تامین داروی مورد نیاز مردم از اولویت‌های دولت است/ مطالبات کادر درمان تامین می‌شود
تامین داروی مورد نیاز مردم از اولویت‌های دولت است/ مطالبات کادر درمان تامین می‌شود
رئیس جمهور پس از ارائه گزارش بانک مرکزی در مورد اقدامات انجام شده برای تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه تولید دارو، گفت: دولت با وجود همه تنگناها و فشارهای مختلفی که در شرایط کنونی وجود دارد، تلاش می‌کند که کشور در حوزه های راهبردی دچار مضیقه نشود.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، افزود: در کنار معیشت و تامین کالاهای اساسی مردم و مواد اولیه تولید برای کارخانجات، سلامت مردم مهمترین اولویت است از این نظر تامین دارو جزو حوزه های اصلی و راهبردی است و دستگاه‌های ذیربط با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده اند، نخواهد گذاشت که در این خصوص مردم احساس کمبودی نمایند.” تامین داروی مورد نیاز مردم از اولویت‌های دولت است”

روحانی ادامه داد: از محل تسهیلات کرونایی مطالبات کادر درمان که ایثارگرانه در ماه‌های اخیر در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا حضور داشته اند تامین خواهد شد و در این خصوص با برنامه ریزی های انجام گرفته از سوی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه همه مطالبات باید به سرعت پرداخت شود.

در این جلسه همچنین وزیر راه و شهرسازی گزارشی از پیشرفت کار بورس املاک و دیگر راه‌های تامین مالی پروژه های تولید مسکن انبوه ارائه کرد.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر حمایت و تقویت سرمایه گذاری در بخش مسکن به عنوان پیشران رونق تولید و اشتغال، بهره گیری از شیوه های مختلف مشارکت مردم در تامین مالی پروژه های تولید مسکن را لازم دانست.” تامین داروی مورد نیاز مردم از اولویت‌های دولت است”

 حسین کرمانپور، افزود: ویروس کرونا هرچند بسیار کوچک است اما پس از مدت زمان کوتاهی گوشه‌ای آرام می‌گیرد و دیگر در هوا غلطان نمی‌ماند اگر چه این استعداد را دارد که با عطسه و کوران هوا از جایی به جای دیگر منتقل شود.

وی ادامه داد: این ویروس شدیداً به لخت شدن و برداشته شدن پوشش پروتئینی خود حساس و نابود شونده است. به محض آنکه لباس پروتئینی ویروس توسط مواد شوینده از جمله ماده سفید کننده یا الکل و حتی آب و صابون برداشته شود، کرونا پادشاهی بی تاج و قدرت می‌شود که دیگر حتی سربازش هم فرمانی از او نمی‌پذیرد. ویروس اما زمانی که تاج و تخت و لباس خود را حفظ کرده است به شدت قدرت طلب، هجومی و تشنه حکومت بر بدن موجود زنده بویژه اشرف مخلوقات است.

کرمانپور گفت: ویروس به خودی خود زنده نیست اما مادامی که با قدرت لباس پروتئینی خود به داخل سلول زنده راه یابد فرماندهی برج و باروی سلول را به دست گرفته تکثیر می‌شود و فرزندان خود را به همه جای بدن می‌فرستد و هر فرزند هزاران و میلیون‌ها فرزند چون خود، ناخلف و غارتگر تولید می‌کند.

وی افزود: داستان ویروس تاجدار یا کرونا به همین سادگی است. اگر خودمان دستکاری نکنیم به آرامی گوشه‌ای سقوط می‌کند و رفته رفته لباسش مندرس و نابود می‌شود، اما ما انسان‌ها کارهایی می‌کنیم که او را برای حکومت به وجد می‌آورد.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین