به تعلیق درآمدن تولیدات نیسان
به تعلیق درآمدن تولیدات نیسان

شرکت نیسان به دلیل کنترل بیشتر بر روی فرآیند بازرسی نهایی، تولیدات خود در ژاپن را به حالت تعلیق در آورده است. به نقل از رویترز، شرکت خودرو ساز «نیسان موتور» ژاپن تولید داخلی خودرو را در بازار ژاپن برای حداقل ۲ هفته به حالت تعلیق درآورده است تا به فرآیند بازرسی ها با دقت […]

نیسان

شرکت نیسان به دلیل کنترل بیشتر بر روی فرآیند بازرسی نهایی، تولیدات خود در ژاپن را به حالت تعلیق در آورده است.

به نقل از رویترز، شرکت خودرو ساز «نیسان موتور» ژاپن تولید داخلی خودرو را در بازار ژاپن برای حداقل ۲ هفته به حالت تعلیق درآورده است تا به فرآیند بازرسی ها با دقت رسیدگی کند تا منجر به فرا خوان نشود.

دومین خودروساز بزرگ ژاپن اعلام کرد، تولید خودروهای بازرا داخلی را در حداقل ۶ کارخانه خود در ژاپن بمنظور بازرسی خط های تولید متوقف کرده است.

این تصمیم نیسان به دنبال رسوایی ماه گذشته میلادی این شرکت با فاش شدن بازرسی نهایی محصولات این شرکت توسط تکنسین های غیر مجاز اتخاذ شده است؛ این در حالی است که پیش از این نیسان اعلام کرده بود کنترل فرآیند بازرسی را تشدید خواهد کرد.

بر همین اساس، بازرسی های نهایی غیر اصولی نیسان منجر به فراخوان ۱.۲ میلیون از محصولات فروخته شده این کمپانی طی ۳ سال گذشته در ژاپن شده است و در تازه ترین اطلاعیه نیسان آمده که تقریبا ۳۴ هزار خودرو فروخته شده باید دوباره بازرسی شوند و ممکن است که به این عدد ۴ هزار خودرو دیگر افزوده شود.
البته شبکه «ان اچ کی» ژاپن اعلام کرد، تحقیقات داخلی نشان می دهد که فرآیند بازرسی ناصحیح در محصولات نیسان سابقه ای حداقل ۲۰ ساله دارد.