تصمیمات جدید برای بازار سرمایه
تصمیمات جدید برای بازار سرمایه
تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳ ، بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، از مهم ترین تصمیمات امروز هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است.

تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳ ، بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، از مهم ترین تصمیمات امروز هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است.”تصمیمات جدید برای بازار سرمایه”

به گزارش ایران جیب به نقل از سنا، دکتر محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب بالا گفت: هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب کرد تا دامنه نوسان قیمت ها از ابتدای اردیبهشت ماه به مثبت ۶ و منفی سه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: پیشتر و بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، به هیات مدیره سازمان بورس اجازه داده شد تا دامنه نوسان به صورت تدریجی افزایش یابد. از آنجا که این موضوع بعد از سه روز کاری قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت دامنه نوسان جدید اعمال می شود و تا پایان اردیبهشت برقرار است. سپس سازمان بورس نسبت به افزایش تدریجی و مجدد تصمیم گیری می کند.”تصمیمات جدید برای بازار سرمایه

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، ابراز داشت: مقرر شد بازنگری به نحوی باشد که امکان نقدشوندگی افزایش یابد. در تغییراتی که صورت گرفت مجموع حجم معاملات در ۵ روز از ۵ درصد به ۲۰۰ درصد افزایش یافت. البته دامنه نوسان در گره معاملاتی همان دو برابر باقی ماند، اما حجم مبنا در روز گره معادل یک سهم در نظر گرفته می شود. همچنین هیات مدیره سازمان بورس تصویب کرد که برای فروش اوراق تبعی استفاده از رتبه بندی مجاز باشد.

 بازار سهام در آغاز معاملات امروز با توجه به حجم عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، روند نزولی خود را ادامه می‌دهد.
حجم عرضه در بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌سازها افزایش پیدا کرده و بر اساس حجم عرضه‌ای که در نمادهای بزرگ خودرویی و بانکی دیده می‌شود، نزول شاخص را در جریان بازار امروز شاهد هستیم.
با توجه به شرایطی که در بازار حاکم است، احتمال دارد شاخص روند اقت زیادی را تجربه کند.
  • منبع خبر : ایران جیب