ترکیب تیم امید در بازی مقابل عربستان
ترکیب تیم امید در بازی مقابل عربستان

امیدهای فوتبال ایران فردا اولین بازی خود را در بازی های آسیایی با عربستان انجام می دهند و این آغاز مسیر شاگردان زلاتکو کرانچار برای پایان دادن به حسرت ۴۴ ساله صعود به المپیک است. تیم ملی فوتبال امید ایران بعد از مدت ها سر و سامان گرفته و با برگزاری چند اردوی متوالی طی […]

امیدهای فوتبال ایران فردا اولین بازی خود را در بازی های آسیایی با عربستان انجام می دهند و این آغاز مسیر شاگردان زلاتکو کرانچار برای پایان دادن به حسرت ۴۴ ساله صعود به المپیک است.

تیم ملی فوتبال امید ایران بعد از مدت ها سر و سامان گرفته و با برگزاری چند اردوی متوالی طی ماه های گذشته حالا خودش را به اندونزی رسانده تا در بازی های آسیایی حضور پیدا کند. آخرین باری که امیدهای ایران در بازی های آسیایی به مقام قهرمانی رسیدند، به رقابت های بوسان ۲۰۰۲ با هدایت برانکو ایوانکوویچ برمی گردد و حالا بعد از ۱۶ سال در حالی که یک کروات دیگر به نام زلاتکو کرانچار سرمربیگری امیدها را برعهده دارد، این تیم در اندیشه تکرار افتخار بزرگ است.تیم ملی امید فردا در اولین مسابقه خود در رقابت های آسیایی اندونزی به مصاف عربستان می رود؛ مسابقه ای حساس و حیثیتی که تیم ایران هدفی جز پیروزی در آن ندارد. در ترکیب تیم ایران به غیر از دو سه بازیکن شناخته شده و مطرح، اکثر نفرات کم نام و نشان هستند که به دنبال آینده ای روشن در فوتبال می  گردند. در این شرایط بد نیست در آستانه دیدار ایران و عربستان نگاهی به ترکیب امیدهای فوتبال بیندازیم.

 

دروازه‌بان ها؛ تجربه زیاد، عملکرد خوب

وقتی نساجی مازندران حاضر نشد علی میرزازاد دروازه بان خودش را به تیم امید بدهد، پیش بینی می شد یک گلر دیگر به جمع نفرات زلاتکو کرانچار اضافه شود اما این اتفاق رخ نداد و امیدها با دو دروازه بان راهی اندونزی شدند. مهدی امینی محصول آکادمی سپاهان که سال گذشته در مسابقات زیادی برای زردپوشان اصفهانی به میدان رفت دروازه بان اول تیم امید خواهد بود که بازوبند کاپیتانی را نیز به دست می بندد. امینی امسال به پیکان رفته و حضورش یک وزنه برای امیدها محسوب می شود. دروازه بان دیگر حاضر در اردوی امیدها نیز شهاب عادلی است. گلر جوانی که سال گذشته در نفت تهران عملکرد خوبی داشت و امسال به عنوان دروازه بان دوم به سپاهان پیوسته است. او هر زمانی که امینی نتواند در ترکیب امیدها قرار بگیرد، می تواند به زمین برود. تجربه خوب امینی و عادلی خیال فوتبالدوستان را از بابت خط دروازه تیم امید تقریبا راحت کرده است.

 

دفاع وسط؛ دو لیگ برتری و یک لیگ یکی

در پست دفاع وسط امیدها دو بازیکن لیگ برتری و یک بازیکن لیگ یکی در اختیار دارند. کرانچار در لیست نفرات خود برای این پست عارف آقاسی مدافع فولاد خوزستان و مهدی رحیمی بازیکن سپاهان را از لیگ برتر انتخاب کرده و علیرضا آرتا دفاع وسط مس کرمان هم در اردو حضور دارد. این ۳ بازیکن با توجه به اینکه در ترکیب تیم های خود چندین و چند بار به میدان رفته اند نفرات خوبی محسوب می شوند. خصوصا عارف آقاسی که سال گذشته در تراکتورسازی دوران نسبتا موفقی را سپری کرد.

 

دفاع راست؛ پای بازیکن پرسپولیس وسط است

دو مدافع راست جوان تیم های پرسپولیس و پدیده در تیم امید انگیزه زیادی برای درخشش دارند. شاهین عباسیان که با نظر برانکو مدتی است از امیدهای پرسپولیس به بزرگسالان ملحق شده و همچنین محمدآقاجان پور مدافع راست پدیده مشهد که یحیی گل محمدی نیز نظر مثبتی روی او دارد برای بازی در پست دفاع راست حضور دارند و تلاش خواهند کرد این جناح از زمین را بیمه کنند.

 

دفاع چپ؛ عشق ساغلام در ترکیب کرانچار

دو مدافع چپ پای تیم امید محمد مسلمی پور بازیکن تراکتورسازی و ابوالفضل رزاق پور مدافع پیکان هستند. مسلمی پور که در دوران مربیگری ارطغرول ساغلام در تراکتورسازی نامش بسیار شنیده شد و این مربی ترک تبار علاقه زیادی به سبک بازی اش داشت. حالا او مورد نظر کرانچار هم هست و احتمالا یار فیکس دفاع چپ ایران خواهد بود. رزاق پور دیگر مدافع چپ تیم امید است که اگر در پست غیرتخصصی اش بازی کند، در خط هافبک هم می تواند مورد  استفاده قرار بگیرد و با نظر کرانچار به زمین برود.

 

هافبک دفاعی؛ یکی از ۶۰ استعداد برتر فوتبال دنیا

بازیکنی که سال گذشته از سوی نشریه گاردین در بین ۶۰ استعداد برتر فوتبال دنیا قرار گرفت، حالا شاگرد کرانچار در تیم امید است؛ محمد سلطانی مهر. هافبک دفاعی تیم سایپا که قطعا با توجه به علاقه علی دایی به سبک بازی اش امسال از او بیشتر خواهیم شنید. سلطانی مهر در ترکیب امیدها نقش محوری را ایفا می کند و قطعا می تواند یکی از مهره های تاثیرگذار تیم کرانچار باشد. هم پستی او هم محمد مهدی مهدی خانی است که در سایپا هم تیمی اش بود، اما برای گذراندن خدمت سربازی راهی نیروی زمینی شد و اکنون در پدیده خراسان توپ می زند. در این پست ابوالفضل رزاق پور هم مهره ای است که می تواند به تیم امید کمک کند.

 

هافبک وسط؛ اعتماد کرانچار به پدیده‌ها

در پست هافبک وسط محمد خدابنده لو بازیکن جوان پیکان و سینا زامهران ۲۱ ساله که بازی های خوبی در پدیده انجام داده حضور دارند. کرانچار به فراخور مسابقات به این دو بازیکن تکنیکی و بازیساز فرصت حضور می دهد.

وینگر راست؛ هیجان انگیز مثل آیندهوون

یکی از جذاب ترین پست های تیم امید وینگر راست است؛ جایی که یونس دلفی پدیده فوتبال ایران آنجا توپ می‌زند. دلفی بازیکن تکنیکی و سرعتی استقلال خوزستان که گفته می شود در آینده ای نزدیک راهی پی اس وی آیندهوون می شود، حالا در تیم امید انگیزه زیادی برای درخشش دارد. بی تردید او یکی از مردان کلیدی کرانچار است که رویش حساب ویژه ای نیز باز کرده ایم. دیگر بازیکنی که می تواند در این پست به میدان برود، امیرروستایی بازیکن تکنیکی پیکان تهران است که البته توانایی بازی در پست فوروارد و وینگر چپ را هم دارد.

 

وینگر چپ؛ قائدی شاهکار می کند؟

پست وینگر چپ هم درست مثل سمت راست تیم امید هیجان انگیز است؛ جایی که مهدی قائدی حالا با مدل موهای عجیب و غریبش در ترکیب قرار می گیرد و با تکنیک و قدرت حمل توپ بالایی که دارد می تواند برای حریفان خطرناک باشد. قائدی را می توان جذاب ترین چهره تیم امید دانست که بی تردید بازی هایش می تواند هر کسی را به وجد بیاورد. در این پست رضا جبیره مهاجم جوان صنعت نفت آبادان هم حضور دارد که می تواند جایگزین شود.

 

مهاجم؛ رقابت جذاب با حضور پدیده ها

در نوک حمله هم شاهد رقابت جذابی میان ۳ ستاره استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی خواهیم بود. احمدرضا احمدوند که به تازگی پیراهن آبی های تهران را برتن کرده با امین اسدی مهاجم جوان پرسپولیس و محمدرضا آزادی پدیده تراکتورسازی رقابت خواهند کرد. رقابتی جذاب که هرکدام آماده تر باشند در ترکیب قرار می گیرند و می توانند خط حمله ای آتشین برای تیم امید بسازند.