایی روی ذلت می‌بینند که راه خود را فرهنگ عاشورا جدا کنند.