تعطیلی دوباره سینما و تئاتر/تهران قرمز شد، نمایشگاه ها تعطیل
تعطیلی دوباره سینما و تئاتر/تهران قرمز شد، نمایشگاه ها تعطیل
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی اعلام کرد که با توجه قرمز شدن شهر تهران، گالری‌ها باید به قواعد ستاد ملی کرونا توجه و از برگزاری نمایشگاه‌های هنری خودداری کنند.

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد هادی مظفری درباره وضعیت برگزاری نمایشگاه‌های هنری با توجه به قرمز شدن وضعیت تهران، اظهار کرد: با توجه به اینکه موزه‌ها و گالری‌ها جزو مشاغل دوم و سوم محسوب می‌شوند، در شرایط فعلی ملزم به رعایت قوانین ستاد ملی کرونا هستند و تا تغییر رنگ شهر تهران و بهتر شدن وضعیت، باید تعطیل باشند.

او یادآور شد که بر اساس قواعد ستاد ملی کرونا گالری‌ها در شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند باید از برگزاری نمایشگاه‌های هنری خوددداری کنند.

هنوز چند روزی از انتقال سینما و تئاتر از گروه سوم به مشاغل دسته دوم نگذشته که شرایط تهران بار دیگر تغییر کرد و امروز، دوشنبه ۱۶ فروردین ماه اعلام شد وضعیت تهران به رنگ قرمز در آمده است و بخشنامه‌ای هم درباره چگونگی حضور کارکنان فعالیت مشاغل گوناگون صادر شد.

با این همه هنوز به طور رسمی چیزی درباره فعالیت سینما و تئاتر اعلام نشده است.

در همین زمینه همایون امیرزاده، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایسنا گفت: با توجه به اینکه امروز اعلام شده که وضعیت تهران قرمز شده است، طبیعتا هر دستورالعملی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شود، همه فعالیت‌ها از جمله امور فرهنگی و هنری را هم در برمی‌گیرد.

او ادامه داد:هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است و منتظر ابلاغیه جدید هستیم.

او در پاسخ به این سخن که پیش از این به هنگام نارنجی شدن وضعیت تهران، اعلام شد مشاغل گروه سه به صورت خودکار تعطیل می‌شوند، تصریح کرد: حالا هم طبیعتا این اتفاق می‌افتد ولی حتما ستاد کرونا ابلاغ جدیدی خواهد داشت و ما منتظر آن هستیم.

اما محسن حسن‌زاده، مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی در این زمینه توضیح داد: طبق قاعده همیشگی، وقتی وضعیت به رنگ قرمز دربیاید، مشاغل گروه دوم هم تعطیل خواهند شد ولی از آنجا که برای امروز، تعدادی بلیت تئاتر فروخته شده است، گروه‌های نمایشی می‌توانند امشب نمایش‌های خود را روی صحنه ببرند و از فردا (سه شنبه ۱۷ فروردین ماه) فعالیت‌های آنان تعطیل خواهد شد.

او در عین حال افزود: البته قرار است عصر امروز (۱۶ فروردین ماه) جلسه‌ای اضطراری درباره وضعیت پایتخت برگزار شود و اگر در این جلسه تصمیم تازه‌ای درباره سینما و تئاتر گرفته شود، طبق آن تصمیم عمل خواهیم کرد ولی در غیر این صورت، فعلا سالن‌های سینما و تئاتر تعطیل خواهند بود.

همچنین مسعود نجفی، مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی نیز اعلام کرده است که با توجه به اینکه وضعیت رنگی شهر تهران از امروز قرمز شده است، به سمفا دستور توقف فروش بلیت‌های سینما را دادیم و بنابراین سینماها فعالیت نخواهند داشت.

  • منبع خبر : ایسنا