ترامپ نقشه‌اش برای خاتمه ۲۴ ساعته جنگ اوکراین را گفت
ترامپ نقشه‌اش برای خاتمه ۲۴ ساعته جنگ اوکراین را گفت
دونالد ترامپ به شرح برنامه‌اش جهت پایان دادن جنگ روسیه-اوکراین در عرض ۲۴ ساعت پرداخت و تاکید کرد که رئیس‌جمهوری اوکراین باید معامله و توافقی را برقرار کند. او بار دیگر به جو بایدن تاخت و او را "کوکائینی" خواند.

دونالد ترامپ به شرح برنامه‌اش جهت پایان دادن جنگ روسیه-اوکراین در عرض ۲۴ ساعت پرداخت و تاکید کرد که رئیس‌جمهوری اوکراین باید معامله و توافقی را برقرار کند. او بار دیگر به جو بایدن تاخت و او را “کوکائینی” خواند.

به گزارش صبح اقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا طی مصاحبه‌ای با برنامه “ساندی مورنینگ فیوچرز” از تلویزیون فاکس نیوز اظهار کرد: من روابط خوبی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دارم. اما جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا قادر به برقراری ارتباط با رهبران جهان نیست.

او در ادامه تاکید کرد: این اشخاص (زلنسکی و پوتین) و همچنین امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه باهوش هستند. البته می‌توانم به لیست بلند بالایی اشاره کنم اما در کل این‌ها افراد باهوش، سخت، به طور کلی شرور و در بازی‌های خود درجه یک هستند. اما یک نفر وجود دارد که هیچ ایده‌ای از آنچه در حال رخ دادن است، ندارد. خطرناک‌ترین زمان در تاریخ کشور ماست.

دونالد ترامپ در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه “چگونه می‌توان جنگ اوکراین را در عرض ۲۴ ساعت به پایان رساند؟” خاطر نشان کرد: من زلنسکی را خیلی خوب می‌شناسم. پوتین را هم خیلی خوب می‌شناسم، حتی شاید بهتر از زلنسکی. و رابطه بسیار خوبی با هر دو آن‌ها داشتم. برای برقراری صلح به زلنسکی فقط خواهم گفت: باید معامله کنی. به پوتین هم می‌گویم اگر توافق نکنی، به زلنسکی بیش از این‌ها کمک می‌کنیم. اگر مجبور شویم، به اوکراین بیش از آنچه دریافت کرده، خواهیم داد. من روزی این قرارداد صلح را یک روزه انجام خواهم داد. من زلنسکی را متقاعد خواهم کرد تا قراردادی با پوتین ایجاد کند.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در یک مصاحبه تلفنی دیگر به جو بایدن تاخت. البته این اولین باری نیست که او چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند. ترامپ دائما در شبکه اجتماعی خود “تروث سوشال”، طی مصاحبه‌های تلویزیونی و یا کارزارهای انتخاباتی بایدن را به باد انتقاد می‌گیرد.

یکی از سوژه‌های اخیر کشف کوکائین در کاخ سفید بوده است و ترامپ چندین بار مدعی شده که این مواد مخدر به جو بایدن و پسرش هانتر بایدن متعلق است.

او در مصاحبه تلفنی با یک مفسر سیاسی راست‌گرا عنوان داشت: ما نمی‌توانیم رئیس‌جمهوری داشته باشیم که کوکائین مصرف می‌کند و در عین حال باید با تسلیحات هسته‌ای و چیزهای دیگر مقابله کند.

دونالد ترامپ در پایان تاکید کرد: علی‌رغم اینکه سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا به پرونده و تحقیقات کشف کوکائین در کاخ سفید پایان داد، اما این سرویس می‌توانست کسی که کوکائین را وارد کاخ سفید کرده، پیدا کند.

البته این رئیس‌جمهور سابق آمریکا پیشتر به چنین سناریو احتمالی و مشابهی اشاره کرد و نوشته بود: «آیا کسی جدا باور می‌کند کوکائینی که در کاخ سفید یافت شده برای شخص دیگری بجز جو و هانتر بایدن باشد؟! رسانه‌هایی که اخبار جعلی منتشر می‌کنند به زودی خواهند گفت این مقدار بسیار کم بوده و یا اینکه اصلا چنین چیزی کوکائین نبوده و دارویی شبیه به آسپرین بوده است و بدین ترتیب این داستان محو خواهد شد!»

  • منبع خبر : ایسنا