بودیمیر عامل درگیری بوژیدار با باشگاه
بودیمیر عامل درگیری بوژیدار با باشگاه
بوژیدار رادوشوویچ می‌گوید اقامت ماریو بودیمیر در منزل او باعث شده تا خانواده اش دو ماه اخیر را در کرواسی بمانند و این مهم ترین عامل اعتراضش به مدیریت باشگاه است.

بوژیدار رادوشوویچ گلر کروات تیم پرسپولیس در دو فصل اخیر جایگزین مطمئنی برای علیرضا بیرانوند بوده است. او در حضور علیرضا بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸ و دیر اضافه شدن او به تمرینات باعث شد تا پرسپولیس لیگ هجدهم را با دروازه بانی رادو آغاز کند. اما در ادامه بیرانوند جایگاه خود را گرفت. پس از آن هم رادوشوویچ در دو بازی جام حذفی به میدان رفت، با این حال نمایش های این دروازه بان نه چندان بلند قامت در کنار حواشی باب میل هواداران پرسپولیس باعث شده تا او از محبوبیت قابل توجهی در نزد قرمزها برخوردار باشد.

دروازه‌بان دوم تیم پرسپولیس در هفته های اخیر به دلیل مسائل مالی دچار درگیری هایی با مدیریت باشگاه شد و حتی برای چند روز با قرمز ها قهر کرد. این اتفاقات باعث شده است تا به سراغ رادوشوویچ برویم که در تمرین روز گذشته پرسپولیس مصدوم شده و گفته می شود در بازی با نفت مسجدسلیمان همراه سرخپوشان پایتخت نخواهد بود. در ابتدا رادوشوویچ در پاسخ به سوال نخست راجع به بازی با پدیده و پیروزی قرمزها بدون حضور او گفت:  پیروزی برابر پدیده مهم ترین مسئله برای ما بود،ما از پدیده عبور کردیم و راهی نیمه نهایی شدیم. این گامی بزرگ برای ما بود چرا که در سه فصل اخیر نتوانستیم به این مرحله برسیم و هر سال بنا به دلایلی خیلی زود از جام حذفی کنار میرفتیم.

پرسپولیس در دو بازی قبلی جام حذفی با سنگر بانی بوژیدار رادوشوویچ دو کلین شیت برابر نود ارومیه و سپیدرود رشت ثبت کرده بود. اما در بازی با پدیده بدون حضور او دروازه اش باز شد و طلسم کلین شیت های متوالی اش شکست، رادو در اینباره عنوان کرد: پدیده تیم بسیار قدرتمندی است و این فصل پیشرفت زیادی انجام داده است. این بازی بسیار سختی برای ما بود، به هیچ عنوان مهم نیست من درون دروازه بودم یا علیرضا بیرانوند، هم چنین اصلا اهمیت ندارد که دروازه ما باز شد. تنها اولویت ما در این مسابقه پیروزی بود و خوشحالم که به آن دست پیدا کردیم.

صعود به نیمه نهایی جام حذفی باعث شد تا پرسپولیسی‌ها امیدوار به قهرمانی در جام حذفی باشند. از رادو در این باره سوال کردیم و او از احتمال قهرمانی سرخ ها در جام حذفی و لیگ برتر اظهار داشت: من بسیار خوشحال خواهم شد اگر بتوانیم این فصل دبل کنیم. ما شانس بسیار خوبی داریم اما طبیعتا این کار بسیار دشوار خواهد بود. من به دوستان و همبازیانم در تیم امید دارم و بسیار امیدوار هستم که با هم بتوانیم هوادارانمان را خوشحال کنیم.

اما مسئله اصلی درباره بوژیدار رادوشوویچ درگیری های او در چند روز اخیر با مدیریت باشگاه بر سر مسائل مالی است، که حتی منجر به اعتراض اینستاگرامی او نیز شد، رادو در این خصوص توضیح می‌دهد: در این لحظه من نیاز دارم بگویم که من بسیار ناراحت هستم بخاطر چیزهایی که اتفاق افتاده و من فکر می‌کنم که این ها درست نیستند. به عنوان فوتبالیستی که سه سال در این تیم بازی می‌کنم و به عنوانِ یک فوتبالیست سی ساله‌ی با تجربه، حس میکنم برخی چیزها غیر قابل قبول هستند، خانواده من اکنون دو ماه است که در کرواسی زندگی می‌کنند و این تقصیر من نیست.

از رادو خواستیم بیشتر در این زمینه توضیح بدهد و او گفت: من الان بسیار ناراحت هستم چون برخی می گویند من به باشگاه توهین کردم، من فقط از باشگاه خواستم که برای ماریو بودیمیر یک آپارتمان بگیرد، من فقط میخواهم که با خانواده ام زندگی کنم. خانواده من در کرواسی منتظر هستند این مسئله حل شود و سپس به ایران بیایند. همچنین راجع به پاداش ها که برخی بازیکنان می گیرند و من نمیگیرم می توانم حرف هایی بزنم اما الان درست نیست. من قبلا هم گفتم که باشگاه پرسپولیس را خیلی دوست دارم ولی برخی چیزها غیر قابل قبول هستند و من این چیزها را تا کنون در فوتبال ندیدم.

سوال دیگر از رادو این است که بازیکنان دیگر هم به میزان دریافتی ها اعتراض هایی دارند یا بازیکنان چند درصد دریافتی داشتند که تا این حد صدای آنها بالا رفته، رادو سعی کرد از پاسخ به این سوال امتناع ورزد اما گفت: من نمی توانم مسائل خصوص را اینجا مطرح کنم ولی مطمئن باشید پول زیادی نگرفتیم و باشگاه تمام جزئیات را می داند.

تمام این اتفاقات باعث شده تا هواداران پرسپولیس تصور کنند که رادو دیگر آینده ای در پرسپولیس ندارد. این در حالی است که گلر سرخ ها در میان هواداران پرسپولیس محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است. او در این خصوص توضیح داد: من قبلا هم گفتم که بدون هواداران چیزی نیستم، می‌خواهم از آن ها تشکر کنم بخاطر حمایت هایشان و تمام چیزهای دیگر. من صد ها و صد ها پیام محبت آمیز از هواداران میگیرم و از این موضوع بسیار خوشحال هستم. خوشحال هستم که آنها مرا دوست دارند و بدانند که من نیز آنها را دوست دارم. آن ها مهم ترین دلیل حضور من در پرسپولیس هستند و باعث می شوند من هر روز تلاش کنم که بازیکن بهتری شوم بدون آنها هیچ چیز ممکن نیست، من میخواهم از آنها تشکر کنم همه چیز در آینده مشخص می‌شود.

وی افزود: من میخواهم تا همیشه در پرسپولیس بمانم و دلیلش بزرگی باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم هستند. هواداران من را به عنوان یک ایرانی پذیرفتند و این فوق العاده است. فقط پرسپولیس اهمیت دارد و چیز دیگری مهم نیست.

رادوشوویچ در این سال‌ها در بازی‌های لیگ و جام حذفی عملکرد خوبی داشته اما هیچگاه در لیگ قهرمانان فرصت بازی پیدا نکرده است. او در این باره عنوان کرد: من هرگاه بازی کردم ۱۰۰ درصد توانم را نشان دادم. من از عملکردم راضی و خوشحال هستم و اینجا هستم تا برای باشگاه مثمرثمر باشم. من هیچ وقت فکر نمیکنم که زیاد بازی کنم یا روی نیمکت بنشینم؛ این اصلا اهمیت ندارد. ما وقتی ببریم باهم خوشحال می‌شویم و وقتی ببازیم همه ناراحت می‌شویم. وظیفه من این است که همیشه صددرصد آماده باشم و هستم.

در یک ماه اخیر، ماریو بودیمیر در خانه رادوشوویچ زندگی می‌کند و همین باعث شده تا خانواده رادو دور از ایران باشند. بوژیدار این خصوص تصریح کرد: ماریو دوست خوب من است و من میخواهم به او کمک کنم تا هرچه زودتر در ایران جا بیفتد. در این روزها ما با هم زندگی میکنیم و من نمیتوانم برای تماشای او در فرم عالی، صبر کنم. ماریو دوست خوب و فوتبالیستی توانمند است و من امیدوارم هرچه زودتر باشگاه مسئله منزل او را حل کند تا خانواده اش به ایران بیاید؛ دقیقا مثل من.

وی افزود: ما سال قبل نتایج بسیار خوبی را در لیگ قهرمانان کسب کردیم، متاسفانه فینال را واگذار کردیم اما فصل جدید را با انگیزه بالا آغاز می‌کنیم تا نتایج خوب را تکرار کنیم و همه چیز را برای هواداران به دست آوریم.

رادوشوویچ درباره مصدومیتی که برایش پیش آمده هم گفت: من قبلاً هم گفتم تمام این مشکلاتی که وجود دارد باعث استرس من می‌شود. امیدوارم مشکلات هرچه زودتر حل شوند و مصدومیت من نیز بهبود یابد؛ شاید تا ۲، ۳ یا پنج روز بعد به میادین برگردم.

مصاحبه از محمد همتی

  • منبع خبر : ورزش سه