بودجه ۹۹ با سازوکار معیوب قبلی ارائه شود در مجلس تصویب نمی‌شود
بودجه ۹۹ با سازوکار معیوب قبلی ارائه شود در مجلس تصویب نمی‌شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت لایحه بودجه سال ۹۹ را با سازوکار قبلی به مجلس ارائه کند، قطعاً به تصویب نخواهد رسید.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد محمدرضا پورابراهیمی  با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت مبنی بر لزوم اصلاح ساختار بودجه،گفت: اگر دولت لایحه بودجه سال ۹۹ را با سازوکار قبلی به مجلس ارائه کند، قطعاً به تصویب نخواهد رسید.

وی تاکید کرد: مطالبه مقام معظم رهبری، تحول ساختاری در نظام بودجه‌ریزی کشور بوده که تا امروز محقق نشده است؛ کل کار دولت تا امروز ارائه گزارش در زمینه آسیب‌شناسی بودجه بوده اما اقدام عملیاتی برای ارائه برنامه‌ای جهت اصلاح ساختار بودجه انجام نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: شورای عالی هماهنگی اقتصادی مجوزی گرفته است که از مازاد ۱۲ درصد فیکس شده صندوق توسعه ملی و مانده حساب ذخیره ارزی به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار، استفاده و همچنین با انتشار اوراق قرضه، مشکلات خود را برطرف کرده است اما این مجوزها به معنای تحول در ساختار بودجه نیست. دولت امسال با این راهکار مشکلاتش را حل کند، سال آینده می‌خواهد چه کاری انجام دهد!؟

پورابراهیمی تصریح کرد: دولت باید ابتدا لایحه‌ای برای اصلاح بودجه سال ۹۸ ارائه کند، مجلس نسبت به اقدامات دولت در زمینه ارائه بودجه حساس است و نحوه تصویب بودجه سال ۹۹ مانند سال ۹۸ نخواهد بود؛ اگر دولت بخواهد مسیر قبلی را ادامه دهد، لایحه بودجه در مجلس تصویب نخواهد شد؛ باید ساختار بودجه‌ریزی اصلاح شود.

  • منبع خبر : مهرنیوز