تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد
تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد
رئیس جمهور بابیان اینکه در تاریخ بسیار سرافرازهستیمیادآورشد: از روز نخست تا کنون بیماری نبوده که برای درمان به بیمارستانی مراجعه کند و با درهای بسته بیمارستان ها و وجود نداشتن تخت های خالی روبه رو شود.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی  در جلسه امروز هیئت وزیران با اشاره به درگیری کشور با بیماری کرونا اظهار کرد: در شرایط امروز مهمترین دغدغه مردم ما سلامت و معیشت است و ما باید کاری کنیم که همزمان با بیماری و بیکاری مبارزه کنیم و اگر بتوانیم این دیدگاه جامع را به خوبی اجرایی کنیم، ان‌شاءالله گام به گام میتوانیم شرایط کشور را به سمتی هدایت کنیم که برای مردم ما مطلوب باشد.”تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد”
وی خاطر نشان کرد: در مساله ویروس کرونا که تبدیل به معضلی برای همه کشورهای جهان شده است و همه دنیا تحت تاثیر این ویروس و شرایط جدید قرار گرفته، برای اولین بار است که  نام یک بیماری به یک معیار تاریخی برای محاسبات تبدیل شده است؛ دوران کرونا و دوران پسا کرونا.

رئیس جمهوری تاکید کرد: در این امر مهم موفقیت ما در صورتی است که مردم، دولت، همه قوا و ارکان کشور در کنار هم باشند؛ دولت، بخش های مختلف حاکمیت و مردم وظایفی بر عهده دارند؛ وظیفه دولت در ایامی که با کرونا سر وکار داریم تلاش برای شناسایی افراد مبتلا به بیماری و جدا کردن آنها از جامعه و هدایت کردن به سمت بیمارستان ها و نقاهتگاه ها برای درمان است. وظیفه دیگر دولت مراقبت از کسانی است که به تخت بیمارستانی و مراقبت های ویژه نیاز دارند؛ در هر دو بخش وزارت بهداشت تلاش بسیار خوبی را انجام داده و کادر پزشکی ما از پایان بهمن سال گذشته تا امروز بخشی سرافراز در برابر مردم هستند.
روحانی با تقدیر از تلاش‌های بخش درمان کشور به دلیل مجاهدت در مقابله با کرونا و درمان بیماران، گفت: در تاریخ بسیار سرافرازهستیم؛ چراکه از روز نخست تا کنون بیماری نبوده که برای درمان به بیمارستانی مراجعه کند و با درهای بسته بیمارستان ها و وجود نداشتن تخت های خالی روبه رو شود؛ این از افتخارات بخش درمان ما است.
وی افزود: در کشورهایی بوده که بیمار به بیمارستان مراجعه کرده و تخت وجود داشته اما یا پرستار نبوده یا بخش مراقبت ویژه نتوانسته آن بیمار را پذیرش کند؛ اما در کشور ما طی ماه های اخیر هیچ موردی نداشتیم که کسی به بیمارستانها مراجعه کند و با درهای بسته مواجه شوند یا اینکه به دلیل فقر مالی نتواند بستری شود. همه هزینه های بیماران با بیمه پرداخت شده و از کسانی هم که از اقشار ضعیف هستند، چیزی دریافت نشده است.حتی الامکان درمان بیماری اتباع خارجی که بصورت قانونی در کشور ما حضور دارند نیز بصورت مجانی انجام می‌شود.”تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد”

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: کار سومی که دولت باید انجام میداد، تهیه لوازمی اعم از کیت تشخیص، وسایل مربوط به تنفس مصنوعی، دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده بود که برای بهداشت عمومی مردم و تجهیز بخش درمانی ضرورت داشت؛ در زمینه تامین این تجهیزات تلاشی همه جانبه آغاز شد و همه به میدان آمدند. خوشبختانه امروز در زمینه تامین ماسک های N95 ، ماسک های جراحی یا دارو همه نیازها بصورت روزانه تامین می‌شوند. بخش اعظمی از نیازهای مردم در این زمینه تامین شده و سایر نیازها نیز طی روزهای آتی تامین خواهد شد؛ شرایط کشور ما در این زمینه با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست و کار بزرگی انجام شده است.

روحانی اظهار کرد: چهارمین وظیفه دولت تامین مایحتاج ضروری مردم است؛ در طول این مدت نشده که مردم به فروشگاهی مراجعه کنند و با قفسه های خالی مواجه شوند؛ موضوعی که بسیاری از کشورها دست به گریبان آن بودند. در این زمینه از بانک مرکزی و بخش های حمل و نقل و گمرک تشکر می کنم؛ چراکه در این مدت تردد ها در کشور به دلیل دستورات بهاشتی کاهش یافته، اما در زمینه حمل کالا و بار در ماه های اسفند و فروردین تردد کامیون ها بیشتر از سالهای قبل بوده که این نشان می‌دهد که همه به صحنه آمدند و جهادی عمومی و همگانی را شاهد بودیم و مردم در نیازهای ضروری و عمومی خود دچار مشکل نشدند.
وی با تاکید بر اینکه امسال در بخش کشاورزی شرایط ما از سال‌های قبل بهتر است، گفت: در زمینه تولیدات زراعی پیش بینی می‌شود بین ۳٫۵ تا ۴ درصد افزایش تولید داشته باشیم. در زمینه گندم نیز تولید ۱۴ میلیون تن پیش بینی شده است. در سایر زمینه ها نیز آمار و ارقامی که  وزارت کشاورزی می‌دهد، شرایط مناسبی داریم؛ در زمینه تولید برنج پیش بینی ما این است که محصول ما ۲٫۶ میلیون تن باشد که رقمی قابل ملاحظه ای است. همچنین پیش بینی ما این است که در زمینه تولید شکر امسال با تولید ۱٫۷ میلون تن مواجه باشیم که بخش اعظم نیاز ما را تامین خواهد کرد. در بخش دام و آبزیان نیز شرایط ما بهتر از سال قبل است و امسال رشد محصولات و تولید خواهیم داشت.”تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد”

رئیس جمهوری ادامه داد: طرح ۴۶ هزار هکتار در سیستان و بلوچستان فعال شده و ۲۹۵ هزار هکتار خوزستان و ایلام نیز آماده  شده و کشاورزان مشغول فعالیت هستند و ان‌شاءالله هم به دلیل کارهایی که انجام شده و هم به دلیل رحمت الهی که امسال هم شامل حال ما شده است، امسال محصول بیشتر و بهتری خواهیم.
روحانی همچنین با اشاره به وضعیت تالابهای کشور و همچنین دریاچه ارومیه خاطر نشان کرد: به لطف خدا سال بسیار خوبی را پیش رو داریم و حدود ۵۰ تالاب در کشور آبگیری شده و وضعیت دریاجه ارومیه به ۱۰ سال قبل بازگشته است. طرح های بزرگی در زمینه آب و خاک خواهیم داشت که در تابستان و پاییز افتتاح خواهد شد. امیدواریم کل طرح گرمسیری که سالهاست در دست انجام است و دولت های مختلف نیز برای تحقق آن گام برداشته اند، به بهره برداری برسد.
وی با تاکید بر اینکه امسال شرایط کشور در وضعیت خوبی است، تصریح کرد: دشمنان ما تبلیغ نکنند که پارسال وضع دولت خیلی بد بود و امسال خیلی بدتر است؛ خیر، اینگونه نیست؛  پارسال وضع رشد اقتصاد بدون نفت ما مثبت بوه و امسال همه پبیش بینی ها به ما میگوید که این رشد مثبت است. همچنین بر اساس گزارش بانک مرکزی این بانک هم رشد اقتصادی را مثبت پیش بینی کرده وهم اینکه برای سال ۹۹ شرایط تورم را از دو سال گذشته بهتر پیش بینی کرده است و اینگونه نیست که رسانه های خارجی تبلیغ می‌کنند که مردم گرفتارند.
رئیس جمهوری گفت: امسال سال خوبی خواهد بود گرچه ما مشکلات تحریم و کرونا را داریم اما آن شرایط سیاهی که آنها ترسیم می‌کنند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند کاملا دروغ و بی اساس است؛ ما همه با پشتیبامی یکدیگر و تلاش کردن و حضور مردم در صحنه شرایطی خواهیم داشت که آنچنان که دشمنان ترسیم می‌کنند نخواهد بود و شرایط ما با وجود همه مشکلات نسبتا قابل قبول و مطلوب برای مردم خواهدبود.”تخت‌ های بیمارستانی در مراکز درمانی به اندازه کافی وجود دارد”

  • منبع خبر : ایسنا