ترامپ: من و «اون» عاشق هم شدیم
ترامپ: من و «اون» عاشق هم شدیم

رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی عنوان داشت که وی و رهبر کره شمالی عاشق یکدیگر شده اند. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی در ویرجینیا در خصوص روابط خود با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و روند سپری شده در روابط واشنگتن با پیونگ یانگ، گفت: واقعا سرسخت بودم، او هم همینطور. فراز […]

رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی عنوان داشت که وی و رهبر کره شمالی عاشق یکدیگر شده اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی در ویرجینیا در خصوص روابط خود با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و روند سپری شده در روابط واشنگتن با پیونگ یانگ، گفت: واقعا سرسخت بودم، او هم همینطور. فراز و فرود وجود داشت. سپس ما عاشق شدیم. نه واقعا. او نامه های زیبایی برای من نوشت. نامه های عالی. ما عاشق شدیم.

در حالی که حاضران در این سخنرانی می‌خندیدند و برای او دست می‌زدند، دونالد ترامپ گفت: حتما مفسران تعریف من از رهبر کره شمالی را مناسب شئونات ریاست جمهوری نمی‌دانند اما او از من خوشش می‌آید و من هم از او خوشم می‌آید، به گمانم این دیگر اشکالی نداشته باشد. آیا اجازه دارم این را بگویم؟

روابط بین ایالات متحده و کره شمالی که در چند سال اخیر به خاطر آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای پیونگ یانگ متشنج شده بود با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ به وخامت گرایید و با تبادل توهین‌های شخصی رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی و تهدید به کاربرد اسلحه اتمی علیه یکدیگر نیز همراه بود. در آغاز سال نو میلادی، رهبر کره شمالی برای بهبود روابط با کره جنوبی و آمریکا ابراز آمادگی کرد و در ماه ژوئن، بین ترامپ و کیم ملاقاتی در سنگاپور صورت گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از رهبر کره شمالی برای انجام مذاکره به منظور خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره قدردانی کرد و گفت: مایلم از رئیس کیم به خاطر شجاعت و قدم هایی که برداشته است، تشکر کنم. البته هنوز کارهای زیادی باقی مانده است.