تعرفه برق گرمسیری ساوه
تعرفه برق گرمسیری ساوه
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه شهرستان ساوه از تعرفه برق گرمسیری برخوردار شود گفت: مصرف بی‌رویه برق از مشکلات جدی و نگران‌کننده در کشور است.

تعرفه برق گرمسیری ساوه

مرکزی| شهرستان ساوه از تعرفه برق گرمسیری برخوردار شود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه شهرستان ساوه از تعرفه برق گرمسیری برخوردار شود گفت: مصرف بی‌رویه برق از مشکلات جدی و نگران‌کننده در کشور است.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، محمدرضا منصوری ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات برق شهرستان ساوه بر ضرورت مدیریت برق در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: مصرف بی‌رویه برق در کشور از مشکلات جدی و نگران کننده به شمار می‌رود به گونه‌ای که از مصرف ۵ هزار مگاوات در اوایل انقلاب به ۸۰ هزار مگاوات در حال حاضر رسیده‌ایم.

وی عنوان کرد:  این درحالی است که در کنار این افزایش مصرف، در این مدت جمعیت کشور رشد داشته بنابراین مدیریت مصرف و بازنگری در شیوه‌های کنونی یک  ضرورت اجتناب ناپذیر است.

منصوری بیان کرد: حذف انشعاب‌های غیرمجاز مناطق حاشیه‌ای و نصب کنتور برای منازل از اقدامات مناسب  برای این مناطق بوده که کمک قابل توجهی در مدیریت مصرف کرد، البته استفاده از وسایل برقی و لامپ‌های کم مصرف می‌تواند نقش مهمی در مدیریت مصرف برق باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس تصریح کرد: بهره‌مندی شهرستان ساوه از تعرفه برق گرمسیری به‌دلیل اینکه از نظر آب و هوایی شبیه استان قم برخوردار است ضروری است چرا که این مسئله به دلیل استقرار هواشناسی در ساوه در شهر صنعتی که از مناطق سردسیری محسوب می‌شود  تاکنون اتفاق نیفتاده و موضوعی ضروری و قابل بازنگری است.

جابه‌جایی ایستگاه هواشناسی ساوه

فرماندار ساوه نیز در این نشست با اشاره به اقدامات ساخت نیروگاه خورشیدی در طراز ناهید ساوه اظهار داشت: سرعت‌بخشی به ساخت نیروگاه خورشیدی طراز ناهید به این دلیل که توان تولید پنج هزار مگاوات برق و حجم زیادی از اشتغال در سال را به همراه دارد ضروری است که البته فرایند امور و مکاتبات مرتبط با این پروژه در دست انجام است.

علی میرزایی افزود: اقدام لازم برای جابه‌جایی ایستگاه هواشناسی ساوه با توجه به استقرار در شهر صنعتی کاوه و مشکلاتی که برای محاسبه تعرفه برق مشترکان در قالب مناطق گرمسیری ایجاد کرده نیز از دیگر اقدامات در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: احداث شبکه برق منطقه گزل‌دره به طول ۴۰ کیلومتر،‌ تامین روشنایی معابر نواحی غرق‌آباد و نوبران، مطالعه اجرای پروژه کابلی کردن تاسیسات برق‌رسانی بازار ساوه و جابه‌جایی پایه‌های برق در شهر ساوه به صورت مشارکتی در قالب پرداخت ۵۰ درصد هزینه‌ها از سوی فرمانداری و مابقی هم توسط صنعت برق از دیگر موضوعات جلسه است که امیدواریم مصوب شود.