تاکید فرمانده کل قوا بر ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح
تاکید فرمانده کل قوا بر ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دو خواسته اساسی فرماندهی معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیروهای مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی های رزمی است. سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم هشتمین جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت را در شکست فتنه انگیزی های استکبار جهانی […]

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دو خواسته اساسی فرماندهی معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیروهای مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی های رزمی است.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم هشتمین جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت را در شکست فتنه انگیزی های استکبار جهانی که در شکل داعش و سایر اشکال تروریسم به دست آمده است تبریک گفت و تصریح کرد: همانطوری که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند و تجربه تاریخی به مانشان می دهد هرگاه پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی اتفاق افتاده دشمنان انقلاب اسلامی عزم خود را برای طراحی و شکل دهی به توطئه جدید و ایجاد وضعیت و مشکلات جدیدی در مسیر پیشبرد انقلاب اسلامی ایجاد کردند که در این مورد هم به همین نحو خواهد بود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: از این رو می طلبد که نیروهای مسلح به ویژه با درایت و آگاهی و هوشیاری و مراقبت لازم در همه این جبهه ها حضور داشته باشند و انشاالله ما نمونه هایی از غافلگیر نشدن را بتوانیم نشان بدهیم و با آگاهی و هشیاری لازم مسیر انقلاب اسلامی را با صلابت و استواری ادامه بدهیم.

سرلشکر باقری اضافه کرد: طبیعتا در این مسیر اشراف اطلاعاتی و هوشیاری و مراقبت و همچنین ارتقاء توان و آمادگی دفاعی و امنیتی نیروهای مسلح گام های اساسی است که همگی باید در این مسئله ثابت قدم، محکم و پیش برنده حرک کنیم.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: فلسفه اشراف به طور عام این است که فرمانده از همه جزئیات و اتفاقات مجموعه زیردست خود آگاهی پیدا کند، نمونه های بسیار زیادی در بخش لشکری و کشوری در کشور خودمان و در حوادث منطقه ای را شاهد داریم که کمبود یا نبود آگاهی های مدیران و فرماندهان نسبت به مجموعه های خود چه فجایع و گرفتاری هایی را ایجاد کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: در مقابل نکته اشاره شده در بالا نیز هر یک از فرماندهان ما که توفیق در پیشبرد ماموریت ها و وظایف خود دارند، لازمه آن و مقدمه قطعی آن آگاهی آنان به همه مجموعه ها و جزئیات زیردست های خود بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم فرماندهی کل قوا بارها و بارها بر مساله اهمیت و ضرورت توجه به اشراف تاکید فرموده اند که این مهم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح ابلاغ شده است.

وی گفت: شناسایی نابسامانی ها واشکالات مجموعه های زیر دست مان و شناسایی عیوب و ضعف های مان برای رفع مناسب تر آنها از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا بوده است و انتظار فرمانده ما بر این است که ما یک صفحه مانیتوری را در مقابل خودمان و فرماندهی معظم کل قوا ایجاد کنیم که که هر یک از فرماندهان ما در سطوح مختلف نیروهای مسلح در صورت اراده بتوانند به صورت لحظه ای و به هنگام از تمام زیرمجموعه های خود جزئیات، نقاط قوت و ضعف، پیشرفت ها و ناکامی های آن به طور کامل آگاهی داشته باشند و بر آن اساس مدیریت مناسبی را اعمال کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: طبیعی است هرچه سطوح فرماندهان ما عالی تر و راهبردی تر باشند، این اشراف کلی تر و عام تر می شود و هر مقدار که واحدهای ما عملیاتی تر و تاکتیکی تر شوند این اشراف جزئی تر، دقیق تر و ظریف تر می شود.

وی با اشاره به اینکه اشراف فرماندهی نقش های بسیار بااهمیتی را بر عهده دارد و بهترین کمک به فرمانده در تصمیم گیری های اساسی خواهد بود، گفت: فرماندهان باید اشراف را به عنوان یک بازو و یک فرصت بی نظیر برای خود بدانند و در هنگام تصمیم گیری مسئولان اشراف و اطلاعات موجود در مجموعه اشراف می توانند بیشترین کمک را به تصمیم گیری مناسب فرماندهان داشته باشد. اشراف می تواند ابزار مناسبی در پیشرفت ما و ارتقای ماموریت ها و تحقق اهداف ما در مجموعه نیروهای مسلح باشد.

وی تصریح کرد: دو خواسته اساسی فرماندهی معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیروهای مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی های رزمی است و شما می دانید که هرگاه گزارش اشراف به محضر فرماندهی معظم کل قوا تقدیم می شود معظم له می فرمایند من به این مقدار پیشرفت قانع نیستم چرا که شما توانایی بیشتری از این راه دارید.

وی گفت: در این مساله یعنی ارتقای آمادگی رزمی و دفاعی هم اشراف بایستی و می تواند کمک و یار مناسبی برای فرماندهان باشد و در حل مشکلات اساسی و کلیدی نیروهای مسلح اشراف باید بتواند این مشکلات را به خوبی شناسایی کند و آنها را جلوه بدهد و به فرمانده نشان دهد و راهکارهای مناسب را ارائه کند و فرمانده این اشراف را غنیمت بشمارد و در مسیر حل این مشکلات گام بردارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار کرد: ما اهمیت اساسی برای نیروهای انسانی باید قائل باشیم هرآنچه که ماموریت پیش می رود یا با دشواری مواجه می شود به نیروی انسانی ما برمی گردد که در اشراف باید این امکان به وجود بیاید که بهتر از گذشته عناصر شایسته و کارآمد در سطوح مختلف میانی و پایینی ما به خوبی شناسایی بشوند و موجبات ارتقای آنان فراهم شود تا کار به دست عناصر شایسته اداره شود.

سرلشکر باقری در پایان افزود: به حمدالله امروز در حوزه اشراف پیشرفت های بسیار مطلوبی حاصل شده و تمامی فرماندهان نیروهای مسلح مساله اشراف را در یگان های خود درنظر دارند.