برنامه اپل برای تولید ۲۳۰ میلیون آیفون در سال آینده
برنامه اپل برای تولید ۲۳۰ میلیون آیفون در سال آینده
شرکت اپل قصد دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۱ حداکثر ۹۶ میلیون دستگاه آیفون تولید کند که به منزله رشد ۳۰ درصدی سالانه تولید این تلفن هوشمند است.

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد روزنامه اقتصادی نیک کی ژاپن به نقل از منابع آگاه نوشت: اپل از تولیدکنندگان آیفون خواسته است حدود ۹۵ تا ۹۶ میلیون دستگاه آیفون شامل مدلهای سری ۱۲ و همچنین مدلهای قدیمیتر آیفون ۱۱ و SE را تولید کنند. با این حال کمبود قطعات کلیدی تهدیدی برای رسیدن به این هدف تولید است.”برنامه اپل برای تولید ۲۳۰ میلیون آیفون در سال آینده”

این رقم ۲۰ درصد افزایش نسبت به سطح تولید سال ۲۰۱۹ را نشان می دهد اما اهداف تولید با توجه به تغییرات تقاضای مصرف کننده مدام تحت بازبینی و اصلاح قرار می گیرند.

بر اساس گزارش رویترز، پیش بینی کل سال اپل که با تامین کنندگان آیفون در میان گذاشته است، نشان می دهد که این شرکت آمریکایی قصد دارد حداکثر ۲۳۰ میلیون دستگاه آیفون در سال ۲۰۲۱ تولید کند که شامل مدلهای جدید است.

 مهندسی اجتماعی یا social engineering، سوءاستفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است که به کمک مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، فرد را به فاش کردن اطلاعات یا انجام کارهایی خاص متقاعد می‌کند.  بسیاری از حملات مهندسی اجتماعی نیازی به اطلاعات فنی تخصصی ندارند و لازم نیست که یک متخصص رایانه و یک هکر حرفه‌ای به شما حمله کند، بلکه هر یک از افراد جامعه می‌تواند نقش یک مهاجم را ایفا کند، بنابراین باید همیشه نسبت به محیط اطراف آگاه بود.

در سیستم مهندسی اجتماعی، مهاجم به جای استفاده از روش‌های معمول و مستقیم نفوذ جمع‌آوری اطلاعات و عبور از دیواره آتش برای دسترسی به سیستم‌های سازمان و پایگاه داده‌های آن، از مسیر انسان‌هایی که به این اطلاعات دسترسی دارند و با استفاده از تکنیک‌های فریفتن، به جمع‌آوری اطلاعات در راستای دستیابی به خواسته‌های خود اقدام می‌کند.

علی‌اصغر زارعی – کارشناس فناوری اطلاعات – درباره اینکه این تکنیک چیست و چگونه قربانی می‌گیرد،‌ به ایسنا گفت: هکرها افراد خرابکار و ماموران امنیتی و سایبری، همیشه در کمین هستند تا اطلاعاتی که برای رسیدن به هدفشان لازم دارند را به دست بیاورند؛ یکی از راه‌های به‌دست آوردن اطلاعات شخصی و هویتی کاربران که از آن استفاده می‌کنند، مهندسی اجتماعی است.

ویشینگ (Vishing) یکی از انواع فیشینگ است که در آن کلاهبرداران با استفاده از ترفندهای مهندسی اجتماعی و از طریق تماس صوتی (voice)، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات شخصی و مالی شهروندان می‌کنند. در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران عموما با استفاده از اعتماد مردم به تلفن‌های ثابت که به نام سازمان یا شخص ثبت شده است، اقدام به جلب اعتماد و کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند و مهم‌ترین هدف ویشینگ (Vishing) سرقت اطلاعات کارت بانکی و یا اطلاعات هویتی افراد است.”برنامه اپل برای تولید ۲۳۰ میلیون آیفون در سال آینده

در روش ویشینگ، همچنین هکرهای تماس‌گیرنده با استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی کارمندان شرکت‌های خصوصی و موسسات دولتی را فریب می‌دهند و از آنها می‌خواهند تا با مراجعه به صفحات لاگین قلابی وی‌پی‌ان‌های شرکت‌های خود اطلاعات ورود آنها را وارد کنند. هکرها از این طریق می‌توانند وارد شبکه‌های وی‌پی‌ان شرکت‌ها و موسسات دولتی شوند و داده‌های خصوصی و حساس آنها را سرقت کنند.

  • منبع خبر : ایسنا