بورس امروز پولدار شد!
بورس امروز پولدار شد!
صندوق توسعه ملی متعهد شده تا پایان سال ۶۰۰۰ میلیارد تومان به بورس پرداخت کند که تاکنون ۳۸۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده و ۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ امروز (یکشنبه) واریز شد.

صندوق توسعه ملی متعهد شده تا پایان سال ۶۰۰۰ میلیارد تومان به بورس پرداخت کند که تاکنون ۳۸۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده و ۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ امروز (یکشنبه) واریز شد.

به گزارش صبح اقتصاد در روزهای اخیر بازار بورس دچار نوساناتی شد؛ به طوری که روز گذشته کانال دو میلیون واحد را از دست داد و امروز با وجود رشد ۱۰ هزار و ۹۸ واحد نتوانست کانال دو میلیون را پس بگیرد.

در راستای کمک به بازار سرمایه، روز گذشته مجید عشقی ـ رییس سازمان بورس و اوراق بهادار – گفت که صندوق توسعه ملی در راستای تکالیف خود متعهد شده تا پایان امسال ۶۰۰۰ میلیارد تومان به بورس تزریق کند. در هفته‌های اخیر ۱۰۰۰ میلیارد تومان و امروز هم ۴۰۰ میلیارد تومان از رقم مذکور توسط صندوق توسعه ملی واریز شده که بنا به گفته علیرضا صالح ـ عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی – مجموع پرداختی از ابتدای سال جاری تا کنون به ۳۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

صالح خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار و صندوق تثبیت بازار سرمایه به دلیل نوساناتی که در بازار سرمایه ایجاد شده است، جلسه هیات عامل صندوق توسعه ملی روز گذشته تشکیل و قرار شد صندوق توسعه ملی ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق کند.

وی با بیان اینکه صندوق تثبیت بازار سرمایه از دو طریق شامل منابع داخلی سازمان بورس اوراق بهادار و نیز یک درصد منابع ورودی صندوق توسعه ملی، تامین مالی می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه صندوق توسعه ملی عضو هیات امنای صندوق تثبیت بازار سرمایه است، این صندوق متعهد شد در سال جاری بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان از منابع ریالی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه، سپرده‌گذاری یا سرمایه‌گذاری کند.

طبق اعلام صندوق توسعه ملی، صالح گفت: با در نظر گرفتن ۴۰۰ میلیارد تومان امروز، صندوق توسعه ملی از ابتدای سال تاکنون حدود۳۸۰۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم به صندوق تثبیت بازار سرمایه نقدینگی تزریق کرده است. علاوه بر آن حدود ۴۶۰ میلیارد تومان هم وارد بازار سرمایه کرده، یعنی اقدام به خرید سهام کرده است. بنابراین صندوق توسعه ملی در سال جاری به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۴۲۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریزی داشته است.

  • منبع خبر : ایسنا