تحلیل رحیم‌پور‌ازغدی از بیانیه “گام دوم انقلاب”؛ چشم‌انداز تمدن‌سازی دینی جدید ‌نقطه کانونی بیانیه است
تحلیل رحیم‌پور‌ازغدی از بیانیه “گام دوم انقلاب”؛ چشم‌انداز تمدن‌سازی دینی جدید ‌نقطه کانونی بیانیه است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری موسوم به گام دوم انقلاب، گفت: چشم‌انداز تمدن‌سازی دینی جدید را می‌توان نقطه کانونی بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری منتشر کرده‌اند، دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌ای چله انقلاب که اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت:  امروز هدف اکثر فشارهایی که علیه انقلاب اسلامی در فضای رسانه انجام می‌شود این است که بگویند مسئولان جمهوری اسلامی مسائل ابتدایی حکومتی را نمی‌توانند حل کنند و سیستم ذاتا فاسد است بطوری که اتفاقات را چندین برابر بزرگتر یا اخبار دروغین و غیرواقعی را واقعی جلوه می‌دهند.

وی افزود: در این راستا تصویری قلابی از انقلاب و آرمان‌های آن را به مردم نشان می‌دهند درحالی که برای مثال در رأس مهندسی جهان سه کشور ایران، روسیه و آمریکا قرار دارند، سرعت رشد علمی ما ۱۱ برابر متوسط جهانی است و اکنون در رتبه شانزدهم دنیا هستیم اما دشمنان در فضای مجازی تلاش دارند به دروغ بگویند که نظام دینی، ضد علم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ما نتوانستیم دستاوردهای انقلاب را به‌طور گسترده به اطلاع عموم مردم برسانیم، گفت: ما آمار خدمات انقلاب اسلامی که بعضاً رکوردهای جهانی را در اختیار دارد را به درستی اطلاع‌رسانی نکردیم و در مقابل دشمنان وانمود می‌کنند که نظام اسلامی به دروغ از اخلاص و عدالت دینی می‌گوید و در عمل این چنین نیست درحالی که تنها روحانیتی که در جهان توانسته است نظامی مردمی را تأسیس و هدایت کند روحانیت شیعه و امام(ره) بوده است. البته ما نقاط ضعفی داریم اما دشمنان این ضعف‌ها را به تمام مسئولان کشور تعمیم می‌دهند.

رحیم‌پور ادامه داد: حوزه‌های علمیه ما در بسیاری از موضوعات مهم و حیاتی غائب هستند. چرا در مورد موضوعاتی مثل فضای مجازی، سینما و غیره دروس خارج از فقه نداریم؟ اما وهابیت که اسلام بدون عقل و اخلاق است از امکانات فضای مجازی استفاده می‌کنند و از این طریق توانستند در بین جوانانی از اروپا و آمریکا نیز نفوذ کنند.

وی درباره اهمیت شناخت تأثیرگذاری رسانه خاطرنشان کرد: تجهیزات نظامی دشمنان، ملت‌ها آواره را می‌کند اما یک زن را به عنوان سخنگوی وزارت جنگ خود انتخاب می‌کنند که با لحنی لطیف و آکادمیک از صلح صحبت می‌کند، چرا که رسانه را شناخته‌اند می‌دانند چقدر بر افکار عمومی تاثیر می‌گذارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: آنها تروریسم وحشی را سازماندهی می‌کنند اما می‌گویند هدف ما مبارزه با تروریسم است، کودتا می‌کنند اما می‌گویند ما به دنبال دموکراسی هستیم در واقع درفضای مجازی درصدد هستند در ذهن مخاطب نفوذ کنند و بر ادراکات و احساسات او اثر بگذارد تا فرد کاری را انجام دهد. در سال ۲۰۰۸ اعلام کردند یک و نیم میلیارد نفر را از طریق اینترنت کنترل می‌کنند که امروز این رقم دو برابر شده و در حال افزایش است.

رحیم‌پور با بیان اینکه رسانه‌های غربی و ضد انقلاب به دروغ وانمود می‌کنند که دوران معنویت در ایران به سر رسیده است، گفت: برخی می‌گویند مردم ایران از زمان شاه، بی‌دین‌تر و فاسد‌تر شدند اما سوال این است که امروز در کجای دنیا مثل ایران اسلامی این تعداد گروه جهادی از میان دانشجویان، اساتید و دیگر اقشار جامعه به محرومان خدمت‌رسانی می‌کنند و برای مراسم اعتکاف پیش قدم می‌شوند؟

وی با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری موسوم به گام دوم انقلاب، گفت: چشم‌انداز تمدن‌سازی دینی جدید را می‌توان نقطه کانونی بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری منتشر کرده‌اند، دانست و شیعه مردمی‌ترین روحانیت و بیشترین امکانات تمدن‌سازی را در اختیار دارد. از طرف دیگر ظرفیت عظیمی نیز در منابع کشور ما وجود دارد و این دو قدرت بالقوه ما برای تمدن‌سازی را نشان می‌دهد که باید بالفعل شود‌.

  • منبع خبر : تسنیم