بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه
بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه
در دی ماه ۹۹ هر چهار بازار مالی ریزش چشمگیری را تجربه کردند؛ بورس، طلا، سکه و دلار به ترتیب بیشترین زیان را در این ماه برای سرمایه‌گذاران به ثبت رساندند.

ظاهرا ماه گذشته برای سرمایه‌گذاران در چهار بازار مالی طلا، دلار، سکه و بورس ماه پرزیانی بوده است. این چهار بازار در اولین ماه زمستان به ترتیب ۱۵٫۳، ۱۴٫۷، ۱۴٫۶ و ۲۰ درصد بازدهی منفی ثبت کردند.”بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه”

دلار
اسکناس آمریکایی ۳۰ آذر ماه امسال ۲۵ هزار و ۳۹۶ تومان قیمت داشت، طی یک ماه سه هزار و ۶۰۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و تا ۳۰ دی ماه به ۲۱ هزار و ۷۹۵ تومان رسید.

با این حساب دلار طی اولین ماه زمستان کاهشی ۱۴٫۱۷ درصدی را تجربه کرده است.

سکه
بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، هر سکه امامی پایان دی ماه ۱۰ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان قیمت داشته است. درحالی که آخرین قیمت آن در آذر ماه امسال ۱۱ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان بوده است.

بنابراین سکه در طول ماه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و ۱۴٫۶۵ درصد بازدهی منفی ثبت کرد.

طلا
هر گرم طلای ۱۸ عیار این ماه ۱۵٫۳۷ درصد زیان برای سرمایه‌گذاران در این بازار برجای گذاشت.

این فلز گران‌بها پایان آذرماه یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان قیمت داشت اما بازار طلا هم مثل سایر بازارهای مالی در دی ماه با ریزشی چشمگیر روبرو شد و تا ۳۰ دی ماه به نرخ ۹۶۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.”بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه”

در واقع طلا طی یک ماه اخیر ۱۷۴ هزار و ۸۰۰ تومان ارزان شده است.

بورس
آن‌طور که داده‌های آرشیو سازمان بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد در ماه ریزش بازارهای مالی، بورس رکورد بقیه را زده و با ثبت ۲۰ درصد ریزش به پرچمدار افت بازارها تبدیل شده است.”بورس زیانده‌ترین بازار دی ماه”

شاخص کل بورس پایان آخرین ماه پاییز در سطح یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۱۲۴ واحد بوده و پایان دی ماه به سطح یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۲۴٫۷ واحد رسیده است.

بازار سهام در طول یک ماه ۲۸۸هزار و ۴۹۹٫۳ واحد ریزش داشته اشت.

  • منبع خبر : تجارت نیوز