تاکید بر افزایش بورسیه‌های ایران و چین/ سفر به ایران گران است
تاکید بر افزایش بورسیه‌های ایران و چین/ سفر به ایران گران است

رئیس جامعه تورگردانان ایران پیشنهاد داد تابلوهای راهنما در سطح کشور به زبان چینی نصب شود، همچنین تعداد بورسیه‌های بین دو کشور ایران و چین افزایش یابد.  اولین همایش بین‌المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت روز گذشته در هتل لاله تهران برگزار شد. ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان […]

رئیس جامعه تورگردانان ایران پیشنهاد داد تابلوهای راهنما در سطح کشور به زبان چینی نصب شود، همچنین تعداد بورسیه‌های بین دو کشور ایران و چین افزایش یابد.

 اولین همایش بین‌المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محوریت گردشگری و تجارت روز گذشته در هتل لاله تهران برگزار شد.

ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران در این برنامه گفت: ما در ایران شاید ۵ یا ۶ راهنمای گردشگری چینی زبان بیشتر نداشته باشیم. این یکی از مشکلات اساسی است که هر دو کشور می‌توانند در جهت حل آن کمک کنند.

وی گفت: من در سفرهای خود متوجه شدم که گروه‌های چینی توسط یکی از ایرلاین‌های ایرانی به اروپا ترانزیت می‌شوند. تقاضای ما از شرکت‌های چینی و از هر دو کشور این است که شرایطی فراهم شود تا چینی‌ها هگام سفر به اروپا در ایران چند روزی اقامت داشته باشند.

وی گفت: همچنین ما پیشنهاد کرده ایم که در سطح شهر تابلوهایی به زبان چینی در کنار زبان انگلیسی داشته باشیم.

 پورفرج بر آشنایی ایرانی‌ها و رستوران داران با فرهنگ غذای چینی تاکید کرد و گفت: متاسفانه هنوزاین آشنایی انجام نشده است.

رئیس جامعه تورگردانان ایران ادامه داد: متاسفانه سفر به ایران بسیار گران است، چرا که هتل در ایران کم است. ما در فصل توریستی یعنی بهار و پاییز در شهرهای مانند اصفهان، شیراز، تبریز، یزد و تهران هتل نداریم، پس آنچه باعث می‌شود تورهای ایران گران شود، نبود زیرساخت است. اگر مقایسه کنید برای یک چینی تور سفر به ایتالیا ۵۰ درصد ارزان تر از تور سفر به ایران است.

پورفرج همچنین پیشنهاد کرد بورسیه دانشجویی بین دو کشور ایران و چین افزایش یابد و افزود: ما راهنمای چینی کم داریم. باید در این زمینه دانشجویانی به خارج از کشور اعزام کنیم. اکنون ۳۰۰ هزار دانشجوی چینی در ایران هستند، ما چقدر دانشجوی ایرانی در چین داریم؟ این کار بخش دولتی است که باید انجام شود. افزایش تعداد بورسیه‌های دو کشور موجب آشنایی با فرهنگ هر دو کشور خواهد شد.

در ادامه این برنامه، آخوندی به عنوان یکی از فعالان گردشگری چین حرف‌های پورفرج درباره گرانی سفر به ایران را تایید کرد و گفت: وقتی قیمت هتل‌های ایران را با قیمت هتل‌های کشورهای دیگر مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که سفر به ایران برای چینی‌ها بسیار گران است. یک تور هشت روزه به یکی از کشورهای اروپایی برای چینی‌ها ۵ میلیون تومان می‌شود اما تورایران برای گردشگر چینی ۷ میلیون تومان تمام خواهد شد.

وی گفت: چینی‌ها مایلند که در هر سفر به چند کشور مراجعه کنند. آنها با ۵۰۰ دلار، سه کشور را در جنوب شرق می‌بینند.