تا ماه دسامبر با پرسپولیس راه می‌آیم
تا ماه دسامبر با پرسپولیس راه می‌آیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه کار این باشگاه در رقابت با سایر تیم‌ها که بازیکن خارجی دارند قابل تقدیر است، از مشکلات مالی گلایه کرد و گفت: تا ماه دسامبر با پرسپولیس راه می‌آیم.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین صبح امروز دوشنبه این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و شرایط این تیم را تشریح کرد.”تا ماه دسامبر با پرسپولیس راه می‌آیم/حتی پول برای خرید شن ندارند!”

کالدرون گفت: همه چیز خوب است و تمرینات را شروع کرده ایم. همیشه دوست دارم از بازیکنان جوان در تیم اصلی استفاده کنم. آنها کیفیت دارند و در آینده تجربه کسب می کنند.

وی درباره محرومیتش از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه روز گذشته بیانیه داد و مصاحبه ام امروز منتشر شد. همه چیز گفته شده و حرف دیگری درباره این موضوع ندارم.

سرمربی پرسپولیس درباره مصاحبه روز گذشته اش که به یکی از رسانه ها گفته بود بعضی از مربیان باوجود پرتاب صندلی محروم نشدند، یادآور شد: با کسی در این مورد صحبت نکردم.

کالدرون درباره نحوه جذب بازیکن جدید و معرفی گزینه ها از سوی باشگاه یادآور شد: این یک کار مشترک بین کادر فنی و باشگاه است. با بازیکنی که با شرایط باشگاه همخوانی داشته باشد، وارد مذاکره می شویم. هنوز برای این موضوع زود است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر دعوت مهدی ترابی به تیم ملی فوتبال و عدم دعوت از شجاع خلیل زاده اظهار کرد: مربی تیم ملی تصمیم می گیرد چه بازیکنانی دعوت شوند. برای من بازیکنان پرسپولیس بهترین ها هستند. اگر دست من بود دوست داشتم همه آنها در تیم ملی باشند. ولی من مربی پرسپولیس هستم. مربی تیم ملی گزینه های زیادی دارد و او ملی پوشان را انتخاب می کند. خوشبختانه در ایران بازیکنان خوبی وجود دارد.

کالدرون درباره ایجاد وقفه در لیگ به خاطر اردوهای تیم ملی، گفت: منطقی است که تیم ملی هم به زمان برای کار و تمرین نیاز دارد. آنها ۱۰ یا ۱۲ روز زمان می خواهند و باید این زمان به آنها داده شود. وقفه در لیگ برای بعضی تیم ها خوب است و برای بعضی تیم ها خوب نیست. بعد از وقفه گذشته ما خوب نبودیم. سعی می کنیم وقتی وقفه لیگ تمام شود در اولین مسابقه خوب بازی کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره کنار گذاشتن جونیور براندائو مهاجم برزیلی این تیم تاکید کرد: جونیور هنوز عضوی از تیم است. باید ببینم او در تمرینات چطور کار می کند. استفاده از او بستگی به تمریناتش دارد. بازیکنی را رد نمی کنیم و همه را نگاه می کنیم. اگر جونیور دوباره بازی کند نشان می دهد خوب تمرین کرده است.

کالدرون درباره مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و اینکه این تیم بر خلاف پرسپولیس هنوز اعتصاب نکرده است، گفت: منتظر جواب باشگاه هستیم. بعد از ۴ روز تعطیلی برگشتیم ولی متاسفانه زمین همان مشکلات قبلی را دارد. وقتی شرایط زمین خوب نیست، داخل آن شن می ریزند تا منافذ را پر کند و بعد زمین را صاف می کنند ولی ظاهرا حتی پول برای خرید شن نبوده و من نگرانم. شن چیز گرانی نیست. ما فقط یک زمین تمرین داریم و باید مراقبش باشیم و آنرا حفظ کنیم. این پروسه ای که به شما گفتم بخشی از مراحل نگهداری زمین است. امیدوارم زودتر مسائل مالی حل شود چون چند ماه است منتظر هستیم. بعضی از بازیکنان باید مطالباتشان از سال گذشته را دریافت کنند. وقتی هوا سرد می شود، شن برای زمین چیز مهمی است. می دانم مدیر باشگاه تلاش می کند مشکلات حل شود.

کالدرون در پاسخ به این سئوال که چه میزان از قراردادش را دریافت کرده است؟ گفت: ۲۰ درصد از پرداخت اول را دریافت کرده ام و ماه بعد پرداخت دوم باید باشد. با شرایط باشگاه راه آمدم. نهایت تلاشمان را می کنیم بهترین نتایج را بگیریم. مدیر باشگاه هم تلاش می کند پرداختی به بازیکنان و کادر انجام شود. شما شاهد بودید با تمام مشکلاتی که داشتیم، بدون بازیکن خارجی در بالای جدول با سایر تیم ها رقابت می کنیم. این کار ما قابل تقدیر است. با تیم هایی رقابت می کنیم که بازیکن خارجی دارند.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: تا ماه دسامبر با باشگاه همکاری می کنم و سعی می کنم با باشگاه راه بیایم. وظیفه من این است با باشگاه راه بیایم و نباید کاری کنم تا دسامبر به باشگاه لطمه برسد. بعد آن زمانی داریم که می توانیم تصمیم بگیریم. تا آن زمان می بینید که با جان و دل برای باشگاه کار می کنم.

  • منبع خبر : مهر