تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است
تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است
خبرنگار باسابقه روزنامه واشنگتن‌پست که اخیراً کتابی درباره رئیس‌جمهور آمریکا به چاپ رسانده، گفته «دونالد ترامپ» نمی‌تواند واقعیت را از مسائل غیرواقعی تشخیص دهد.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد  «باب وودوارد»، خبرنگار باسابقه روزنامه واشنگتن‌پست سه‌شنبه شب در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قابلیت تشخیص واقعیت از مسائل غیرواقعی را ندارد. “تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است”

به نوشته وبگاه هافینگتون پست، وودوارد در این خصوص گفت: «صادقانه بگویم نمی‌دانم که آیا او مستقیماً درک می‌کند که چه چیزی واقعی و چه چیزی غیرواقعی است؟»

وی در ادامه افزود: «به همین دلیل در پایان این کتاب (خشم) گفتم نظر من این است که [ترامپ] فرد مناسبی برای این شغل (ریاست‌جمهوری) نیست.»

این خبرنگار کارکشته آمریکایی گفت او بعد از گفتگو با ترامپ و مقامات کاخ سفید، پنتاگون، سازمان سیا و وزارت خارجه آمریکا هیچ نتیجه‌گیری دیگری غیر از این نمی‌تواند داشته باشد که او مرد این کار نیست.

کتاب جدید وودوارد با عنوان «خشم»، شامل متن ۹ ساعت مصاحبه‌ ضبط شده وی با دونالد ترامپ است. این کتاب حاوی ۲۵ نامه‌ای است که بین ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رد و بدل شده است. “تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است”

باب وودوارد پیشتر با افشای صوت‌های مصاحبه خود با ترامپ مشخص کرده بود که رئیس‌جمهور آمریکا عامدانه تهدید کرونا را کوچک شمرده است.

بر اساس این فایل‌های صوتی که از یک مصاحبه ترامپ در تاریخ ۱۹ مارس با این روزنامه‌نگار آمریکایی به دست آمده، ترامپ گفته است: «همیشه می‌خواهم این مسئله (تهدید کرونا) را کوچک جلوه دهم.»

مجری برنامه تلویزیونی در شبکه «ان‌بی‌سی» به نقل از کتاب جدید وودوارد گفته که ممنوع کردن سفر‌ها از چین به آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به پیشنهاد‌ متخصصان بهداشتی دولت ترامپ، از جمله «آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا انجام شده است.

به گفته وودوارد این تصمیم بعد از نشستی که ترامپ در بیست و هشتم ژانویه با این متخصصان داشته، گرفته شده است.

وودوارد همچنین مدعی شده که مردم بسیاری از چین در بحبوحه شیوع کرونا به جای اینکه به آمریکا بیایند به اروپا یا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک فرستاده شدند؛ به همین خاطر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در نیویورک افزایش یافت. “تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است”

این در حالی است که باب وودوارد پیشتر با افشای صوت‌های مصاحبه خود با ترامپ مشخص کرده بود که رئیس‌جمهور آمریکا عامدانه تهدید کرونا را کوچک شمرده است.

بر اساس این فایل‌های صوتی که از یک مصاحبه ترامپ در تاریخ ۱۹ مارس با این روزنامه‌نگار آمریکایی به دست آمده، ترامپ گفته است: «همیشه می‌خواهم این مسئله (تهدید کرونا) را کوچک جلوه دهم.»

آمریکا بارها با اتهام‌زنی علیه چین، مدعی شده که این کشور از ارائه اطلاعات درباره ویروس کرونا خودداری کرده است.

دونالد ترامپ نیز برای مقصر جلوه دادن پکن، از عبارت “ویروس چینی” استفاده کرده است. “تشخیص مسائل واقعی از غیرواقعی برای ترامپ غیرممکن است”

  • منبع خبر : فارس