تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک برای خبرنگاران
تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک برای خبرنگاران

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش از ارسال طرح ترافیک جدید که در جلسه امروز اصلاحات آن صورت گرفت به هیات تطبیق فرمانداری خبر داد. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی پس از جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز به موارد مورد اعتراض فرمانداری درباره طرح ترافیک […]

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش از ارسال طرح ترافیک جدید که در جلسه امروز اصلاحات آن صورت گرفت به هیات تطبیق فرمانداری خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی پس از جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز به موارد مورد اعتراض فرمانداری درباره طرح ترافیک جدید پاسخ داده شد و این اعتراضات مورد بررسی قرار گرفت، گفت: برخی از این اعتراضات با رأی مثبت اعضاء تغییر کرد و برخی دیگر نیز با پافشاری اعضاء مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، قرار شد هزینه عوارض تردد جانبازان در محدوده طرح ترافیک را شهرداری بپردازد گفت:‌ این رایگان شدن عوارض برای جانبازان ۲۵ درصد و به بالا خواهد بود و همچنین عوارض تردد برای خبرنگاران به شدت کاهش یافت و با رأی اکثریت آرا به کمتر از ۱ میلیون تومان می رسد اما رقم نهایی بستگی به تردد خبرنگاران در طول روز دارد.

هاشمی با بیان اینکه نهایتا طرح ترافیک جدید با اصلاحات انجام شده نهایی و برای بررسی نهایی و با الحاق اصلاحات به کمیته تطبیق فرمانداری ارسال شد در پاسخ به این سوال که طرح ترافیک از چه زمانی آغاز می شود گفت:‌در خصوص جزییات اجرای این طرح ازمعاون شهردار سوال بپرسید.

 وی در خصوص  سفر اخیر شهردار تهران به ورشو لهستان نیز گفت: سه شنبه هفته آینده شهردار در جلسه هم اندیشی حضور خواهند داشت و در خصوص دستاوردهای سفر اخیرش توضیح خواهد داد.

به گزارش ایسنا، همچنین در جلسه امروز شورای شهر تهران تخفیف ۹۰ درصدی به خبرنگاران در طرح ترافیک جدید رأی آورد.

علیخانی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه به پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل عوارض تردد خبرنگاران به یک دهم کاهش می‌یابد گفت: این کاهش عوارض تردد تا سقف سه درصد و در حد سقف سهمیه بود.

وی افزود: آیین نامه‌ای از سوی معاون حمل و نقل در حال تدوین است تا نحوه توزیع سهیمه مشخص شود.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با رأی اکثریت آرا به این پیشنهاد رأی مثبت دادند.

علیخانی در خاتمه افزود:‌ همچنین با گنجاندن تبصره‌ای به طرح ترافیک جدید پیشنهاد می‌شود تا به خبرنگارانی که از طرح ترافیک استفاده نمی‌کنند کارت بلیط یک ساله رایگان حمل ونقل عمومی داده شود که با کسب اکثریت آراء این تبصره نیز رأی آورد.