برخی در پی خالی کردن دل مردم در برابر دشمن هستند
برخی در پی خالی کردن دل مردم در برابر دشمن هستند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برخی فکر می کنند که باید دل مردم را خالی کنند و بگویند دشمن خیلی نیرومند است و ما نمی توانیم در برابر نیروی او مقاومت کنیم و به شکلی باید با او کنار بیاییم.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد  آیت الله احمد جنتی طی سخنانی در همایش تجلیل از یاران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما باید توجه داشته باشیم انقلاب مان الهی و اسلامی بوده است، گفت: ما باید همه پیروزی ها و موفقیت های‌مان را به حساب خداوند و دینش بگذاریم. او خدا بود که نگذاشت کسی که بر همه دشمنان خود در جهان پیروز شده بود، بر انقلاب اسلامی پیروز شود. ما تازه در نیمه راه هستیم و هنوز به آخر راه نرسیده‌ایم، پس بدانیم آن خدایی که در میدان جنگ پیروزی‌ها را بر ما مسلم کرد در جنگ اقتصادی و جنگ مجازی هم ما را پیروز می‌کند.

وی افزود: روز بیست و دوم بهمن چه کسی مردم را با همه مشکلات، گرانی‌ها، سختی ها و تورم‌ها به میدان آورد؟ هیچ کس باور نمی کرد که مردم در آن روز با وجود این همه مشکل، چنین به صحنه بیایند، اما چون دلها دست خداست، او مردم را به صحنه آورد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: دل ما به دست خداست و دل آمریکایی ها و اسرائیلی ها نیز به دست خداست و این خداست که دلی را محکم نگاه می دارد و دل دیگری را خالی می کند. ما جوانانی را دیدیم که در تشکیلات رژیم گذشته رشد کرده بودند و از اسلام دور بودند و خیابانگرد شده بودند و به دنبال فساد بودند، یک دفعه دلشان با امام خمینی همراه شد و به صحنه انقلاب آمدند.

جنتی ادامه داد: چه کسی باور می کرد که امام خمینی بتواند با همین مردم کوچه و خیابان، انقلاب را پیروز کند؟ پس این خداست که پیروزی ها را به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان اینکه مشکلات زیاد است، اظهار کرد: ما در صف حسینیان و عاشوراییان و غدیریان قرار گرفته ایم و باید این را بدانیم؛ البته که امور به تدریج انجام می‌شود همانطور که برای پیامبر اسلام هم موفقیت ها به تدریج پیش آمد. اینطور نبود که اول بسم الله، خداوند تمام دشمنان حضرت موسی را غرق دریا کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی باید مردم را دلگرم کند، گفت: برخی فکر می کنند که باید دل مردم را خالی کنند و بگویند که دشمن خیلی نیرومند است و ما نمی توانیم در برابر نیروی او مقاومت کنیم و به شکلی باید با او کنار بیاییم، در حالی که خداوند می فرماید اگر صبر و تقوا داشته باشیم هیچکس نمی تواند ما را شکست دهد.

جنتی با تاکید بر اینکه همیشه وقتی حق و باطل با هم روبرو می‌شوند جمعیت حق کوچک بوده اند، اظهار کرد: اما این جمعیت کم همیشه در تاریخ بر جمعیت کثیر باطل پیروز شده است. ما باید زحمت بکشیم و کار کنیم و بیانیه گام دوم انقلاب را به یک تابلو بدل کنیم و جلوی چشممان بگذاریم و همه موارد آن را در نظر داشته باشیم که رسانه ها هم در این زمینه وظیفه دارند این بیانیه را تبیین کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: قدرتی که به یک عفریت جنی کمک کرد تا در داستان حضرت سلیمان و ملکه سبا، تخت آن ملکه را در یک چشم به هم زدن به دربار حضرت سلیمان بیاورد چه بود؟ نه من می توانم آن را تحلیل کنم و نه شما. این فقط قدرت خداست، به طوری که من هرچه به آن فکر می کنم نمی توانم این قدرت را بفهم.

جنتی با بیان اینکه باید صف مجاهدین اسلام بماند و صف منافقین از میان برود، اظهار کرد: ما باید بدانیم که پیروزی نهایی در دست ماست و امیدوارم زنده باشیم و ببینیم که رهبری انقلاب، پرچم را به دست امام زمان می سپارد. این اتفاقی است که رخ خواهد داد اما اینکه ما آن موقع باشیم یا نه – که امیدوارم باشیم – دیگر به دست خداوند است.

  • منبع خبر : ایسنا