ترابیان: بازی تیم ملی فوتسال ایران با عراق ضرورتی ندارد
ترابیان: بازی تیم ملی فوتسال ایران با عراق ضرورتی ندارد

رئیس کمیته فنی فوتسال با بیان اینکه با بیان اینکه بازی تیم ملی ایران با عراق ضرورتی ندارد، گفت: یکی از مدیران باشگاه تاسیسات مشتاق به صحبت درباره تیمداری نبود. عباس ترابیان به برنامه های مختلف تیم ملی فوتسال پرداخت و تاکید کرد که مسابقات جام باشگاه های آسیا احتمالا در اندونزی برگزار می شود. […]

رئیس کمیته فنی فوتسال با بیان اینکه با بیان اینکه بازی تیم ملی ایران با عراق ضرورتی ندارد، گفت: یکی از مدیران باشگاه تاسیسات مشتاق به صحبت درباره تیمداری نبود.

عباس ترابیان به برنامه های مختلف تیم ملی فوتسال پرداخت و تاکید کرد که مسابقات جام باشگاه های آسیا احتمالا در اندونزی برگزار می شود. وی همچنین با بیان اینکه هشدارها برای تیم مس همچنان پابرجاست، از رویارویی تیم ملی فوتسال ایران و صربستان خبر داد.

* برنامه لیگ برتر را پذیرفتیم
لیگ برتر طبق برنامه ۱۵ تیرماه شروع می شود. ما برنامه لیگ را پذیرفتیم و می خواهیم بین تیم ملی و باشگاه ها تعامل وجود داشته باشد. هم باشگاه ها باید از بازیکنان خود به نحو احسن استفاده کنند و هم تیم ملی باید خودش را آماده نگه دارد.

* تیم ملی ۱۰ بازی تدارکاتی دارد
در سال ۲۰۱۸، تیم ملی فوتسال رویداد رسمی ندارد. بنابراین در مقاطع مختلف ۱۰ بازی تدارکاتی در قالب تورنمنت های مختلف برای تیم ملی در نظر گرفته ایم و تیم ملی خودش را برای مسابقات مقدماتی جام جهانی در سال ۲۰۱۹ آماده می کند.

* بازی با عراق ضرورتی ندارد
من روز گذشته با محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال صحبت کردم. او گفت بحث بازی با عراق از طرف سرمربی عراق مطرح شده و چیزی از طرف ایران مطرح نشده بود. ما بازی های تدارکاتی به اندازه کافی و متناسب با بودجه فدراسیون برای تیم ملی پیش بینی کرده ایم. برای همین ضرورتی ندارد با تیم ملی عراق بازی کنیم.

* احتمال دعوت تیم المپیک عراق به ایران
همانطور که می دانید از قاره آسیا تیم های فوتسال نوجوانان ایران و عراق سهمیه حضور در المپیک نوجوانان را کسب کرده اند. بنابراین ممکن است از تیم المپیک عراق و یکی دو تیم دیگر دعوت کنیم تا برای حضور در تورنمنتی به ایران بیایند.

* رویارویی تیم ملی فوتسال ایران و صربستان 
مذاکراتی با مسئولان فوتسال کشور صربستان داشته ایم و به توافقات اولیه هم رسیده ایم. بر این اساس، ژانویه ۲۰۱۹ تیم ملی ایران به صربستان سفر می کند و دو بازی تدارکاتی با این تیم برگزار می کند.

* جام باشگاه های آسیا احتمالا در اندونزی برگزار می شود
برای فوتسال جام باشگاه های آسیا دو کشور گزینه اصلی هستند یعنی تایلند و اندونزی. پیش بینی خودم این است که این میزبانی به اندونزی برسد چون تایلند میزبان چند رویداد فوتسالی بوده و ضرورتی ندارد دوباره میزبانی به این کشور برسد.

* نماینده ایران باید خیلی آماده باشد
بنده و آقای سلیمانی دبیر کمیته فوتسال هفته گذشته هشدار داده بودیم که ممکن است تیم مس با این روند، از جام باشگاه های آسیا کار گذاشته شود. رئیس هیات مدیره باشگاه مس هم در مصاحبه ای از ما گلایه کرده بود ولی باید بگویم هرکجا که احساس کنیم منافع کشورمان ذره ای در خطر قرار بگیرد، ما هم عکس العمل نشان می دهیم. باشگاهی که نماینده ایران در آسیا است، باید خیلی آماده باشد.

*هشدار برای تیم مس سونگون پابرجاست
همانطور که می دانید برای مسابقات جام باشگاه های آسیا، تیم ها می توانند بازیکنان مختلفی را از سراسر جهان به خدمت بگیرند و قدرتشان را بیشتر کنند. در جام ملتهای آسیا اینطور نیست. بنابراین جام باشگاه ها از جام ملتها خطرناکتر است و تیم ها «تا دندان مسلح» می آیند. ما هم خوشحال شدیم آقای کافی به عنوان سرپرست مجددا به تیم مس آمد تا کارها روی زمین نماند. الان کلی فرم و فیلد برای جام باشگاه های آسیا هست که باید پر شود. با این حساب، هشدار هنوز برای تیم مس پابرجاست.

* مدیرعامل تاسیسات مرا به مدیر دیگری حواله داد!
علاقه داشتیم که تیم تاسیسات دریایی در لیگ برتر فوتسال بماند. به همین خاطر جلسه ای را با حضور علی کفاشیان با آقای رحمانی مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی برگزار کردیم. آقای رحمانی هم ما را به مدیر دیگری در صنعت نفت حواله داد.

* این مدیر مشتاق نبود با من صحبت کند! 
تلاش زیادی کردم با مدیری که آقای رحمانی معرفی کرده بود، صحبت کنم ولی ایشان مشتاق نبودند. بهرحال مترصد این بودیم تا اجازه ندهیم باشگاهی که اینقدر در فوتسال فعال بوده، به این سادگی از این رشته برود. در این ارتباط به نتیجه ای نرسیدیم.

* اوکتاویو دوباره سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی می شود
بعد از وقفه ای که در کار اوکتاویو با تیم ایران افتاد، می خواستیم مطمئن شویم که مشکل این مربی حل شده و دیگر به یکباره ایران را ترک نمی کند. در همین ارتباط هماهنگی هایی را با محمدرضا ساکت دبیر فدراسیون فوتبال داشتیم و مسائل تقریبا برطرف شده است. اوکتاویو برنامه هایش را هم داده است و به دنبال گرفتن ویزای او هستیم تا به ایران بیاید.