تخصیص ۵۰ میلیارد تومان دیگر برای کمک‌های معیشتی
تخصیص ۵۰ میلیارد تومان دیگر برای کمک‌های معیشتی
رئیس بنیاد مستضعفان از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای تامین بسته های معیشتی در پنجمین مرحله طرح کمک های مومنانه طی هفته گذشته از سوی این بنیاد خبر داد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان سید پرویز فتاح با اشاره به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان طی هفته گذشته برای تامین بسته های معیشتی مورد نیاز اقشار ضعیف کشور در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در هفته گذشته و به دنبال اجرای مرحله پنجم کمک های مومنانه به اقشار ضعیف جامعه، بنیاد مستضعفان با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان دیگر، تامین ۱۰۰ هزار بسته معیشتی را عهده دار شد.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بخشی از این بسته های معیشتی شامل اقلامی همچون برنج، حبوبات و … است و بخش دیگری از این بسته ها، کارت های خرید ۵۰۰ هزار تومانی است که قرار است توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، گروه های جهادی و مساجد، در اختیار مددجویان نهادهای حمایتی و سایر اقشار ضعیفی که فاقد پوشش حمایتی هستند قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان تا امروز بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بسته معیشتی را در قالب ۵ مرحله از طرح کمک های مومنانه در اختیار اقشار ضعیف جامعه قرار داده است افزود: از ماه رمضان سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا در کشور، رهبر انقلاب بر اجرای طرح مواسات تاکید فرمودند و بر همین اساس بنیاد مستضعفان هماهنگ با سایر نهادهای انقلابی، وارد عمل شد و نخستین مرحله از این طرح را در اردیبهشت ماه ۹۸، آغاز کرد.

فتاح اضافه کرد: بنیاد مستضعفان از ابتدای طرح مومنانه تا امروز که پنجمین مرحله از این طرح در حال اجرا است، مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان را برای تامین بسته های معیشتی اختصاص داده است و ارزش هریک از این بسته ها در ابتدا ۲۰۰ هزار تومان بود و امروز ارزش هریک از بسته‌ها به ۵۰۰ هزار تومان ارتقاء پیدا کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بنیاد علاوه بر کمک های معیشتی، برای درمان و پیشگیری از شیوع کرونا، مبالغ قابل توجهی را اختصاص داده است، گفت: جدای از اختصاص اعتبار برای بسته های معیشتی، بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز تلاش کرده تا با توجه به نیاز کشور، اعتباراتی را برای تامین نیازهای بخش های مختلف از جمله بهداشت و درمان در نظر بگیرد و بر همین اساس در ۲ هفته گذشته نیز با توجه نیاز سیستم درمان کشور به دستگاه های اکسیژن ساز، مبلغ ۷۹ میلیارد تومان را برای خرید این تجهیزات اختصاص داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی هفته گذشته بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین هزینه های دارویی بیماران مبتلا به کرونا که تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشار ضعیف فاقد پوشش حمایتی بودند، مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را تخصیص داد.