تعلل ذی‌نفعان در ایجاد پنجره واحد ثبت مالکیت با گذشت ۲ سال
تعلل ذی‌نفعان در ایجاد پنجره واحد ثبت مالکیت با گذشت ۲ سال
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه پنجره واحد ثبت مالکیت مصوبه خرداد ۹۶ است، گفت: در گام اول شهرداری تهران، سازمان مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و سازمان تأمین اجتماعی باید به این پنجره وصل شوند.

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد حسین میرشجاعیان در خصوص پنجره واحد ثبت مالکیت، اظهار داشت: بر اساس مصوبه ۹۶.۳.۱ هیأت وزیران باید پنجره واحد ثبت مالکیت ایجاد شود.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در حال حاضر افرادی که برای نقل و انتقال املاک به سامانه ثبت آنی مراجعه می‌کنند چند استعلام و مفاصا حساب باید از شهرداری‌ها، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر پنجره واحد ایجاد شود فرد تنها به دفترخانه مراجعه می‌کند و نیاز نیست به سازمان‌های دیگر مراجعه کند.

میرشجاعیان گفت: این اقدام طی سال‌های گذشته به صورت پایلوت انجام شده ولی هیچ وقت فراگیر نشد؛ سازمان امور مالیاتی باید به طور کامل درگیر این موضوع شود و تمامی املاک را (نه فقط املاک مسکونی) را زیر نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم صدور کاغذی و مراجعه حضوری به حداقل برسد، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ دفترخانه به صورت پایلوت در تهران وصل است؛ اما باید همه ذی نفعان آماده ایجاد این پنجره باشند. به عنوان نمونه اگر قرار باشد شهرداری وصل شود تمام شهرداری‌های کشور باید وصل شوند اما سازمان شهرداری و دهیاری‌ها تا این لحظه این اقدام را انجام نداده است.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در گام اول شهرداری تهران، سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و سازمان تأمین اجتماعی باید به این پنجره وصل شوند.

  • منبع خبر : مهر