بلیت تهران-دبی در آستانه جام ملتها کمیاب شد
بلیت تهران-دبی در آستانه جام ملتها کمیاب شد

به دلیل نزدیک شدن مسابقات جام ملت‌های آسیا بلیت پروازهای تهران-دبی تنها از سوی ۲ ایرلاین ایرانی و به تعداد محدودی باقی مانده و ایرلاین‌های خارجی نیز بلیت این مسیر را با قیمت گزاف می فروشند. به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از ۵ ژانویه (۱۵ دی) تا ۱ فوریه […]

به دلیل نزدیک شدن مسابقات جام ملت‌های آسیا بلیت پروازهای تهران-دبی تنها از سوی ۲ ایرلاین ایرانی و به تعداد محدودی باقی مانده و ایرلاین‌های خارجی نیز بلیت این مسیر را با قیمت گزاف می فروشند.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از ۵ ژانویه (۱۵ دی) تا ۱ فوریه ۲۰۱۹ (۱۱ بهمن) در امارات متحده عربی برگزار می شود.

به همین دلیل بلیت پروازهای تهران ـ دبی از روز ۱۳ دی ماه امسال به شکل عجیبی با کمبود مواجه شده و تنها تعداد بسیار کمی از بلیت های پرواز تهران ـ دبی شرکت های هواپیمایی ایرانی باقی مانده است. همچنین یکی دیگر از دلایل کمبود بلیت پرواز تهران ـ دبی به دلیل همزمانی جام ملت های آسیا با تعطیلات ژانویه در اروپاست که سبب شده تا مسافران زیادی به این منطقه حاشیه جنوبی خلیج فارس سفر کنند.

اولین بازی ایران ساعت ۱۹:۳۰ شنبه ۱۵ دی انجام می شود. بلیت چارتری ۱۸:۱۵ تهران ـ دبی (ماهان) در همین روز که تا روز گذشته به نرخ ۱ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان به فروش می رسید ، با ایجاد ظرفیت جدید از سوی ماهان و با قیمت ۱ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان عرضه شده است.

بلیت سیستمی شنبه ۱۵ دی ساعت ۱۴:۳۰ شرکت ایرعربیا تا روز گذشته ۱ میلیون و ۲۲۴ هزار تومان به فروش می رسید که با اتمام صندلی های این پرواز، فروش بلیت های چارتری همین پرواز با قیمت ۱ میلیون و ۲۱۴ هزار تومان امروز در حال انجام است که تنها ۷ صندلی از این پرواز باقی مانده است.

بلیت سیستمی تهران ـ دبی ساعت ۸ صبح هواپیمایی ماهان برای همین روز به نرخ ۱ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان در دسترس خریداران قرار دارد. ایران ایر (هما) نیز پرواز چارتری ۷ صبح همین مسیر در ۱۵ دی را به قیمت ۱ میلیون و ۸۴۲ هزار تومان عرضه می کند. ماهان نیز بلیت چارتری ۸ صبح تهران ـ دبی در ۱۵ دی را به نرخ ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می فروشد که ۸ صندلی از این پرواز باقی مانده است.

عمان ایر پرواز دو ساعت و ۱۰ دقیقه ای تهران ـ دبی را با توقف های چند ساعته (از بین ۴ ساعت و ۵۰ دقیقه تا ۱۰ ساعت و نیم) در مسقط پایتخت عمان به نرخ ۲ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان عرضه کرده است. در حال حاضر از این سه پرواز که ساعت ۴ صبح ۱۵ دی از تهران به مقصد دبی انجام می شود، تنها ۶ تا ۷ صندلی باقی مانده است.

شرکت هواپیمایی امارات نیز ۲ پرواز در ساعت های ۱۱ و ۵ دقیقه و ۱۸ و ۴۰ دقیقه از مبدأ تهران به مقصد دبی در این روز برگزار می کند که نرخ های آنها ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان است.

همچنین پرواز ۵ و ۱۵ دقیقه صبح ۱۵ دی ماه تهران ـ استانبول ـ دبی نیز از سوی ترکیش ایر با یک توقف ۱۴ ساعت و ۱۰ دقیقه ای در فرودگاه آتاتورک استانبول به قیمت ۵ میلیون و ۵۱۳ هزار تومان به فروش می رسد که در حال حاضر تنها یک صندلی برای متقاضیان این پرواز باقی مانده است.

سایر ایرلاین های خارجی منطقه نیز پروازهایی در این روز از تهران به دبی دارند که با توقف های چند ساعته در فرودگاه های کشورهای همسایه همراه است و پس از بیش از ۲۰ ساعت پرواز و توقف در فرودگاه یا تغییر هواپیما و ایرلاین، نهایتا به دبی می رسند که بلیت این پروازها با قیمت های ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در دسترس است./مهر